Адвокат з позбавлення батьківських прав

Іноді позбавлення батьківських прав є необхідним чи єдиним заходом.

Головним надбанням будь-якої країни є підростаюче покоління. Саме тому закон завжди стоїть на варті інтересів своїх найменших громадян. Якщо учасниками життя дитини, а особливо найближчими з них, якими є для дитини мати та батько, скоєно правопорушення, такого батька позбавляють батьківських прав. Позбавлення громадян права бути батьками – це захід, який вживає суд у тому випадку. коли батьками чи одним із них, вчиняється кримінальний злочин проти життя чи здоров'я дитини.

Таку дію регулює Сімейний кодекс, і вона обов'язково відбувається у залі засідань суду.

Під час процедури у суді можуть вирішуватись такі питання як позбавлення батьківських прав матері чи батька дитини, звернення до органів суду з метою позбавити когось батьківських прав.

У адвоката з батьківських прав можна дізнатися, які наслідки може мати позбавлення батьківських прав.

У суді вирішується, де і як відбуватиметься подальше життя дитини, батьків якої позбавили батьківських прав. Також у суді можна домогтися відновлення своїх батьківських прав або всиновити дитину, взявши на себе обов'язки з виховання чужої дитини.

Потрібно розуміти причини, через які батьків позбавляють їх права на виховання своєї дитини. Таке може статися, якщо батьки все одно не беруть жодної участі у житті та у вихованні дитини. Батьків позбавляють їх прав, якщо підтверджуються факти вияву жорстокості до дитини.

Батьків, які є хронічними алкоголіками або перебувають на диспансерному обліку як наркозалежні, суд має право позбавити батьківських прав.

У наші дні бувають випадки, коли експлуатують дитячу працю, змушують дитину бути жебраком – це також є умовою позбавлення батьківських прав. Не кажучи вже про справжні навмисні злочини проти життя дитини.

Потрібно попередити, що батьків можуть позбавити їхніх прав як щодо одного з дітей, які у них є, так і по відношенню до всіх дітей.

До суду може звертатися один із батьків, який обурений діями іншого з батьків. Це може зробити опікун чи прийомні батьки дитини. Таку дію можуть також органи, які опікуються життям дитини або органами охорони здоров'я, якими виявлено факт жорстокого поводження з дитиною. З подібним позовом до су можуть звернутися спеціальні установи для дітей, родичі, якими фактично виховується дитина і навіть сама дитина, якщо йому вже виповнилося 14 років.

Разом із позбавленням батьківських прав суд розглядає справу про це. щоб стягнути з батьків аліменти на те, щоб утримувати дитину.

Яка ж навчаючись дитини після того, як одного з батьків позбавлять батьківських прав? У такому разі він може залишитися з іншим батьком, а якщо таке неможливо, то дитину можуть передати дідусеві чи бабусі. Таке ж право на виховання дитини, яку позбавили батьківських прав, мають старші брати та сестри, які досягли повнолітнього віку, а також інші родичі, серед яких можуть бути мачуха чи вітчим дитини.

Щоб позбавити громадянина батьківських прав, обов'язково потрібно звернутися до суду. У цій дії також беруть участь прокурор та органи опіки. На такому засіданні суду також може вирішуватись питання про виплату аліментів. Позбавляючи громадянина батьківських прав, не звільняє його з обов'язку утримувати його.

Держава завжди стоїть на захисті майнових прав дитини, тому за дитиною залишається право користування житлом, право вступати у спадкові права, навіть якщо обоє батьків позбавлені батьківських прав.

Батьки можуть змінюватися на краще, таке можливо в результаті усвідомлення своєї поведінки або можуть бути інші фактори, які вплинуть на їх позитивну зміну. Але до компетенції суду входить відновлення батьків у їхньому праві займатися вихованням своєї дитини. У таких справах обов'язково мають брати участь прокурор та органи опіки. Потрібно відзначити, що відновлюючи батьків у їхніх правах, потрібно запитувати саму дитину, якщо їй уже виповнилося 10 років.

Але батьків не можуть відновити в їхньому законному праві на батьківство, якщо дитина вже інших людей називає татом і мамою.

ЗВОНІТЬ
На основі