Відкриття рахунку у банку

Підприємство будь-якої організаційно-правової форми перед початком діяльності та для проведення державної реєстрації має сформувати статутний капітал. Для формування статутного капіталу необхідно відкрити рахунок у банку.

Ми відкриємо рахунок у банку, в іноземній чи національній валютах та сформуємо статутний капітал підприємства.

Банківський рахунок відкривається банком для юридичних або фізичних осіб для їх участі у безготівковому грошовому обігу та акумулювання на рахунку безготівкових коштів для цільового використання. З його допомогою банки реєструють наявність та рух коштів клієнтів.

Документи для відкриття рахунку у банку

Для відкриття рахунку банку необхідно представити:

  • документ, що засвідчує особу
  • укласти договір на відкриття рахунку у банку
  • оформити у нотаріуса картку зразка підпису

Банки відповідно до договору банківського рахунку зобов'язуються приймати грошові кошти, що надходять на адресу клієнта — власника рахунку, виконувати доручення клієнта про перерахування та видачі відповідних сум та проводити інші операції, що випливають із договору.

Види банківських рахунків

Є значна кількість видів банківських рахунків:

  • кредитний рахунок, яким платежі можуть здійснюватися в кредит у межах обумовленого банком і клієнтом ліміту;
  • валютний рахунок, на якому ведуться всі зарахування, перерахування та видача коштів у відповідній валюті;
  • поточний рахунок на формування статутного капіталу юридичної особи та інших.

Статутний капітал

Ми проконсультуємо Вас про розмір статутного капіталу, порядок/джерела формування та зміни статутного капіталу підприємства будь-якої форми власності.

Статутний капітал – це фінансові ресурси підприємства у вигляді грошових коштів або вкладень у майно, матеріальні цінності, нематеріальні активи, цінні папери, які закріплені за підприємством на праві власності чи повного господарського відання. За рахунок статутного капіталу підприємство формує свої власні (основні та оборотні) кошти.

Порядок та джерела формування статутних капіталів залежать від типу підприємства та форми власності, на базі якого воно функціонує.

Розмір статутного капіталу підприємства значною мірою визначає масштаби його виробничо-господарської діяльності, хоча, природно, не існує прямого зв'язку між розмірами статутних капіталів підприємств різних галузей та обсягом виробництва товарів та послуг на них, бо останнє визначається ще й такими факторами, як попит, пропозиція та ціна на товари та послуги, розмір залучених кредитів та інших позикових фінансових ресурсів. Певною мірою розмір статутного капіталу впливає можливості зовнішнього фінансування, ділову репутацію підприємства.

Початковий розмір статутного капіталу підприємства фіксується у статуті або установчому договорі, які обов'язково подаються до органів державної реєстрації. Усі зміни статутного капіталу мають бути документально оформлені.

Відкриття рахунки банку для формування статутного капіталу має свої особливості, наприклад, якщо серед засновників є нерезедент або кошти на формування рахунку існують у валюті. Ці та інші нюанси впливають, зокрема, на тривалість процедури відкриття рахунку та відповідно реєстрації підприємства. При цьому контролюючі державні органи (фінансові, податкові), а також банки постійно стежать за розміром статутного капіталу кожного підприємства і за тим, щоб він був відповідним чином сплачений.

Ми допоможемо Вам внести статутний капітал підприємства на банківський рахунок та за необхідності зареєструвати підприємство.

ЗВОНІТЬ
На основі