Про розміри аліментів, форму та порядок їх виплати та інші речі, що стосуються такої справи, сторони можуть домовитися на підставі взаємної згоди, минаючи судові розгляди.
Аліменти – це правові зобов'язання, які можуть координувати взаємні права, а також обов'язки близьких людей, таких як батьки, діти, подружжя, бабусі, дідусі та інші родичі.
Але для того, щоб звернутися до адвоката з аліментів, потрібні вагомі причини. Однією з таких причин може бути небажання однієї із сторін процесу брати участь у судовому засіданні. Тоді адвокат може зробити таку роботу замість громадянина. А саме, він збере документи, складе позов до суду, візьме участь у засіданні суду, і, нарешті, буде отримано для Вас вердикт, який винесено на судовому засіданні.
Вилучення аліментів з громадянина може здійснюватися як у фіксованій грошовій сумі, так і бути частиною доходу платника аліментів.
Юристом можуть бути надані послуги з питань оформлення аліментів, такі як консультації про порядок та рядки, згідно з якими стягуватимуться аліменти, а також щодо розмірів. Адвокат з аліментів допоможе у разі потреби скласти позов до суду, подати скаргу щодо вилучення аліментів. Він також може вести справу про призначення аліментів у суді, а також провадити юридичний супровід справи про стягнення аліментів.
У випадку, якщо громадянин ухиляється від сплати аліментів і він втік, то адвокат може вжити заходів для його розшуку, а також з цією метою він знайти його майно або інші джерела його доходу, щоб аліменти потрапляли за призначенням.
З часом можуть відбуватися різні зміни у сплаті, тому розмір аліментів може бути як збільшений, так і зменшений. Тому адвокат з аліментів допоможе Вам відновити справедливість і сума буде відповідати вимогам сьогодення.
Звісно, у такій справі, як виплата аліментів, можуть траплятися непередбачені та несподівані ситуації. Платник аліментів може затримувати їхню виплату і тут юрист може вжити дій, аж до стягнення заборгованості та пені в судовому порядку.
У житті може статися таке, що громадянин не хоче визнавати свого батьківства, і відповідно він відмовлятиметься платити аліменти на таку дитину. У такому разі адвокат може досягти встановлення батьківства через суд. Таким батьком може бути особа іноземного походження. Але й у цьому випадку в силі юриста легалізувати рішення суду та пред'явити його до відповідних органів за межами нашої країни.
Аліменти не припиняють виплачуватись до того часу, коли дитина досягає повноліття. Але можливо як виняток у суді домогтися, щоб аліменти були продовжені виплачуватись, якщо дитина продовжує свою освіту.
Державою встановлено розмір аліментів. Він розраховується від прожиткового мінімуму на дитину певного віку та має становити не менше 30 відсотків від цього мінімуму. У деяких випадках розмір аліментів може розраховуватись як частина від доходу платника податку, і його сума розраховується від загальної частини доходу та має становити одну чверть на одну дитину, одну третину на трьох дітей та від трьох дітей та більше розмір аліментів становить половину доходу.
Щоб домогтися виплати аліментів, необхідно звернутися з позовною заявою до суду за місцем проживання. Тут можливі два варіанти. Позов можна подавати за місцем проживання відповідача або до свого районного суду. Якщо позов подається до суду за місцем проживання пред'явника позову, посиланням такої дії є стаття 110 Цивільного процесуального кодексу України.
У заяві вказується назва суду, прізвище, ім'я та по-батькові автора позову, а також місце проживання, індекс поштового відділення. До таких даних також належать номери телефонів позивача. Це пишеться у великій частині заяви. За ним слідує вступна частина. У ній позивач вказує про те, що у позивача та відповідача є спільна дитина та прописується прізвище, ім'я та по батькові дитини, дата народження, а також вказується, що дитина на даний час проживає з автором позову. В основній частині описуються спонукання, які спричинили подання заяви до суду. Можна в ній відзначити, що відповідач не бере участі у фінансовому забезпеченні дитини. У цій заяві також можна зазначити місце роботи відповідача.
Найкраще, щоб у Вас були папери, які можуть підтвердити, що Вами до суду неодноразово робилися спроби мирного врегулювання ситуації. Але відповідач не реагував на досудові заходи. Сюди можна віднести і свідчення свідків у тому, що відповідач не виконує своїх фінансових обов'язків із забезпечення дитини.
Аліменти будуть нараховані з того дня, коли заява подається до суду.
Існує дві форми, у яких позивач може отримувати гроші. Перша-це відсоток від доходів і другий-це фіксована грошова сума. Це встановлюється судом, але позивач може попросити суд про свої побажання у поданій заяві.
Судом може бути призначено фіксовану суму у тому випадку, якщо відповідач з різних причин не має постійного доходу.
І на заключній частині позову вказується закони, виходячи з яких позивач збирається просити виплати аліментів. Якщо це буде відсоток від зарплати, то це 180 та 183 стаття Цивільного процесуального кодексу України. Якщо стягуватиметься фіксована грошова сума, то 184 стаття.
У додатку до заяви громадянина необхідне перерахування всіх чинних документів, які можуть підтвердити інформацію, яка міститься у заяві. Також до нього мають бути додані копії документів. Слід пам'ятати, що оригінали документів мають бути представлені у залі засідань суду. Також додається копія паспорта, довідка про те, де проживає дитина, свідоцтво про розлучення (якщо батьками дитини було колишнє подружжя).
Така заява з усіма супутніми довідками, ксерокопіями, додатками подається до судової канцелярії До неї додається копія такої заяви для надання її відповідачу. Проплачується державне мито та надається до канцелярії квитанція про її сплату.
Це можна зробити легко та просто, якщо довірити ведення справи про виплату аліментів адвокату, який спеціалізується на знанні законів із цього питання. Це завжди заощадить Ваш час, а також моральні та фізичні ресурси.