Консультації

Для отримання консультації надішліть повідомлення з форми

або ознайомтеся з проведеними консультаціями, можливо, там вже є відповідь

Між мною та чоловіком укладено шлюбний контракт, за яким житловий будинок з будівлями сьогодення та майбутнє належить мені. Зараз я збираюся розлучитися з чоловіком. Чи можливо вчинити нотаріальний виконавчий напис на шлюбному договорі та зареєструвати майно на себе? Який порядок дій за даної ситуації?

Згідно з українським законодавством у разі невиконання одним із подружжя своїх обов'язків за договором, на підставі виконавчого напису нотаріуса можуть вилучатися аліменти, якщо у шлюбному договорі визначено умови, розмір та строки їх виплати.

1. Що стосується нерухомого майна, Ви справді у шлюбному договорі можете домовитися, що майно, придбане під час шлюбу, у Вашому випадку будинок є Вашою особистою приватною власністю. У такому випадку у Вас має бути документ, що встановлює право, на підставі якого Ви є єдиною власником будинку.

2. Але за шлюбним договором не може передаватися у власність одному з подружжя нерухоме майно та інше майно, право на яке підлягає державній реєстрації. Будинок, набутий Вами до одруження, є Вашою особистою приватною власністю і не може бути предметом шлюбного договору.
Тому для державної реєстрації Вам не потрібний виконавчий напис нотаріуса, та й жоден нотаріус такий не зробить.

Для державної реєстрації речових Вам необхідно подати до органу державної реєстрації заяву з відповідними документами, що підтверджують виникнення, перехід, припинення прав на нерухоме майно, в даному випадку будинок.

Мені 25 років, а моєму братові 14, нам від мами у спадок перейшла квартира, нас лише двоє спадкоємців. Я хочу, щоб усе перейшло братові. Чи потрібно мені писати відмову від майна?

Існує два варіанти дій у цій ситуації.

По-перше, Ваш брат неповнолітній і має право на обов'язкову частину. Якщо Ваш брат навіть не напише заяви про прийняття спадщини, вважається, що він її прийняв автоматично.

Що стосується Вас, то Ви можете або протягом 6 місяців не оформити заяву про прийняття спадщини, або оформити заяву про відмову від Вашої частини на користь молодшого брата. У першому випадку, якщо справді інших спадкоємців ні за законом ні за заповітом не існує, тоді Ваша частина автоматично перейде Вашому братові, оскільки Ви не прийняли спадщину протягом 6 місяців.

У другому випадку, Ваша частина напевно перейде Вашому братові, якщо відсутні інші спадкоємці, які за законом мають право на обов'язкову частину. Другий варіант надійніший, але в такому разі вам необхідно буде витратитися на нотаріальну заяву, вирішувати вам!

Ми з чоловіком склали заповіт подружжя. Нещодавно я сильно захворіла і на моє превелике здивування чоловік не виявив підтримки і наші стосунки дуже погіршилися. Чоловік відмовляється скасовувати заповіт і як мені пояснив нотаріус я не можу це зробити без чоловіка. На судді у мене немає часу, та я боюсь, що після мого відходу мій син від першого шлюбу нічого не отримає. Що порадите робити у такій ситуації.

З юридичної точки зору Вам нема чого хвилюватися, оскільки заповіт подружжя відрізняється від звичайного завіту тим, що після смерті одного з подружжя нотаріус накладає заборону на відчуження майна зазначеного в заповіті, і лише після смерті іншого з подружжя майно переходити до спадкоємців відповідно до волі подружжя. Таким чином, якщо Ви при складанні заповіту подружжя, зазначили майно, яке має перейти до Вашого сина, то Ваш чоловік не зможе змінити Вашу волю без Вашої на ті згоди.

Мені від матері перейшла спадщина. Частину спадщини в Україні, її я вже прийняв (минув 6 місяців), а частина за кордоном, яку я ще не оформив. Чи можу я скористатися спадщиною в Україні?

Оскільки на кожен вид майна, що успадковується, нотаріус видає окреме свідоцтво про право на спадщину, оформлена спадщина в Україні може використовуватися Вами як Ваша власність. Якщо спадок за кордоном складається з нерухомого майна, то спадкова справа заводитиметься в країні знаходження майна і таким чином ніяк не стосується української частини спадщини. Якщо ж за кордоном успадковується рухоме майно, спадкова справа щодо якого згідно із законодавством України заводиться в Україні, то нотаріус відповідно видасть на нього окреме свідоцтво про право на спадщину для дії за кордоном, про яке йшлося вище.

Я розлучилася з чоловіком 3 роки тому. Тиждень тому дізналася про порушення та шахрайство з боку колишнього при розподілі майна. Я звернуся до юриста, але мені сказали, що терміни звернення до суду вже спливли. Що мені робити?

Термін позовної давності для звернення до суду у Вашому випадку становить 3 роки, але цей термін обчислюється з моменту, коли Ви дізналися або могли дізнатися про порушення права, якщо це сталося тиждень тому – сміливо звертайтесь до суду!

При укладанні шлюбного договору я можу застрахувати себе від поділу моєї квартири при тому, що у нас спільна дитина?

Можете, спільна дитина цього не впливає. Головне, щоб квартира була придбана та зареєстрована на ваше ім'я до шлюбу або під час шлюбу (згідно шлюбного договору) на Вас. Права дитини на квартиру – це окреме питання. Якщо він не є з власником, а наприклад лише прописаний у ній, він може лише проживати у ній. А ось якщо Ви захочете продати квартиру, яка належить Вам на праві власності, але в якій прописана неповнолітня дитина, то Вам знадобиться отримати; згода органу опіки та піклування.

Як дізнатися про спадщину? Як дізнатися, що є спадком і де воно знаходиться.

Тут важлива послідовність.
Ви можете отримати спадщину за законом, якщо є родичем померлого (тоєї черги, яка успадковує).
Для цього протягом 6 місяців після смерті спадкодавця Вам необхідно прийти до нотаріуса, приватного чи державного, не має значення, різниця лише в часі та витрачених грошових ресурсах, надати йому свідоцтво про смерть спадкодавця та Ваші документи (паспорт та код), написати заяву про прийняття спадщини. Нотаріус заводить спадкову справу і через 6 місяців може вже видавати свідоцтво на спадщину. Пошуком успадкованого майна можете займатися самі, нотаріус, який веде спадкову справу або адвокат/юрист.

Як прищепило, той нотаріус, який веде спадкову справу та займається пошуком успадкованого майна на умовах відповідної оплати. При цьому вже на етапі написання заяви про прийняття спадщини Ви повідомляєте нотаріус про відоме Вам майно, що належить спадкодавцю, і за наявності надаєте відповідні документи, що підтверджують це.
Такими можуть бути правовстановлюючі документи на квартиру, машину та інше майно, договір банківського вкладу.

Після цього нотаріус подає запит у відповідні органи, наприклад, якщо в нього є інформація про наявність банківського вкладу в певному банку, тільки нотаріус може подати запит і працівники банку зобов'язані будуть йому відповісти якісь рахунки і скільки грошей на них є на момент смерті спадкодавця.

Якусь участь у пошуку майна здійснюють й інші спадкоємці, оскільки вони можуть знати про майно невідоме Вам, та повідомити про це нотаріус, а оскільки успадковують у рівних частинах, Ви матимете право на частину в цьому майні. При спадкуванні за заповітом все набагато простіше, Вам видається свідоцтво на спадщину лише на те майно, яке заповідав спадкодавець.

При отриманні спадщини під час шлюбу матері, чи підлягає поділу спадщини матері після розлучення?

Відповідно до Сімейного кодексу, майно придбане під час шлюбу в порядку наслідування належить Вам на праві особистої приватної власності, тобто не підлягає поділу у разі розірвання шлюбу.

Я громадянин України, який проживає на території України! Є знайомий громадянин Білорусії, який проживає в Білорусії, у якого є автомобіль, відповідно з білоруськими номерами!
Чи може він оформити на мене довіреність?
Чи можу я їздити з цією довіреністю, на цьому авто, територією України?
Якщо так, то що потрібно буде зробити, як довго я зможу перебувати на території України та з якою періодичністю зможу до неї в'їжджати?

Існує два варіанти. Ваш знайомий гр. Білорусь може видати довіреність на території Білорусії, причому така довіреність не підлягає ні апостилюванню, ні легалізації, і автоматично є дійсною в Україні. Гр. Білорусії також може оформити довіреність на автомобіль з білоруськими номерами в Україні. Щодо питання про терміни перебування в Україні та періодичності в'їзду/виїзду на/з її територію/і, то без реєстрації в ДАІ транспортний засіб з іноземними номерами може використовуватися в Україні не більше 10 діб, які відраховуються з моменту перетину державного кордону. Після закінчення цього терміну для подальшого використання транспортного засобу необхідно або виїхати та знову в'їхати в Україну, при цьому відраховується новий 10-денний термін, або зареєструвати автомобіль у ДАІ.

Мій законний чоловік хоче удочерити мою повнолітню дочку від першого шлюбу. Що для цього потрібно і куди звертатися?

Дійсно, новим Сімейним кодексом передбачена можливість усиновлення повнолітньої особи. Для цього слід звертатися до суду із заявою про усиновлення. Різниця у віці між особою, яка бажають усиновити, та особою, яка хоче це зробити, не може бути менше 18 років.

При цьому необхідно враховувати, що повнолітня особа може бути усиновлена лише у виняткових випадках, зокрема, якщо вона є сиротою або була позбавлена батьківського піклування до повноліття. Враховуючи винятковий характер права на усиновлення повнолітньої особи, суди при розгляді такої справи встановлюють додаткові обставини, зокрема необхідність усиновлення та неможливість оформлення іншого правового зв'язку між особою, яка бажають усиновити, та особою, яка хоче це зробити (складання заповіту тощо). ).

При цьому звернення до суду із заявою про усиновлення не повинно бути обумовлене бажанням досягти іншого правового наслідку, ніж юридичне оформлення спорідненості (можливо вже наявного фактично). Суд також враховує наявність чи відсутність у усиновлювача своїх дітей. Закон не встановлює заборони на усиновлення повнолітньої особи тим, хто має власних дітей, проте суд враховує цей факт, виходячи з обставин, що визначають можливість рідних дітей бути спадкоємцями. У кожному конкретному випадку суд під час вирішення питання про усиновлення повнолітньої особи може врахувати й інші обставини.

Чи можуть поставити одночасно статтю 187 ч.4 (розбій з летальним результатом) і ст.115 ч.2, 6 значок (вбивство з наміром)? Наскільки я розумію, ці 2 статті схожі і має бути чи одна чи інша!
А також, чи можуть у справу внести інформацію про те, що людина перебувала у наркотичному сп'яніння, якщо експертизу не проводили.
І якщо людина із СІЗО пише клопотання до прокуратури, чи має їй прийти відповідь письмово чи можна вірити тому, що вона прикріплена просто у справу!

Відповідно до кримінального законодавства України зазначені Вами статті стосуються злочинів різних категорій: у разі ст. 187 Кримінального кодексу – це злочин проти власності, а у випадку зі ст. 115 Кримінального кодексу – це злочини проти життя та здоров'я людини. Виходячи з цього, суд при розгляді конкретної справи відповідно до ст. 70 КК спочатку визначає покарання за кожен окремо взятий злочин, після чого на свій розсуд і залежно від обставин справи та тяжкості злочину може визначити кінцеве покарання або шляхом поглинання менш суворого покарання суворішим, або шляхом повного чи часткового підсумовування призначених покарань.

Що ж до перебування людини, яка вчинила злочин, може наркотичного чи алкогольного сп'яніння, це безумовно є обтяжливою обставиною відповідно до ст. 67 КК. За відсутності експертизи такий стан людини суд може визначити, ґрунтуючись на свідченнях свідків злочину.

Щодо клопотання із СІЗО до Прокуратури, подання якого входить до прав підозрюваного (ст. 43-1 Кримінально-процесуального кодексу), і яке надсилається або через адвоката, або особисто через адміністрацію СІЗО, відповідь надається у письмовій формі.

Помер батько. Я позашлюбний син. Спадкоємців 5 чол я його дружина двоє дітей та його мати. Усі вони мешкали з ним. Батько був великий фермер із землею технікою та нерухомістю.
Яка моя частина і як ділитиметься. Його дружина каже, що її 50% а нам по 10%.
Документів мені ніяких не дадуть на його майно.
Що робити, щоб отримати 1/5 рівну частину і як зібрати всі документи?

За законом Ви, дружина, діти та мати спадкодавця є спадкоємцями 1 черги, які успадковують майно в рівних частинах, тобто по 1/5 (у вашому випадку). Для отримання спадщини Вам необхідно прийняти її шляхом подання заяви про прийняття спадщини нотаріуса протягом 6 місяців після смерті спадкодавця. Нотаріусу необхідно буде серед інших надати документ, що підтверджує Ваш родинний зв'язок із померлим (свідоцтво про народження, в якому померлий записаний батьком). Через 6 місяців Ви можете отримати свідоцтво про право на спадщину на 1/5 майна спадкодавця.

Вирішили загальну власність будинок і землю поділити в натурі, експерт зробив висновок про можливість виділення в рівних частках будинку та землі і для обслуговування своїх часток зробив дві ділянки маленьких спільної власності замість сервітуту. Тепер коли торкнулися отримання окремих держ. актів на землю та паспортів бті, присвоєння окремих номерів та поштових адрес на свої частки нерухомості та землі, скрізь футболять зі словами що у вас присутня спільна власність і без її розділу вам ніхто не буде реєструвати право ваших часток виділених у натурі за рішенням суду. Прошу дати правову оцінку в діях державних органів.
Чи мають вони рацію?
Чи правда, що якщо є виділені частки в натурі і присутня частина спільної власності, то розділ у натурі не зареєструють у земному. ресурси?
Як краще тепер вчинити?

Виділення частини не припиняє загального характеру власності, лише переводить їх у спільну часткову власність. Поділ власності припиняє її загальний характер. Тому у Вашому випадку, якщо існує згода сторін, зазначений поділ може бути оформлений у вигляді відповідного договору, що підлягає нотаріальному засвідченню, або у разі відсутності згоди сторін таке питання поділу майна (не плутати із виділенням) вирішується у судовому порядку. Після однієї із зазначених процедур частини розділеного майна підлягають реєстрації у відповідних органах (у тому числі бті та зем ресурси).

Чи потрібно легалізувати переклад документів у МЗС, якщо оригінали вже там легалізовані?

Потрібно, оскільки легалізація (консульська легалізація чи апостиль) свідчать про дійсність країни призначення лише оригіналів, а чи не їх перекладів. У зв'язку з цим переклади підлягають окремій легалізації.

Як мені правильно вказати у заяві про вступ у спадок батька на рахунок у банку та дізнатися суму, яка залишалася на момент смерті?
Як прописати в заяві, що я претендую на врожай. Прибиранням зараз займається його дружина.
І як правильно вказати, що я претендую на частину його бізнесу сільськогосподарського підприємства?
І на частину орендованої землі у селян?

У заяві Ви вказуєте лише намір прийняти спадок, а який і в яких частках перевіряє та вирішує нотаріус згідно із законом. Ви можете йому допомогти, повідомивши про відоме Вам майно спадкодавця з підтвердженням відповідних документів. Про рахунок та наявність грошей тільки нотаріус може зробити запит до банку на підставі наданого Вами нотаріуса договору банківського вкладу або інших документів.

Ми з чоловіком планували купувати 2-кімнатну квартиру, але нам надійшла пропозиція від моєї матері йти жити в її 3-х кімнатну квартиру, а вона згодна жити в купленій 2-кімнатній. Проблема полягає в тому, що стосунки у нас зіпсовані (3 роки тому мама просто виставила нас зі своєї квартири) і чоловік тещі просто не довіряє… Мама хоче зробити на мене дарчу, а чоловік боїться, що через якийсь час вона може її відкликати та повернути собі квартиру. Тому ми вирішили купувати, оформити все офіційно, а не приймати дарчу. Питання: Як правильно оформити цю угоду та які податки (%) ми повинні будемо сплатити при покупці квартири? Чи зможе вона потім розірвати угоду купівлі-продажу та повернути собі квартиру? І якщо буде дарчою, чи зможе мати відкликати її і з яких причин?

Дарувальник має право відмовитися в односторонньому порядку від передачі дару у майбутньому (у разі укладення договору з зобов'язанням передачі дару у майбутньому), якщо після укладання договору його майновий стан суттєво погіршився.

Дарувальник має право вимагати розірвання договору дарування нерухомих речей або іншого особливо цінного майна, якщо:
— обдарований навмисне скоїв злочин проти життя, здоров'я, власності дарувальника, його батьків, дружини (чоловіка) чи дітей;
— обдарований вчинив умисне вбивство дарувальника, спадкоємці дарувальника мають право вимагати розірвання договору дарування;
- обдаровується створює загрозу безповоротної втрати дару, що має для дарувальника велику немайнову цінність;
— якщо внаслідок недбалого ставлення того, що обдаровується до речі, що становить культурну цінність, ця річ може бути знищена або суттєво пошкоджена;

Дарувальник має право вимагати розірвання договору дарування, якщо на момент пред'явлення вимоги дар збережений.
У разі розірвання договору дарування обдарований зобов'язаний повернути дар натури.

Оформлення дарчої - 1 % від суми договору (у Вашому випадку, оскільки Ви родичі 1 лінії спорідненості), інакше 5 %.
Оформлення купівлі-продажу - 2 % від суми договору.
У цьому як договір дарування і купівлі продажу може бути визнані недійсними з підстав передбачених законодавством. Вони однакові обох видів договорів.

У вашій ситуації дешевше буде оформити дарчу, але при купівлі-продажу менше ризиків.

Після смерті дядька не залишилося сім'ї та дітей. Він проживав у Росії. Минуло вже 16 років. Чи можна подати до суду зі вступу у спадок на будинок і земельну ділянку домоволодіння, яке йому належало (земля правда не була приватизована) - це був 1995 рік. Це взагалі колись належало бабусі.

Законодавством РФ прийняття спадщини встановлено обмежений термін. Він дорівнює шести місяців від дня смерті спадкодавця. Якщо в належні шість місяців спадкоємці не приймають майно, воно переходить у власність державі.
Можливе продовження строку успадкування через суд, за доказом факту неможливості прийняти спадщину вчасно.

Зарплата нам перераховується на рахунок в одному з банків нашого міста, і, природно, за допомогою картки ми їх знімаємо з рахунку. Гроші пішли на рахунок 30 червня, досі їх на рахунку немає. Я знаю, що гроші по Україні йдуть упродовж 5 робочих днів, але цей час уже минув, а гроші не прийшли. Що я маю робити в цьому випадку стосовно банку, писати скаргу чи може якісь інші дії? Раніше завжди через день приходили гроші, таке один раз.

Своєчасна оплата заробітної плати є насамперед зобов'язанням Вашого роботодавця, який укладає відповідний договір із банком. Як правило, при перерахуванні грошей вони надходять на рахунок того ж дня або на наступний (залежно від банку).

Міжнародні перекази зазвичай 3 дні (якщо через кілька банків), а якщо на пряму — 1 день. У такому разі Ви можете написати запит до банку, де вказати реквізити переказу. Це можливо, якщо Ви клієнт банку, а якщо рахунок відкрити на чоловіка, тоді потрібна довіреність. Скарга тут навряд допоможе. А от якщо на запит не дадуть відповіді, тоді можна і скаргу написати.

Можливо, у договорі роботодавця з банком вказано інші максимальні строки зарахування, Вам навряд чи відомо.

Порушення термінів виплати заробітної плати покладає на Вашого роботодавця відповідальність у вигляді накладення штрафів та ін. Ви можете звернутися до роботодавця з цього питання, а він, у свою чергу, має безпосередньо зв'язатися з банком.

Колишній чоловік подав заяву до опікунської ради з питанням, щоб я дозволяла брати дитину на півдня і щоб вона забирала мою доньку після садка.
Їй два з половиною роки, аліментів він не платить. Йому дозволять чи ні.

Все залежить від органу опіки та піклування. Якщо вони вирішать, що це буде на користь дитини, можуть і дозволити, адже Ваш колишній чоловік не позбавлений батьківських прав. Як правило, такі рішення приймаються на засіданнях комісії у присутності батьків, кожен із яких висуває свої доводи. Ваш колишній чоловік може сказати, що у нього не було можливості, а тепер він знайшов роботу і може виплачувати дитині аліменти, хоче брати участь у вихованні і вважає, що дитина її потребує, може також сказати, що Ви перешкоджали їй бачитися з дитиною, у такому разі органи опіки можуть встановити випробувальний термін або, наприклад, дозволити забирати дитину 2 рази на тиждень на цілий день, або встановити будь-який інший режим спілкування з дитиною. У той же час, якщо орган опіки вирішить, що Ваш колишній чоловік небезпечний для дитини, наприклад, зловживає спиртним, наркотиками або піднімає руку, може заборонити режим спілкування, при цьому встановивши виправний термін, після якого призначити повторне засідання.

У мене три дні тому народилась донька! Дружина громадянська. Зараз треба буде дитину реєструвати у РАГСі.
Дружина не хоче залишати дитині прізвище колишнього чоловіка.
Я у 2000 році змінював собі прізвище та ім'я!
Ми спільно вирішили дати нашій дитині моє перше прізвище по-батькові по моєму першому (справжньому) імені. Моє свідчення про зміну імені та прізвища є.
Надалі я хочу повернути своє справжнє ім'я та прізвище! Чи не буде РАГС проти?
І чи не буде у нас проблем у собі при оформленні допомоги (це третя дитина у моєї громадянської дружини)!
Свої стосунки ми оформлятимемо пізніше в будь-якому випадку!
І що з нас можуть вимагати в плані документів у собі?

На момент реєстрації дитини йому можуть дати прізвище матері або батька. Якщо Ви хочете дати дитині Ваше прізвище, то тільки актуальне, інакше РАГС не запише. Після того, як Ви повернете собі колишнє прізвище, Ви зможете дати її дитині без її згоди до досягнення нею 7 років.
При правильній реєстрації проблем із соцзабезом не повинно виникнути.
Для призначення одноразової допомоги при народженні дитини до органу праці та соціального захисту надаються такі документи:
1) заяву про призначення допомоги, яка складається за формою, затвердженою Мінпраці;
2) копія свідоцтва про народження дитини та довідка, видана державним органом реєстрації актів цивільного стану для призначення одноразової допомоги при народженні дитини.

Чи необхідно буде усиновлювати дитину її біологічному батькові, якщо ми розпишемося після народження дитини, якщо дитина записана на прізвище батька, у свідоцтві про народження вона є батьком, але ми не перебуваємо офіційно в шлюбі.

Факт батьківства встановлюється не перебуванням у шлюбі, а записом у свідоцтві про народження дитини, тому після реєстрації шлюбу потреба в усиновленні не виникне.

Я купую квартиру і не знаю, як бути. Продавець хоче в договорі купівлі-продажу вказувати оцінну вартість квартири (з БТІ), а не ринкову, щоб заощадити витрати під час операції. Так як за новим законом йому доведеться сплатити 5% від вартості квартири, оскільки володіє нею менше 3-х років. Мене ця ситуація насторожує, людина зовсім не знайома, боюся щоб надалі не було неприємної ситуації, якщо раптом угоду можна буде розірвати з якихось причин, виходить за договором продавець мені повинен буде повернути суму виходячи з оцінної вартості квартири, а сума буде в рази вище за ту, що з БТІ.. Як убезпечити себе в такому випадку? Можливо, потрібно скласти якийсь спеціальний договір? Чи може тут бути якась афера, якщо продавець відмовляється вносити реальну вартість квартири в договір?

Убезпечити себе Ви можете лише нотаріальним договором. Оскільки Ви покупець, то згідно із законом, можете придбати квартиру за тією вартістю, яка буде вказана в договорі купівлі-продажу. Якщо продавець хоче заощадити, тоді його дохід становитиме оцінну, а не ринкову вартість, а якщо він хоче продати за гарною ціною, то нехай сплачує податок. Гіпотетично можна оформити як каже продавець, але у разі виникнення будь-яких суперечок, Ви ніяк не доведете, що придбали за іншою ціною, ніж зазначеною в договорі, а якщо спробуєте довести, наприклад, у суді, що придбали за іншою ціною, тоді це ухилення від сплати податків. Можна заощадити на 5 %, а втратити набагато більше.
Рекомендуємо професійно оцінити потенційні ризики, зібравши необхідну інформацію через юристів, що спеціалізуються на угодах з нерухомістю.

Після смерті батька звернулася до нотаріуса для прийняття спадщини за заповітом, але надійшов лист про відмову у видачі свідоцтва про право власності через неправильно оформлені документи на житловий будинок з господарськими спорудами відсутня точна адреса житлова та загальна площа, перелік споруд. необхідно звернеться до суду. Підкажіть з яким позовом його назву, зразок.

Нотаріус видає свідоцтво про право спадщину, а чи не про право власності. Свідоцтво про право власності на майно видає БТІ або місцева рада. Для того щоб стати власником майна, що розглядається, необхідно зареєструвати право власності на підставі свідоцтва, виданого нотаріусом. Якщо документи, що встановлюють право, оформлені неналежним чином, потрібно звернутися до органу, який їх видав для внесення відповідних змін і доповнень. Після цього нотаріус зможе видати вам свідоцтво про право спадщини, на підставі якого Ви зможете зареєструвати право власності.

Чи можна виписати з муніципальної кімнати по суду колишню дружину, про яку 23 роки немає жодних відомостей про її місцезнаходження. Т.к. крім того, що плачу комунальні послуги усі ці роки, ще й не можу приватизувати кімнату. Чи може суд мені відмовити. Т.к. з усіх боків чую, що суди неохоче вирішують такі справи позитивно.

Спочатку потрібно в судовому порядку визнати Вашу дружину безвісти відсутньою або померлою, а потім на підставі такого рішення звернутися до державних органів за її випискою.

Я громадянин РФ, мені необхідно довірити своїй матері, громадянці України, представляти мої інтереси в суді. Чи буде дійсною звичайна нотаріальна довіреність чи краще оформити на мою дружину, яка збирається туди їхати, з правом перевірки, чи взагалі мені потрібно з цим питанням до консульства?

Україна та РФ є учасниками Мінської конвенції про правову допомогу, згідно з якою документи, видані в одній державі, не вимагають апостилювання в іншій та мають юридичну силу в такій іншій державі. Можете спокійно видавати на маму довіреність. В Україні буде потрібно лише її нотаріально завірений переклад.

У мене така ситуація моя бабуся виховувала мене з народження і була опікуном, хоче мені зробити заповіт на землю-пай, але її син не хоче давати документи для оформлення заповіту, оскільки він є прямим спадкоємцем з моїм батьком після смерті. Вони вже одну спадщину отримали після смерті свого батька дім і землю і самі мають свою, яку видавали в колгоспі, виявляється їм цього мало. Якщо зробити секретний заповіт написаний від руки і у нотаріуса запевнити чи потрібні документи на землю?
Чи можна в цьому листі позбавити права спадщини спадкоємців згідно із законом?
Які я маю шанси після його розтину, якщо лист скласти юридично коректно.
Підкажіть мені, будь ласка, як правильно вчинити.
Бабуся перебувати в здоровому глузді але вона боїться свого сина, який і не дає їй ці документи на землю.
Допоможіть вони позбавили мене вдома, в якому я виросла і мені доводиться знімати квартиру з двома дітьми цих 10 років. І ще йому мало. Жадібність людини безмежна.

Не обов'язково складати секретний заповіт. Ваша бабуся може або позбавити права на спадщину її сина або заповідати вам все рухоме та нерухоме майно, що належить їй. Якщо ж ваша бабуся хоче заповідати тільки земельну ділянку, тоді бажано вказувати номер державного акта, кадастровий номер, реквізити документа, що встановлює право, можна цих даних і не вказувати, але тоді буде складно реалізувати право на таку спадщину.

За яких обставин дружина померлого тата може претендувати на майно спадщини 50%?
В даному випадку йде розділ агрофірми, яку він створив, будучи з нею в шлюбі.

Майно спадкодавця успадкуватимуть спадкоємці згідно із законом у порядку своєї черги. Чоловік, діти і батьки, що пережили, є спадкоємцями 1 черги і успадковують в рівних частинах. Відповідно, якщо спадкоємців двоє: ви і дружина, що пережила, то ви будете успадковувати на спадщину в рівних частинах по 1/2. Отримане в шлюбі майно є спільною сумісною власністю подружжя. Відповідно до вашого батька належала 1/2 агроферми, частина якої ви в рівних частинах успадкуєте.

Як довести насильство над малолітнім онуком, якщо мати перешкоджає спілкуванню з онуком. Дочка зареєструвала шлюб із двічі судимим він нібито взявся за виховання.

Заперечити перешкоду спілкування з онуком можна через орган опіки та піклування або суд. Щодо насильства над онуком, необхідно звертатися до міліції. Можуть знадобитися свідки та медична експертиза.

Ми продали машину за дорученням за невелику суму, оскільки машина була стара як на розбирання. Покупцеві пояснили, що потрібно дивитися самому на стан і робити, щоб їздити. Він копирсався і погодився. Відповів: бачили очі, що купували та й не дорого.
За тиждень дзвонить і каже хочу повернути, передумав. Але гроші витрачені та й невідомо, що він з нею дивував.
Говорить ремонт буде тисяч 8 грн. Продали мікроавтобус за 10 тис. грн. Посилається захисту прав споживача п.№6,8.
Хто правий.

Продати машину за дорученням НЕ МОЖНА. Право власності за довіреністю не переходить, Ви можете будь-якої миті її відкликати і так званий «покупець» навіть не матиме права користуватися авто. На сьогоднішній день Ви залишаєтеся власником.

Збираюся звільнятися за власним бажанням із підприємства. На даний момент заборгованість підприємства мені із заробітної плати складає за часом 6 місяців.
Бухгалтерія довідки про заборгованість не видає. Скажіть, якщо я звільнюсь із підприємства, чи є можливість отримати цю заборгованість?
Підкажіть, будь ласка, що мені робити?

Ви можете звернутися з відповідною скаргою до територіальної інспекції праці, яка уповноважена проводити перевірки щодо дотримання трудового законодавства, зокрема своєчасної виплати заробітної плати, а також притягувати до відповідальності роботодавця, який порушує трудове законодавство. Однак перед зверненням до Інспекції слід ще раз спробувати попросити роботодавця виплатити непогашену заборгованість або надати довідку про заборгованість, в іншому випадку попередити роботодавця про звернення до Інспекції у разі неусунення останніх порушень.

Мені хотілося б дізнатися:
1. Вид діяльності на спорт клуб та які податки (приблизна сума)?
2. Якщо відкривати ще й діяльність на торгівлю (фітнес-бар), чи підвищується податок? Якщо так, то скільки? І до якої саме діяльності цей вид торгівлі належить?
3. Якого виду діяльності належить спортивне харчування?
4. На якому податку краще працювати у діяльності спорт клубу?

Вигляд будь-якої діяльності, що Вас цікавить, можна визначити за Класифікатором Видів Економічної Діяльності (КВЕД). Для визначення ставок податків та їх кількості необхідно мати детальнішу інформацію про заплановану діяльність. За загальною інформацією видно, що матиме місце податок на прибуток та ПДВ.

У мене 3 група інвалідності (захворювання крові), мене взяли на стажування на посаду «менеджер з продажу», але робота передбачає тривалі відрядження за кордон. Роботодавець після проходження стажування зобов'язує пройти медогляд та оформляє медстрахування.
Боюся повідомляти роботодавця про інвалідність, т.к. це може злякати. Якщо я не повідомлю, чи обов'язково роботодавець дізнається про інвалідність сам? Як я розумію, при медстрахування – це стане відомо.

Ви абсолютно правильно розумієте. Оскільки роботодавець сам зобов'язує пройти медогляд, він напевно дізнається про інвалідність.

Які документи має надати нотаріус після оформлення спадщини на руки.

Нотаріус повинен видати свідоцтво про право на спадщину на кожен вид майна, що успадковується.

Маму під тиском змусили підписати заповіт на сина. Хоча вона толком і не знає, що підписувала. Тобто. робилося це примусово і через вік людина недоосмислював свої дії. Як визнати такий заповіт недійсним та чи правомірні дії нотаріуса при оформленні такого заповіту?

В описаній Вами ситуації можливі наступні варіанти її розвитку:
1) спадкодавець (мама) відповідно до норм законодавства має право у будь-який момент скасувати заповіт, або внести до нього відповідні зміни;
2) спадкодавець може оформити новий заповіт, який автоматично скасовує попередній;
3) або після смерті спадкодавця зацікавлені особи можуть оскаржити заповіт у судовому порядке.
Нотаріус діяв правомірно, якщо не був учасником примусу, який у свою чергу вимагає доведення.

Куди звернеться для отримання інформації про судову адміністративну справу, яка перебуває в апеляційному суді. Справа пов'язана з неправильною виплатою пенсій та зарплат. Було розглянуто у місцевому суді з рішенням на нашу користь після передання до Апеляційного суду. Конкретно потрібно дізнатися номер справи та прізвище судді у якого перебуває ця справа. Чи можливо це зробити письмово? При спробах дізнатися про справу по телефонному дзвінку повідомили що таку інформацію не надають, посилаючись на те, що у них величезна кількість справ і таку інформацію вони не надаються по телефону?

Інформацію про номер справи та прізвище судді можна дізнатися в канцелярії суду при пред'явленні документа, що посвідчує особу, учасника процесу або його представника за довіреністю. У деяких судах потрібно заповнення заявки встановленого судом зразка.

У 2006р. за рішенням суду мій батько отримав право на жил.площадь (будинок від його тітки). Почали процес приватизації (всі процедури пройшли та сплатили), БТІ було призначено день приходу їхнього експерта, але тижнем раніше батько помер. Як мені, дочки, оформити на себе цю квартиру. (я там мешкаю).

Виходячи з викладеного успадкувати майно Ви не можете, оскільки Ваш батько юридично право власності так і не оформив (краще додатково з нотаріусом проконсультуватись). Якщо нотаріус підтвердить, лише через суд із залученням адвоката-юриста у спадок.

Виникло таке запитання: знайома удочерила дівчинку 5 років. Граючи у дворі, їй сусідські дівчатка розповіли, що вона з дитбудинку. Коли знайома дізналася, що розповіли її доньці таємницю, то написала заяву до міліції про несення кримінальної відповідальності батьків сусідської дівчинки за ст. 168 КК.
Який результат цієї справи може бути? яка практика розгляду такої справи?

Підсумок може бути різний, з одного боку, суд може накласти штраф, а з іншого довести винність дуже складно. Відповідно до закону розголошення має здійснюватися проти волі усиновлювача. Виникає питання, звідки сусідські дівчатка дізналися про удочеріння. Якщо від усиновлювача, то про відповідальність навіть не йдеться, а якщо від своїх батьків, складно буде довести в суді, що вони самі розповіли це, адже дитина могла підслухати розмову або взагалі почути інформацію на вулиці від інших дівчаток. Якщо навіть від батьків, то куди вони могли знати таку інформацію, або від усиновлювачів або з інших джерел. Суд звертає увагу на те, коли таємниця перестала бути такою і хто є джерелом розголошення.

Моїй бабусі за заповітом її свекруха написала заповіт додому, але бабуся відмовляється вступати у спадок, але свекруха вже померла 8 років тому, більше спадкоємців немає, окрім правнуків. Як оформити цей будинок на правнука, який там прописаний і проживає?

Якщо йдеться про правнука свекрухи, тоді він може успадковувати за правом уявлення, якщо він проживав разом зі свекрухою на одній житлоплощі на момент її смерті. Важливо відзначити, що таке право може виникнути, якщо дідусь правнука помер до моменту смерті свекрухи. Якщо такий варіант не підходить, тоді у разі абсолютної відсутності будь-яких родичів по прямій або бічній лінії спорідненості, правнук може звернутися до суду про поновлення строків для прийняття спадщини (хоча дуже малоймовірно, що суд їх відновить, має бути поважна причина, адже 8 років минуло).

Прошу проконсультувати мене щодо еміграційного питання.
Я постійно проживаю у Швейцарії, але є громадянкою України. За сімейними обставинами я маю змінити своє прізвище, взявши прізвище моєї мами.
Питання: який порядок дій при отриманні нового паспорта і як із абсолютно чистим паспортом я зможу виїхати з країни до Швейцарії, де всі документи, природно, на моє прізвище. Наскільки ця процедура складна і скільки займає часу.

Є два варіанта.
Перший — звернутися до РАГС/ЗАГС, написати заяву про зміну прізвища, отримати свідоцтво про зміну прізвища, звернутися з ним до ОВІР для отримання нового закордонного паспорта, з цим звернутися до МЗС.
Другий — будучи у Швейцарії звернутися до консульства з відповідною заявою про зміну прізвища, надалі отримання нового закордонного. Обидва варіанти займуть не менше 3 місяців.

Наша бабуся має квартиру. Право власності лише на неї. Дитина в неї була лише одна — наша мама. Вона померла. Батько живий. Маю рідну сестру. Чи треба робити заповіт на мене та мою сестру чи ні (у бабусі є рідна сестра), і якою буде процедура набуття нами права власності.

Якщо ваша бабуся становитиме заповіт на вас, тоді ви будете єдиними спадкоємцями. Якщо вона заповіт не складе, тоді Ви по праву уявлення успадкуєте після мами за законом. В обох випадках сестра бабусі не наслідуватиме. Якщо хочете перестрахуватися, тоді краще скласти заповіт. Після смерті бабусі протягом шести місяців необхідно буде звернутися до нотаріуса для прийняття спадщини.

Я був засуджений до шести років позбавлення волі. Відсидів п'ять, вийшов за амністією у 2001р. Минуло 10 років, жодних правопорушень не чинив. Чи можу я отримати довідку про несудимість, або про погашену судимість? Я не сильно знаюся на цьому. Звертаюся до Вас через проблеми з працевлаштуванням.

Погашення судимості можливе від 2 до 8 років залежно від тяжкості злочину. У будь-якому випадку ваша судимість вже погашена, оскільки навіть у разі особливо тяжкого злочину судимість була б погашена у 2009 році. За довідкою слід звернутися до центрального відділення міліції у вашому населеному пункті.

Хочемо приватизувати кімнати у гуртожитку (3 кімнати загальною площею 50,44 квадрата) Прописано 2 особи з 1996 року. Житлова комісія дозволу не дає, вимагаючи здати одну кімнату (зайва житлоплоща) Чи правомові їхні вимоги?

Безоплатна приватизація здійснюється з розрахунку 21 кв. загальної площі на наймача та кожного члена його сім'ї, плюс додатково 10 м кв. на сім'ю. Площа, що перевищується, можна приватизувати шляхом доплати, якщо Ви на ній проживаєте.

У мого хлопця, тато і мама не були розписані, і мама в рядку батько замість прізвища батька написала своє прізвище.
Мама померла, хлопцеві вже 22, і він хоче вписати прізвище батька. Батько згоден, але він поїхав на ПМП до Німеччини, але громадянином Німеччини не є, лише прописано там. Ми ми пішли до суду думали що хлопець може подати заяву до суду, але нам сказали, що заява має подавати батько. Чому саме батько? І як краще буде вчинити?

Якщо Ваш хлопець хоче просто змінити прізвище, то для цього йому достатньо звернутися до РАГСу, в якому реєструвався факт його народження та написати відповідну заяву. У випадку ж, якщо Ваш хлопець хоче не тільки поміняти прізвище, але й внести дані про батька в актовий запис про своє народження і відповідно до свідоцтва про народження, то саме його батько повинен звернутися до суду з позовом про усиновлення.

Я був засуджений за ст.185 ч.1 4 роки тому, вирок був штраф. Щоб влаштуватися працювати потрібна довідка про не судимості. Хочу запитати, що буде написано у цій довідці?

Відповідно до чинного законодавства у Вашому випадку термін погашення судимості становить 1 рік з моменту відбуття основного виду покарання у разі не вчинення нового злочину. Таким чином, оскільки Ваша судимість вже погашена, про неї в довідці про несудимість згадуватися не буде.

Я військовослужбовець за контрактом (громадянин України) ВМС України, служу другий рік першого контракту, вирішив звільнитися за неповною службовою відповідністю зі служби, подані документи на звільнення з НСС до штабу флоту, а також рапорт написаний мною про небажання проходити надалі військову службу контракту та підписані моїм командиром корабля. Документи досі перебувають на розгляді у штабі з червня місяця. На руках у мене є оригінал документа, в якому вказується, що зі мною буде розірвано контракт, і звільнення мене з лав ВМСУ підписаний командиром моєї частини. Підкажіть будь ласка, що мені загрожує, якщо я перестану з'являтися на службі зовсім? І в який термін має розглядатись заява про моє звільнення?

Законодавством України справді передбачено можливість звільнення військовослужбовців за контрактом до закінчення його дії як з ініціативи самих військовослужбовців, так і з ініціативи командування. Звільнення у зв'язку з неповною службовою відповідністю, як і в інших випадках, відбувається на підставі наказу командування, терміни для якого, на жаль, не встановлено. Документ у Вас на руках свідчить про намір розірвати контракт, і у разі Вашої неявки на місце служби Ви можете понести відповідальність згідно з Дисциплінарним статутом.

Я з дитиною та чоловіком живу у гуртожитку. Приписані: я, дитина, чоловік, свекруха і сестра чоловіка в 2 кімнатах а орден у свекрухи я можу при розлученні притендувати на 1 кімнату з дитиною 2 кімната по квадратурі 18м дитині 5 років а ще одне питання боюся що свекруха випише мене жити та у шлюбі жити просто вже неможливо.

Не можете, але дитину навряд чи випишуть, оскільки вона неповнолітня, хіба що свекруха зможе її прописати в іншому місці.

Суть проблеми така — є знайома, яка мешкає в селі за 250 км від Києва і має проблеми з сусідами.
— То сусіди їй двері в хату відчинять і в хаті поріються, то відчинять і гроші вкрадуть з хати, то подвір'ям щось вкрадуть, то просто двері в хату відчинять — ну коротше за її словами реальний кримінал.
Але не міліція не сільська рада куди вона зверталася не хочуть нічого робити, вона вже не знає куди звертатися просто(((( Зателефонувала і просить якось допомогти людина дуже хороша і хочеться якось допомогти).
Які є поради ідеї?

Щодо попередніх порушень необхідно звернутися до міліції з письмовою заявою ще раз, зареєструвати її та вказати про необхідність надання письмової відповіді. У разі відмови звернутися до суду з копією зареєстрованої заяви про бездіяльність представників правоохоронних органів. У разі нових правопорушень необхідно спричинити міліцію на місце події.

Купували квартиру, розділили її на мене (як мати) - 2/3, синові - 1/6 та його дружині 1/6. У його дружини є перший син від першого шлюбу і другий дитина від мого сина. Діти у приватизації не брали участі. Допоможіть розібратися у ситуації. Якщо вони розлучаться, кому і скільки дістанеться кв/м, як вона ділиться?! Квартира 2х кімнатна - 47,9 кв/м (загальна). У мене є ще син, старший, він також у приватизації не брав участі, чи дістанеться йому якась частина?!

Якщо на даний момент квартира перебуває у спільній частковій власності, тоді після розлучення за власниками збережуться їх частини (2/3, 1/6, 1/6). Ваші сини матимуть право на вашу частину (2/3) у рівних частках тільки у разі спадкування після вас.

Помер батько у Києві. Він володів половиною квартири у Києві. (Я живу в іншому місті). Подав заяву на прийняття спадщини до 2-ої Держ. нот. контору Києва. Але свідоцтво про право власності на квартиру перебуває у власника іншої половини квартири (колишньої дружини батька), вона там і мешкає. У мене є лише ксерокопія цього свідчення. Давати оригінал вона не хоче.
Скільки приблизно може коштувати представництво моїх інтересів у нотаріуса, БТІ і т.д. у цій справі?

Для оцінки справи необхідно додатково надіслати копію правовстановлюючого документа щодо успадкування. За вартістю дзвоніть юристам у спадок уточнюйте залежно від обставин справи.

Я працюю в банку з 2006 року, з лютого до теперішнього часу в банку розпочався процес ліквідації (вже 1,5 року), з травня перестали платити зарплату, заставне майно ліквідатор не продає, а грошей із продажу основних засобів вистачає лише для оплати оренди та комунальних послуг. Не хочу йти за власним бажанням, хочеться отримати допомогу зі скорочення, тому що не з моєї волі я втрачаю роботу. Нас, хто залишився, обманюють, кажуть, що ось-ось розрахуються і нічого не відбувається. НБУ вже в курсі того, що є заборгованість, районна прокуратура теж пише лист і зобов'язує виплатити зарплати співробітникам, але знову ж таки нам нічого не платять. Як вчинити у цій ситуації? І до речі, людей, яких скоротили ще у травні, теж не розрахували при звільненні.

Насамперед роботодавець повинен оплачувати заробітну плату працівникам, та був інші платежі пов'язані з діяльністю. Зверніться зі скаргою до територіальної інспекції праці та позову до суду.

Я подала заяву на видачу судового наказу про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати. у суді мені консультацію відмовилися надати. що мені робити далі? вони тільки сказали, що до них має повернутися повідомлення про отримання листа. Що далі – я не знаю! підкажіть будь ласка!

Після отримання повідомлення про отримання листа, заінтересована особа може протягом 10 днів звернутися із заявою про скасування; якщо заінтересована особа не скористалася своїм правом, тоді наказ протягом 3 днів набирає чинності; після чого ви разом із оригіналом наказу звертаєтесь до виконавчої служби.

Я знайшов на придбання не приватизований будинок з ділянкою. Він має господаря, який мені пропонує здійснити угоду через суд. Взагалі, який механізм буде у цієї угоди? Що ми маємо зробити?

Про яку угоду йдеться? Якщо будинок та ділянка не приватизовані, їх господар спочатку має здійснити приватизацію, а потім продати його вам за договором купівлі-продажу.

Я зібрався купувати будинок, а вірніше половину будинку, ситуація така, померла бабуся і залишила у спадок ділянку з будинком двом племінникам, вони набули права на спадщину отримали документи в суді. Але не конкретизували де чия сторона і яка частина будинку кому належатиме. У них у документах і в одного та в іншого написано, що вони мають право на 1/2. Мені пропонують придбати половину і потім уже самому ділити будинок і ділянку з другим господарем, чи це можливо і які для мене це матиме наслідки? Чи будуть рівні права, не вийде, що пріоритет вибору буде у нього і як він захоче так і розділять, а мої побажання не будуть враховані. Ділянка та будинок не приватизовано.

По-перше, господар 1/2 має право пріоритетної покупки,
по-друге, продати майно може лише його власник, а для цього необхідно спочатку приватизувати будинок та ділянку,
по-третє, 1/2 потрібно виділити в натурі;
Після здійснення всіх вищезгаданих дій може йтися про продаж.

Я працюю у приватній компанії (ТОВ). Директор на моє питання про оплату відпустки сказав, що підприємство комерційне, а отже, відпустка не оплачується. Наскільки це є правомірним і чи існують у Законодавстві такі форми власності підприємств, де допускаються неоплачувані відпустки та лікарняні.

Ви маєте право на щорічну оплачувану відпустку у розмірі 24 календарних днів. Таке право ви отримуєте, якщо працюєте на підприємстві понад 6 місяців. Ви також маєте право на оплачувану лікарняну.

У моєї дочки дитина 2 роки, заміжня не була. Але на момент пологів батько дитини був поряд і зареєстрував дитину на своє прізвище. Нині вже 1,5 року, як він зник, не з'являється і не допомагає у вихованні дитини. Чи можна його позбавити батьківських прав, якщо він є громадянином Росії, який проживає в Чехії. І як це правильно зробити?

Однією з підстав позбавлення батьківських прав є ухилення від виконання зобов'язань щодо виховання дитини. Позбавлення батьківських прав у такому разі розглядатиметься за правом держави, громадянином якої є дитина або де вона проживає.

Я хочу купити автомобіль за довіреністю пригнаний 5 років тому під інваліда. Інвалід ще живий. Можуть вписати мене до техпаспорту.
ПИТАННЯ: чи забирає СОБЕС такі авто після смерті інваліда, і чи я зможу якось переоформити цей автомобіль на себе.

Автомобіль, отриманий у вигляді гуманітарної допомоги, повертається до фонду соціального забезпечення, претендувати на частину, виплачену інвалідом самостійно, можуть лише його спадкоємці.

Після смерті чоловіка, його син від першого шлюбу отримав 30% від 2-х кімнатної кв. Спільне проживання не можливе, на пропозицію про викуп його частини не йдеться. Ситуація зайшла в глухий кут. Чи є з неї вихід?

Звернутися до суду за розділом квартири в натурі, а оскільки це у вашому випадку швидше за все неможливо, зобов'язати другу сторону продати свою частину, яка менша за Вашу, на підставі неможливості подальшого проживання в одній квартирі через систематичне порушення порядку другою стороною, для цього Вам необхідно покласти на депозитний рахунок суду суму викупу на момент розгляду справи у суді.

Мою племіницю визнано виною за ст.296 ч.2 к.к. України. Назначили наказання у вигляді 1 р. позбавлення волі. Відповідно до ст.105 звільнити від призначеного наказання, застосувати примусові заходи виховного характеру у вигляді передачі неповнолітньої під нагляд матері на 1 рік. Зараз через вирок є загроза виключення її з медичного коледжу. Чи має вона право продовжувати навчання.

Ваша племіниця має право на продовження навчання.

Як виписати дитину з моєї квартири (вона дісталася мені у спадок)?
З колишньою дружиною у розлученні. Вона не була прописана у квартирі. Має де жити.

Тільки за рішенням органу опіки та піклування.

Я громадянка Росії, за чоловіком за громадянином України, планую отримати посвідку на проживання в Україні.
А питання наступне — чи можу я оформити опікунство над неповнолітньою громадянкою Росії в Україні? Чи дасть мені дозвіл на проживання таку можливість?

Встановлення опіки над громадянкою іншої держави можливе у такій державі. Ні вид на проживання, ні громадянство України Вам такої можливості не надає.

Наприкінці серпня мені зазвичай перераховують аліменти, але їх не перерахували, з чим це може бути пов'язано. Чоловік колишній служить у ВМФ-підводник, у м. Заозерську, чи може це бути через те, що він пішов у відпустку і йде перерахунок у Міністерстві Оборони? (перераховує Міністерство оборони)

Це навряд, оскільки перерахунок якщо й проводиться, то має бути завершено у строк звичайної виплати зарплатню. Краще уточнити у колишнього чоловіка із чим пов'язана затримка.

Чоловік із батьком прописані в одній квартирі. Квартира приватизована на двох і після суду має два особові рахунки. Батько не мешкає у цій квартирі 20 років, але за свою частину платить комунальні. Нині він написав генеральну доручення на дочку своєї громадянської дружини. Вона вирішила продати чоловікові свою частину. Домовилися про ціну. Зараз ми чекаємо на рішення банку на взяття кредиту. Але їй не терпиться, почала нам загрожувати, що вирішуватиме питання інакше. Що вона може зробити у цій ситуації? Адже чоловік – перший покупець на цю частину квартири. І як можна накласти арешт на квартиру у цій ситуації? Чи є її погрози підставою для позову до суду?

Ваш чоловік має право на пріоритет купівлі частини. Тільки у разі його письмової відмови вона має право продати її частину іншій особі.

Хочу одружитися з громадянином Сирії, який проживає в Дубаї. Шлюб хочемо реєструвати у Дубаї. Проконсультуйте як мені правильно вчинити. Щоб у разі розлучення мені не довелося стикатися з великими проблемами розлучення та повернення в Україну.

Щоб максимально убезпечити себе краще шлюб укладати в Україні попередньо ретельно проконсультувавшись із сімейним адвокатом.

Після померлої матері залишилася 2/4 частки у квартирі. Заповіт вона не залишила. Крім мене, пред'явила права моя сестра. Якій за законом дісталася 1/4 частки. Тепер у квартирі 3/4 належать мені та 1/4 сестрі. Я маю неповнолітню дочку. Сестра вимагає викупити в неї цю частку за 500 тис. руб. Не дивлячись на те, що вся квартира коштує максимум 1600000 руб. На жодні компроміси не йде. За свою частину ніколи не платила. Я повністю оплачую квартиру. Будь ласка підкажіть, на що я можу розраховувати і як мені поводитися, щоб не залишитися з дитиною на вулиці.

Краще домовився про викуп за реальною ринковою вартістю, а якщо не вийде — знайти покупця на всю квартиру, гроші поділити відповідно до частин.

Державний нотаріус відмовив мені в оформленні спадщини згідно із законом. Мотив: немає правоустановчих документів на землю та нерухомість. При зверненні до суду чи зможу я отримати рішення щодо визначення за мною права влвсності? Чи зможу я зареєструвати нерухомість у бті, чи повинна вводити в експлуатацію нерухомість, щоб отримати сертифікат? Які діі із землею?

Державний нотаріус відмовив правомірно. До суду подавати можна, але для цього потрібно мати докази права власності. Реєстрація в БТІ здійснюється на підставі правовстановлюючих документів, свідоцтва про право на спадщину у разі спадкування або за рішенням суду.

Я одружена з англійцем. Ми побралися в Дубаї.
Я хочу розлучитись — куди мені потрібно звернутися і де знайти адвоката.

Розірвання шлюбу з іноземцем залежить від місця реєстрації шлюбу з іноземцем: якщо це консульство України, тоді заяву треба подавати або до консульства України в Дубаї або до РАГС в Україні. Аналогічна процедура якщо шлюб реєструвався у коснсульстві СБ. Якщо шлюб реєструвався в РАГСі Дубаї, тоді туди подається і заява про розлучення.

У моєї тітки помер чоловік, чоловік за життя заповів свою квартиру її племіннику, але він так став поводитися по-хамськи що вона хоче змінити заповіт, чи має вона на це право? Із чоловіком прожила довге сімейне життя!

Змінити заповіт (скласти новий заповіт, який автоматично скасовує старий) може та людина, яка цей заповіт становила.
Якщо заповіт становив покійний чоловік вашої тітки, то тітка не може змінити заповіту її покійного чоловіка, тобто документа, який вона не становила.
За певних обставин можна визнати заповіт недійсним – докладніше.

Мені потрібна довідка з місця проживання (про склад сім'ї) для оформлення допомоги на дитину. Цю довідку мені зобов'язана надати голова ОСББ, але вона відмовляється це робити, обґрунтовуючи свої дії тим, що за мною значиться велика заборгованість за комунальні послуги. Письмова відмова писати не хоче (і я певен не напише ніколи). Говорить скаржся куди хочеш. Я сам сирота і допомоги чекати мені нема від кого. Дуже Вас прошу відгукніться! Чи можливо написати рекомендований лист із вимогою надати мені цю довідку, посилаючись на закони? Якщо так, то навчіть, як це правильно зробити!

Закон України щодо звернення громадян. Спочатку пишіть письмове звернення з посиланням на вказаний закон та вимогою дати письмову відповідь у місячний термін. Якщо відповіді не нададуть, тоді звертаєтесь до суду.

Чи можливий продаж квартири, маючи дарчу на неї?

Можлива, на підставі договору дарування та реєстрації Вас власником у БТІ (технічний паспорт та вилучення з реєстру прав власності).

Моя мати, своєму неповнолітньому онукові (моєму синові) хоче відписати частину землі та будинку (новий акт та кадастровий номер). Надалі планується добудова цієї частини будинку. Чи можливе будівництво, якщо власник неповнолітня дитина? яка процедура?

Дії такого роду здійснюються через рішення органу опіки та піклування.

Як можна відмовитися від адвоката і повернути кошти, якщо він нічого не робить.

Дивіться умови угоди з адвокатом, у разі відсутності таких керуйтесь правилами адвокатської етики. А взагалі, перед тим, як наймати адвоката, користуйтеся базовими правилами — як вибрати адвоката.

як можна усиновити дитину, якщо рідна мати відмовиться від материнства? Чи можливе це без участі органів опіки? Які мої дії у цьому випадку?

Тільки за участю органів опіки та піклування, за умови, що інші, ближчі родичі не захочуть встановити опіку.

Ми раніше мали гуртожиток, де великі коридори, спільна кухня з електроплитами, душові (там уже 10 років немає води), ігрова кімната (десь 22кв.м). Багато позаймали частини коридору біля квартир (приблизно по 8 кв.м.) самозахопленням. Квартири приватизовані, а коридори немає — чи можна законно оформити зайняту територію коридору і ще у нас у документах зазначено, що будинок газифікований — а у нас що зараз робити?

Коридор приватизувати не можна, це тертторія загального користування. Щодо газифікації зверніться до ЖЕКу.

Їхала вночі на машині була ожеледиця, машину занесло, перевернуло, тобто. потребує повного відновлення кузова. ДТП не зафіксовано ДАІ (викликала знайомих та машину відтягли до гаража). Знайомий порадив людину, яка може зробити кузов. Кузов зробили, взяли з мене не малі гроші і зараз машину треба фарбувати. Але фахівець не береться фарбувати машину, каже, що кузов зібраний не рівно і машина перекошена (оскільки я в цьому нічого не розумію, мені її зробили абияк). Чи можу я вимагати повернення моїх грошей, якщо ця людина не зможе добре відновити машину? Підкажіть мої подальші дії!

Якщо є договір із описом виду робіт та вартості, а також підтвердження оплати (документальне, а не на словах), тоді можна вимагати повернення грошей на підставі неналежного виконання зобов'язань за договором.
За відсутності договору та підтвердження сплати грошей шансів мало. Для початку можете попросити розписку, як формальність, для звітності. У разі відмови можете звернутися до особи, яка здійснювала ремонт, з проханням усунути неполадки або повернути гроші. У разі відмови звернутися до суду. Оскільки будь-які документи, що підтверджують ремонт та оплату, відсутні, необхідно надати непрямі докази. При цьому суд може навіть не прийняти у провадження позов через відсутність предмета спору, оскільки він, крім слів, нічим не підтверджується.

Я закінчую 5 курс університету. Навчаюсь на бюджеті всі 5 років. ВНЗ вимагає, щоб до кінця березня 2012 року ми принесли гарантійний лист про працевлаштування. Причому за фахом. Інститут нас працевлаштовувати не буде. Сама я не хочу працювати за фахом, та й такої роботи у місті я не знайду. Інститут погрожує, що якщо ми не влаштуємося, то з нас вимагатимуть відшкодувати всю суму за навчання. (Коли я надходила контракт коштував приблизно 3500 грн. на нашій спеціальності). Що можна зробити у такій ситуації? тобто, якщо я не знайду роботу? Чи можуть з мене якось вимагати ці гроші?

Все залежить від того, що написано у договорі. Якщо там така умова прописана, тоді ви зобов'язані її виконувати.

Перелік (якщо можливо форма) документів для оформлення недієздатності особи повнолітнього віку за поточним захворюванням (неврологія). А отже, наступні дії та відповідні документи для оформлення опіки над цією особою?

Недієздатною може бути визнана лише особа, яка не усвідомлює своїх дій або не може ними керувати, а не просто хворою. Для цього до суду слід звертатися із заявою про визнання особи недієздатною. До заяви додається висновок судово-психіатричної експертизи та інші докази психічного стану особи. Суд встановлює та опіку над особою.

Нас в семье четверо детей, наша мама была лишена материнских прав. Один брат оказался под опекой бабушки я в приюте а сестру с еще одним братом раскидали по разным дет.домам. Брата я нашла, а информацию где моя сестра опека мне не даёт. в мае мне исполнилось 18 лет я в очередной раз приехала к брату в детский дом а мне говорят что его забрали какая-то сестра и тётя. Подскажите пожалуйста что мне делать?

Нужно для начала с письменным запросом обратиться в орган опеки и попечительства. В случае отказа попросить предоставить его в письменном виде. Родных братьев и сестер не имеют право разьединять. Вам должны предоставить информацию о месте нахождения родных братьев и сестер, а в случае определения их в семьи, разрешить видеться. С иском и этим отказом обращайтесь в суд.

Вопрос касательно возврата товара, после истечения 14 дней, но в период гарантийного обслуживания. Во общем купила электроинструмент, гарантия 18мес, через месяц он сломался, отвезла в сервисный центр (СЦ далее), он там пролежал 3 недели, после моей настойчивости мне сообщили он не подлежит ремонту, и СЦ делает акт на возврат товара в магазин ссылаясь на заводской брак что не устраняется. Наглость СЦ меня поразила т.к. мне подменили мой агрегат, а серийный номер переклеили — на нем явно видны следы переклеивания и на липкой стороне приклеенные ворсинки. Инструмент был весь поцарапан, истрепан, грязнющий. На вопрос «что вы с ним сделали» мне ответили — «это он у нас валялся»… В конечном результате мне выдали акт и агрегат. Собираюсь ехать в магазин возвращать.
Вопрос:
1.Примут ли у меня инструмент в полной комплектации но без коробки, т.к. по истечению 14 дней с момента покупки я ее выбросила.
2. Как бороться с такими гарантийными СЦ которые подменяют товар, и как это можно доказать?

Могут и не принять. Когда вы отдаете вещь в СЦ, ее описывают по акту приемки-передачи, а когда возвращают в том же акте делается опись. Перед подписанием такого акта нужно либо описать состояние, в котором товар возвращают, указав все царапины и изменения, либо отказаться принимать. Они обязаны возвратить товар в таком же состоянии либо с устранением неполадок, но не в худшем состоянии.

Подскажите, пожалуйста, последовательность действий в такой ситуации: я хочу перевезти к себе (в Украину) на ПМЖ свою бабушку — гражданку России. Она пенсионер. Инвалид. Гражданство менять не будем. Прописать бабушку хочу у себя.
Какие документы и где необходимо оформить, чтобы бабушка могла легально проживать в Украине, получать здесь пенсию и медицинское обслуживание?

Обратитесь в компании которые занимаются этими вопросами или в государственную миграционную службу Украины. Поскольку ваша бабушка инвалид и будет находится у вас на содержании, оформление ПМЖ может осуществляться в упрощенном порядке.

Выбирала себе ноутбук в магазине, продавец посоветовал, точнее красиво рассказал о товаре, убедил меня в том что это именно то что мне подходит, но в наличии его не было чтоб хотя бы взглянуть на него, т.е. по характеристикам и картинках мне его описали. Я сказала что до завтра подумаю, а они говорят: «Завтра может его уже и не быть т.к. товар быстро раскупается» я сделала предоплату и подписала это, они сказали что завтра будет товар. Приехав домой я прочла квитанцию которую оплатила, там мелким шрифтом написано: «что клиент не имеет право отказаться от данного товара, в случае отказа внесенная предоплата не возвращается». Увидев этот товар в реальности он мне совершенно не понравился, и я попросила вернуть мне деньги т.к. товар меня не устраивает. они мне отказали, говорят либо забирайте его либо до свиданья. Что мне делать подскажите пожалуйста.

Можно обратиться в управление защиты прав потребителей (если 14 дней еще не прошло) при наличии чека и сохранения товарного вида. Если безрезультатно, тогда нужно обратиться в суд с тем что вы заключили договор, потому что вас ввели в заблуждение.

Я работаю в коммунальном предприятии. На меня был наложен административный штраф, как на должностное лицо, но предприятие не хочет оплачивать его, т.к. это будет нецелевое расходование бюджетных средств. Могу ли я требовать оплату штрафа, если да, то на основании чего?

Если вы являетесь виновницей и на вас составлен протокол, то вы обязаны оплатить штраф. Можете попросить вычесть его из зарплаты и оплатить.

Я гражданка РФ после смерти отца (гражданина РФ) приняла наследство, часть которого (дом), находится в Запорожской обл. Наследственное дело открыто в России по месту смерти наследодателя. Нотариус из Украины требует от меня предъявить свидетельство о праве на наследство для действия за границей для открытия наследственного дела на территории Украины. Нотариус в России заявляет, что такие справки они высылают только по запросу от нотариуса другой страны (в данном случае Украины), который делается уже ПОСЛЕ открытия наследcтвенного дела на территории Украины.

Должно заводится 2 наследственных дела. В Украине по месту нахождения недвижимости открывается отдельное наследственное дело. В случае отказа обратитесь к другому частному нотариусу. В случае отказа у государственного нотариуса — попросите его в письменом виде и обратитесь в Министерство Юстиции Украины. При этом наследство в Украине необходимо принять до истечени 6 месяцев с момента смерти.

Я обратился в ЗАГС о разводе, т.е. принёс справку о решении суда (развод) нас развели ещё в 1999 году, печать не ставил то время не было, то не напрягало, а сейчас решил дооформить, но у меня нет уже давно прописки. Мне отказали в оформлении развода (поставить печать и т.д.) Я живу в Украине…правомерно ли?

Скорее всего в оформлении развода вам отказали не правомерно. Попросите письменный отказ, на этом основании можете обращаться в Министерство Юстиции.

Будучи с мужем в разводе и живя гражданским браком он прописал меня и двоих детей в государственной квартире.
4 года назад он выгнал нас из дома, но мы остались прописаны в квартире. У нас с детьми нет другого места жительства. Можем ли мы претендовать на жилье в квартире в которой прописаны и может ли он выписать нас из квартиры, если мы не имеем другой жил.площади.? Сыну 24 года, дочери 10 лет.

Скорее всего уже выписал Вас и сына. Дочь до достижения совершенолетия может выписать только с разрешения органа опеки и попечительства.

Жена хочет развестись со мной и разделить имущество: квартиру, машину и гараж. Квартиру и гараж оставили мне родители, а машину я купил по генеральной доверенности. Детей нет. Как будет происходить раздел имущества?

Квартира и гараж как унаследованные остаются Вам, купить по доверенности имущество нельзя. Поэтому автомобиль остается за его собственником, который выдал на Вас временную доверенность.

Нам срочно нужно продать 3-х ком. квартиру мужа, 2/3 этой квартиры принадлежат мужу, 1/3 — его брату (по наследству от мамы), который и живет в этой квартире. Брат там прописан и выселяться не хочет. Как можно принудительно выселить брата и продать квартиру, отдав ему его часть деньгами?

В данной ситуации (если вы все описали исчерпывающе) принудительно выселить нельзя. Только договориться. Попробуйте предложить продать ему свою часть либо купить его часть либо найти покупателя либо разменять на две квартиры.

В 3-ёх ком-ной, не приватизированной квартире (которую получили когда то ещё родители мужа) прописан мой муж и наши трое детей, так же в квартире прописан и проживает племянник мужа. Племянник прописан здесь, но участвовал в приватизации другой квартиры, так что право на приватизацию у него нет. Мой муж и дети в приватизации ещё не участвовали. Может ли муж и наши дети приватизировать всю эту 3-ёх комнатную квартиру? Племянник прописан и проживает там, согласие ни на что не даёт, сам уже в приватизации участвовал и нам ставит палки в колёса, говорит, что без его согласия мы ничего сделать не сможем, а он своего согласия не даст и отказ в нашу пользу на приватизацию не подпишет. Что делать не знаем, хотелось бы приватизировать квартиру, но как это всё сделать правильно не знаем… И ещё… Документы на эту квартиру, ордер, находится у его мамы, на просьбу отдать документы, следует отказ. Как быть?

В первую очередь право на приватизацию имеет тот, на кого оформлен ордер и члены его семьи. Племянник мог не использовать в полной мере свое приватизационное право, что дает ему право доиспользовать его учавствуя в приватизации данного жилья (если ордер выдан на него либо его мать). Как не самый простой, но альтернативный вариант, обращение в суд о признании права собственности на недвижимость.

Я проработала в банке 1 месяц, сейчас нахожусь еще на испытательном строке (3 месяца), хочу уволиться, но меня заставляют отрабатывать 2 недели, но я не могу (семейные обстоятельства)! Скажите пожалуйста обязана ли я отрабатывать эти 2 недели? или можно отказаться?

По общему правилу нужно отработать. КЗоТ предусмотрен ряд обстоятельств касающихся найма и увольнения сотрудников, позволяющих не отрабатывать 2 недели, в том числе состояние здоровья и другие.

У нас 2 детей двойняшки. ходим в садик, мы год платили в фонд группы за одного (так как сказали что у вас 2 детей) а теперь сказали что платить нужно за двоих, я один работаю, а жена в декрете. Скажите, есть такой закон, что если двое детей то нужно платить 50%.

Закона такого нет. Нужно читать внутренние правила детсада либо договор с детсадом (при наличии такового).

Мой отец является владельцем приватизированной квартиры в которой он не прописан сам и не проживает в ней. А прописаны и проживают я, мой второй муж и двое несовершеннолетних моих детей причем старший от первого брака. Сейчас папа хочет оформить дарственную на меня на эту кватриру. Я была у нотариуса стала собирать документы и вроде бы все понятно, но загвоздка в опекунском совете. Мне сказали что нужно заявления всех родителей в том числе и бывшего мужа (аллименты не платит вот уже лет 10), а он отказывается приезжать и писать. Как мне быть? Достаточно ли только моего заявления и моего теперешнего мужа? Как мне получить разрешение опекунского совета на совершение дарения?

Для получения соответствующего разрешения органа опеки и попечительства действительно необходимо письменное согласие обоих родителей. Если Ваш второй муж не усыновил ребенка, либо первый муж, который является отцом ребенка, не лишен родительских прав, нужно письменное заявление последнего. Его он может подать либо лично, либо через представителя, либо направить по почте. Как вариант, при наличии веских оснований можете в судебном порядке первого мужа лишить родительских прав, правда это займет достаточно длительный период времени.

Жила с человеком в гражданском браке, у нас появился ребенок (сейчас ему 8 месяцев). Сначала мы записали его на фамилию отца, но потом разошлись и сменили на мою фамилию. На алименты я не подавала, т.к. он сказал что будет платить сам. Но спустя месяц он требует чтоб я написала официально отказ от алиментов. Я не хочу иметь с этим человеком никаких отношении, он готов написать отказ от родительских прав. Ответьте пожалуйста возможно ли это? Или как-нибудь мирным путем по-обоюдному согласию лишить его родительских прав? Что для этого нужно?

Так как лишение родительских прав является крайней мерой, оно возможно исключительно в судебном порядке, и исключительно на перечисленных в Семейном кодексе Украины основаниях (в том числе в случае неучастия в содержании и воспитании ребёнка).
Касательно алиментных обязательств: отец ребёнка должен платить их добровольно. Вы можете написать отказ от алиментов, но поскольку Вы не обращались в компетентные органы для их взыскания, то при отсутствии в дальнейшем каких-либо требований с Вашей стороны в этом отношении он их может не платить и без отказа.

Отец перед разводом переписал квартиру на мое имя, но позже мама заставила меня подписать документы о передачи ей прав на жилье. Квартира не была приватизирована, мне тогда исполнилось 18. Сейчас мама продала квартиру и купила за вырученные деньги склад. Есть ли у меня шанс отсудить этот склад?

Судя по изложенным Вами фактам практические шансы отсудить склад невелики. Нужно доказать, что Вы передали свое право собственности матери не добровольно. Так как вернуть при этом квартиру нельзя, ибо Ваша мама продала её и нынешний владелец считается добросовестным приобретателем, она должна будет компенсировать Вам её стоимость, что при отсутствии денег можно будет сделать имуществом, то есть складом. Для всего вышеописанного нужно, во-первых, учитывать срок исковой давности, и, во-вторых, имеющуюся доказательную базу.

Если квартиру затопил водой сосед с верхнего этажа какие должны быть мои действия?

Ваши действия: вызвать представителей ЖЕКа для составления акта затопления, экспертов для описи повреждения и подсчёта убытков, обратиться с соответствующей претензией к затопившим Вас соседям. В случае отказа добровольно возмещать убытки — обратиться за защитой своих прав в суд.

Чи можливо офрмити купівлю-продаж без ( витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно) и нащо воно впливає.

Без вказаного документа жодного нотаріального правочину із нерухомістю вчинити неможливо, оскільки Витяг з реєстру, який дійсний протягом 3 місяців з моменту отримання, підтверджує державну реєстрацію прав власника на нерухоме майно.

У меня есть 3-х комнатная квартира, где я прописана вместе со своей родной сестрой, но фактически я там не проживаю, в данной квартире проживает моя сестра со своим сожителем. Я со своим мужем и 8 месячным ребенком проживаю на съемной квартире, в данный момент работает только муж поскольку я нахожусь в декретном отпуске. Вопрос: должна ли я оплачивать коммунальные услуги в 3-х комнатной квартире, где фактически не проживаю? P.S. Сестра с сожителем требуют половину оплаты за коммунальные услуги мотивируясь тем, что я прописана в данной квартире.

По общему правилу обязанность за оплату коммунальных услуг лежит на собственнике недвижимости. Если Вы с сестрой обе являетесь собственницами, то и обязанность возложена на вас двоих. В Вашей ситуации можно либо договориться полюбовно, либо заключить договор о порядке пользования жилплощадью и размере оплаты коммунальных платежей, либо в судебном порядке установить порядок пользования коммунальными услугами и их оплаты. Как вариант, Вы, являясь собственницей половины, можете сдавать её в аренду, тогда арендатор будет оплачивать коммунальные услуги.

Планирую снимать квартиру у родственников. Они деньги за квартиру брать не будут. Но для жилищно-бытовой комиссии нужно составить договор найма жилого помещения. Но я хочу указать что договор найма будет на безоплатной основе. Подскажите как грамотно указать данный пункт в договоре.

Договор найма по своему определению не может быть безоплатным. В вашей ситуации можно оформить такой договор, указав чисто символическую плату за пользование жильем.

Возможно ли получить документ о изменении имени моего брата по доверенности? Он не имеет возможность получить, т.к. проживает на данный момент за границей. И каким законом это разрешается или запрещается?

Указанный Вами документ действительно можно получить по доверенности, составленной в консульском учреждении Украины за границей, либо у иностранного нотариуса с последующей легализацией и переводом на украинский язык. Как вариант, Ваш брат может самостоятельно истребовать документ в том же консульском учреждении Украины за границей, либо в Украинском ЗАГСе, отправив запрос по почте. Каким вариантом лучше воспользоваться зависит от срочности ситуации.
Регулируются подобные вопросы Правилами регистрации актов гражданского состояния в Украине.

Я военнослужащий УДО Украины (это так называемый бывший 9-й отдел КГБ). Несколько месяцев назад я подписал контракт на 5 лет службы в этой организации, огромный плюс которой был в том,что стаж считался как 1,5 года за 1 календарный службы. Хороший вариант, так как через 13 календарных лет службы можно было уходить на пенсию 50% от зарплаты. С вступлением в силу пенсионной реформы год за полтора отменили, теперь как всем военным 25 календарей. Такая ситуация меня совершенно не устраивает, хочу увольняться, но нет возможности уволиться по собственному желанию. подскажите как проще уволиться? Руководство естественно против. Я женат, ребенку 3 года.

Основаниями могут быть: состояние здоровья, служебное несоответствие, систематическое невыполнение условий контракта командованием, развод и содержание неполнолетнего ребенка, болезнь близких и необходимость ухода за ними, что мешает прохождению службы.

Я был незаконно уволен с работы подал иск в суд о восстановлении на работе. Судебное разбирательство затянулось на 5лет.После 4 лет разбирательства я был вынужден устроиться на более высокооплачиваемую работу на другое предприятие. Через 5 лет суд своим решением восстанавливает меня на прежнем месте работы. Мне восстанавливают стаж работы и выплачивают компенсацию за вынужденный прогул.Не желая продолжать работу на предыдущем месте работы я увольняюсь. Прохожу медкомиссию при увольнении и у меня находят заболевания связанные с предыдущем местом работы. Из-за этого заболевания меня увольняют с последнего места работы с формулировкой уволен по состоянию работы. Могу ли я подать иск о компенсации утраченного заработка в связи с утратой здоровья к той организации где было утрачено здоровье. Разница в заработке очень значительная.

Можете, только нужно иметь весомые доказательства и учитывать сроки исковой давности.

Подскажите пожалуйста, двое малышей-мои племянники (брат и сестра родные) остались сиротами. Могу ли я оформить опеку только над одним из них. Или нельзя их разделять?

Можете при определенных обстоятельствах.

У меня есть друг он Сейчас является гражданином др. страны не СНГ. У него там свое ООО по ИТ. На Украине свой колл-центр — по телефону предлагают, что-то вроде лотереи русскоязычным израильским гражданам сейчас они будут делать звонки жителям Израиля предлагая подключится к его компьютерным программам. информационные услуги. ему нужно открыть компанию официально на Украине, девочек нужно официально оформить на работу. Он просит, чтобы я открыла юр. лицо Частное предприятие на себя. по статуту директором буду тоже я (информационные, посреднические и др. коммерческие услуги). — узаконить этот колл-центр и его деятельность. Работников будем оформлять официально, налоги тоже платит он за все. Бухгалтерию веду я. Но пугают, что меня могут в тюрьму посадить, если он что-то накрутить, или не то что надо будут обзванивать. Но ведь печать у меня. но у него будет доступ к счету.

Если переживаете, будет лучше если учредителем станет ваш друг — нерезидент, а вы директор. Так будет спать спокойней!

Что можно сделать, если мой бывший сожитель регулярно берет через своего знакомого в органах распечатку на мои телефоны? Менять номер бесполезно — тогда берется распечатка телефона моей мамы и узнается мой номер. По распечатке потом он звонит на все номера, шлет ммс с украденными у меня личными фото, оскорбляет меня и людей. Последняя распечатка у меня на руках. Куда можно обратиться и защитить себя от подобного?

Милиция и суд. Только в том случае если у Вас есть прямые доказательства и в случае необходимости Вы сможете их предоставить. Учтите, что доказательства прямым образом должны указывать на то, что протиправные действия совершает именно Ваш бывший сожитель.

Сын арестован 11 августа, в России, по ст. 309 ч.1 . Ждет депортации в Украину уже 3й месяц. Хотя его должны были отпустить. Что посоветуете сделать, чтобы его там освободили?

Лучше всего обратится за помощью к адвокату в РФ. Необходимо понять на каком основании его задерживают, если уже должны были отпустить. Если незаконно, тогда адвокат должен обратиться в соответствующие органы. Если законно, тогда предпринять действия по защите.

Мой муж платит первой жене 25% от зарплаты алименты, может он подать заявление в суд на уменьшение алиментов, в связи с другой семьей и ребенком или мне тоже нужно подать на алименты, чтоб между нами разделили 33% на двоих?

Может Ваш муж, можете Вы, а можете и одновременно. Главное чтобы алименты на 1-го ребенка были не меньше установленого законодательством лимита.

У моего брата проблемы. Он работает начальником почтового отделения. Обстоятельства сложились так, что для погашения кредитов ему пришлось брать деньги из кассы на протяжении нескольких месяцев. Всего он набрал денег на сумму 18 тысяч гривен. Прошла ревизия, и, естественно, обнаружили эту недостачу. Ему на работе дали срок погасить эту недостачу до 24 октября. Конечно, денег нет, и кредиты он взять уже не может. Раньше брат никогда не совершал правонарушений, везде характеризовался положительно. Но мы опасаемся худшего… Скажите пожалуйста, если почта подаст на него в суд, как рассмотрят это дело в суде и какую меру наказания ему могут присудить?

Могут присудить 7-12 лет лишения свободы с конфискацией имущества и лишением права занимать определенные должности сроком до 3 лет.

Хочу продать автомобиль по генеральной доверенности. В случае каких-то неприятностей, я буду нести ответственность?

Продать автомобиль можно по договору купли-продажи, а по доверенности Вы остаетесь собственником и тоже несете ответственность.

Мама владелец частного сектора и дома на нем, все приватизировано. Хочет оставить Мне и брату дом и участок как правильно сделать по завещанию или дарственную. Так как есть сын нашего умершего третьего брата, который может тоже претендовать на долю. Делить не хочется, что все таки правомернее Завещание или дарственная?

Завещание, за его оформление не нужно платить налог в размере 1%, как при дарении по каждому договору.

Мужу решением суда были назначены алименты в размере 500 грн. Выплачиваться алименты уже должны были (день обращения в суд истца), но до сегодняшнего дня выплат ещё сделано не было. Значит есть задолженность. Подскажите каков размер задолженности на сегодняшний день 5 или 6 мес, и можно ли её начать погашать частями (примером по 100 грн в месяц), или надо погашать по 500 грн/мес. (как решил суд), или же выплатить всю сумму? Может ли истец через суд требовать полной выплаты задолженности на данный момент?

Срок уплаты алиментов считается не с момента обращения истцом в суд, а с момента вынесения решения или даты, указанной в решении суда. Правильно было бы выплатить всю сумму задолженности и продолжать платить по 500 грн. ежемесячно, истец может потребовать именно полную выплату.

Мы с женой, купили в браке квартиру. Семья состоит из трех человек, сыну 9 лет. Жена на момент покупки квартиры всего работала 4 месяца. Кредиты и право собственности оформлено на меня. Квартира была куплена 5 лет назад.
Вопрос: В случае развода на какую долю от квартиры я могу претендовать?

Не имеет значения работала жена или нет все пополам: кредит и квартира.

Обращаюсь к Вам со следующим вопросом: Являясь гражданином Украины, я получил право на земельный участок сельхозназначения (получил пай при распределении при ликвидации колхоза). Позже я сменил гражданство и стал гражданином России. Как не потерять свою землю. Могу ли я переписать ее на свою мать (гражданку Украины) путем дарению или еще как-нибудь? Можно ли сейчас это сделать? Или есть другие варианты?

Лучше всего оформить договор дарения. Подарить нужно в течении года с момента выхода из гражданства Украины.

Мой муж от первого брака имеет совершеннолетнюю дочь, которая учится в ВУЗе. Судом были назначены алименты 25% от заработка, но не менее 30% прожиточного минимума. Муж не работает. На основании решения суда государственный исполнитель назначил 30% прожиточного минимума, которые мы регулярно платили 2.5 года. Но вот вчера нас вызвал новый государственный исполнитель и сказал, что пересчитал размер алиментов за все 2.5 года исходя из среднемесячной зарплаты на территории, где мы проживаем. Правомочно ли он поступил? И что нам теперь делать?

Вам в суд нужно обратится, чтоб уменьшили размер алиментов до 30 % от прожиточного минимума в связи с безработицей мужа (и эта ставка должна быть отражена в решении суда).

Хочу поменять свою фамилию на фамилию своего дедушки. Меня интересует перечень документов необходимых для подачи заявления и надо их подавать по месту прописки или по месту жительства. И могу ли я по месту жительства (прописана в Кировоградской обл., а живу у дедушкой с бабушкой в Киеве).

Смотрите ниже ответ (извлкчение из закона):
Державна реєстрація зміни імені проводиться за заявою про зміну імені фізичної особи, яка досягла віку, встановленого законом, відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем її проживання.Заява про зміну імені (додаток 15) подається в письмовій формі за умови пред'явлення паспорта громадянина України. Для зміни імені фізичної особи, яка досягла чотирнадцятирічного віку, разом з відповідною заявою подаються свідоцтво про народження та довідка з місця проживання. Фізична особа, яка досягла шістнадцятирічного віку, але не отримала паспорт громадянина України, пред'являє свідоцтво про народження та довідку з місця проживання за умови, якщо від дня досягнення зазначеного віку минуло менше ніж один місяць.До заяви про зміну імені додаються: а) свідоцтво про народження заявника; б) свідоцтво про шлюб (у разі коли заявник перебува в) свідоцтво про розірвання шлюбу (у разі коли шлюб розірвано); г) свідоцтва про народження дітей (у разі, коли заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей); ґ) свідоцтва про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно раніше було змінено; д) фотокартка заявника; е) квитанція про сплату державного мита.Під час подання заяви про зміну імені працівник відділу державної реєстрації актів цивільного стану звіряє вказані в ній відомості з поданими документами заявника, попереджає його про встановлену законодавством відповідальність за повідомлення неправдивих відомостей і про необхідність обміну паспорта»

В том году у меня погиб отец а точнее сказать совершил самоубийство после этих трагичных событий мать моего отца (бабушка) стала распространять слухи про мою мать всячески обзывать ее публично и так далее и это уже не прекращается 9 месяцев. Скажите можно ли на нее подать в суд за оскорбление личности и нанесение морального ущерба, что для этого требуется , или же сделать какое то предупреждение касательно ее высказываний.

Лучше изначально сделать предупреждение. Если распостранение слухов не прекратится, тогда нужно обратиться в суд. При этом необходимо будет предоставить доказательства.

Моя бабушка жила во франции умерла. Я подписал документ о наследстве но не оформил его. В 1999 году умерла моя мама, родная дочь бабушки. Все наследство досталось нам. Нас пятеро сестер и братьев. Одна из наших сестер украла все паспорта и документы о наследстве и уехала с мужем жить в францию. Помогите пожалуйста советом. Куда надо обращаться чтобы возобновить наше право на наследство. Моя семья живет в Украине а я резидент Испании.

Какой документ Вы подписали? Если наследство должна была принять Ваша мать, а не Вы. Какие документы забрала Ваша сестра? Если вы не оформили принятие наследства после смерти Вашей мамы, а сестра оформила и уехала с этими документами, то Вы пропустили сроки принятия наследства, которые могут быть возобновлены только через суд.

У ребенка другая фамилия и отчество. Может бывшая жена подать на алименты?

Да, если Вы биологический отец и не лишены родительских прав.

Я заказал окно подписали договлор по договору и предприниматель говорил в течении 10 рабочих дней привезут и установят окно! прошло уже 14 дней перезванивая к ним они говорят уже 4 день что завтра установят но так никто и не приезжает! звоня к ним они начинают грубить и выключают телефон подскажите пожалуйста что нужно делать! предоплату они взяли!

Какие сроки указаны в договоре? Если 10 дней, тогда имеет место невыполнение обязательств по договору. В таком случае можно обратиться в суд.

Покупаем квартиру в другом городе, уже вручили хозяевам задаток. Документы на право собственности и паспорт хозяина нам показали. Хозяева прописаны в другом месте. Уже позднее случайно узнали, что в 2007 г этот жилой дом находился под арестом, из-за чего жильцов не прописывали. Как мы можем самостоятельно до сделки проверить отсутствие арестов на продаваемое жилье? Или к кому можно обратиться для этого?

Надеюсь задаток оформили нотариально. Ну во-перывых, если дом под арестом Вам квартиру не продадут, поскольку для этого в БТИ необходимо будет взять извлечение о праве собственности, а это будет сделать очень сложно при наличии ареста. Без данного извлечения нотариус договор не оформит. Обратитесь за инфо в местное БТИ или закажите комплексную услугу проверки у нотариуса.

У меня умерла мама, после нее осталось наследство. Все наследство я хочу оформить на одного человека – на себя. Еще есть брат, отец и сестра, они все написали отказы. Я до 6 месяцев подала заявление на принятие наследства, но так как 2 отказа в сельсовете написали с ошибками (отец и брат), у меня их не приняли сказали переделать, и не уточнили когда их нужно принести. Соответственно я пришла уже через пол года (7 месяцев ) с исправленными отказами. Понятое дело мне сказали что уже поздно, так как прошло пол года, поэтому наследство будет делится, и оформляться на троих — я отец и брат. Скажите, пожалуйста, есть еще какой-то вариант (может через суд?), что бы наследство оформить все-таки на одного человека. Если через суд то что для этого нужно? Или уже в любом случае, будет все оформляться на троих?

На троих только в том случае если брат и отец написали заявление о принятии наследства. Иначе они считаются такими, которые пропустили сроки принятия и наследовать будет только тот кто принял.

Я проживаю в обыкновенном девятиэтажном доме. Мой сосед выкупил квартиру прям над моей и оформил как ЧП «Услуги гостиничного бизнеса» и сдает эту квартиру посуточно. Это не квартира, а кошмар. Постоянные любовные похождения парочек (и не только парочек), громкие и шумные гулянья молодёжи. Молодёжь гулять нормально не умеет, если на дворе праздник, то музыка и крики слышно постоянно. Музыка звучит до самого утра, люди выпили и гуляют. У них одна отговорка, мы здесь не живём, мы заплатили деньги или «Ну праздник же». Для отмечания праздников есть кафе и рестораны, а в гостиницах есть горничные и охрана, которая этот процесс всегда контролирует и не позволяют таких вольностей. Как этот вопрос можно решить? На сколько законен такой бизнес? К кому можно обратиться за помощью? И какие меры нужно принимать?

Для начала сделайте предупреждение владельцу такого бизнесса. Если ничего не изменится после 23:00 ночи звоните в милицию. Они разберутся и с шумом и с бизнесом и его правомерностью.

Мне нужно наследовать дом в Украине, а я гражданка РФ. Подскажите, пожалуйста, какая ставка налога в Украине будет применяться в этом случае и к какой оценочной стоимости, рыночной или после оценки БТИ?

15% — 17%. Оплачивается до оформления свидетельства о праве на наследство. Оценка БТИ/оценщики.

Хотим открыть совместное предприятие вместе с турецкими представителями на территории Украины. Меня интересует, есть ли льготы совместно турецко-украинскому предприятию при налогообложении, когда возникает импорт продукции из Турции в Украину,где изготавливается окончательный продукт ,речь идет о чайных ингредиентах.

Если сравнивать с украинским ООО, где 100% учредителем есть резидент — нет.

У меня дарственная на квартиру. Могу я оформить квартиру на своего несовершеннолетнего ребёнка и быть опекуном, если я не состою в гражданском браке?

Можете подарить квартиру либо оформить завещание.

Муж подал на развод. У нас сын 10 лет. Квартира покупалась в браке и уже был ребенок. Брали кредит для покупки. 2000 год бракосочетание, 2001 родился сын, покупка квартиры 2003. 2003 уехал в другой город и больше мы не жили вместе. Все платежи по квартире осуществляла я. При разводе он планирует свою часть отдать сыну. Возможно ли передачу своей части квартиры оформить до заседания суда по расторжению брака? как возможно это сделать , чтобы я была уверена что он откажется от обещаний и не будет претендовать на наше жилье.

Так будет даже правильнее. Пусть оформит договор дарения своей части, а поскольку Вы пока еще в браке, для оформления такого договора понадобится Ваше нотариальное согласие.

Я продала две комнаты в коммунальной квартире соседям, а также подписала с ними доп. соглашение к договору, о том что я буду проживать в проданных комнатах еще месяцев, но соседка сменила замки и в квартиру мы попасть не можем чтоб взять свои вещей, как мне быть? что можно сделать?

Ваши соседи теперь собственники, поэтому попытайтесь договориться. Если не получится — тогда стоит обратится в суд. Чтоб сказать более точно нужно смотреть договор.

Недавно мой муж одолжил у знакомого 500у.е. со сроком на 3 месяца. В этот срок мы вложились, долг отдали. Но этот «знакомый» говорит что мы ему ничего не отдавали и требует с нас повторно 500у.е. Он написал на мужа заявление в милицию, что будто тот украл у него деньги. При этом всем никакой расписки изначально о позыке, или отдаче денег не писалась. Как быть в такой ситуации?

Если нет расписки, тогда милиция у него даже заявление бы не приняла. Если ваш знакомый заявил о краже, тогда он должен был иметь какие-то доказательства, а их у него исходя из вашего письма нет. Возможно запугивает, чтобы деньги выудить. Не реагируйте никак, ведь кроме угроз знакомого больше никаких действий со стороны гос органов не было.

Нахожусь в декрете на работу через месяц хочу на свою должность а мне предлагают должность ниже чем я занимала мотивируя тем что до декрета я проработала только шесть месяцев. а за три года все поменялось и обучать меня никто не будет. Имеют они на это право и как мне быть в такой ситуации?

Не имеют, объясните им это, скажите, что если не принимают на ту же должность нарушают КЗоТ Украины. В таком случае Вы можете пожаловаться в инспекцию труда, если не поможет — обратится в суд.

Отец-одиночка, имеющий троих малолетних детей, зарегистрированный и проживающий в доме у матери решил купить отдельную квартиру, нужно ли в этом случае разрешение опекунского совета на выписку из дома матери и на приобретение квартиры.

Да, чтоб выписать малолетних нужно разрешение опекунского совета. В таком случае лучше сначала купить квартиру, потом предоставить опекунскому совету весомые доказательства, что новая квартира лучше и больше соответствует интересам детей, только в таком случае есть вероятность, что вы получите такое разрешение.

Подскажите чем отличается опека и опекунство? Что надо оформить над инвалидом 1 группы (взрослый, нервное заболевание), чтобы снять его вклад в банке и получать помощь от государства (есть справка комиссии о недееспособности)?

Опека — устанавливается на совершенолетними, недееспособными, попечительство — над несовершеннолетними, ограничено недееспособными.

Брат отказался от завещания в письменном виде у нотариуса прошло время он начал требовать долю и обвиняет меня в мошенничестве помогите какие могут быть последствия и может он вступить в права.

Нет, только в том случае если он в суде докажет, что его обманным путем принудили подписать отказ, или что он не осозновал своих действий в тот момент. Тогда он может получить свою долю.

Підкажіть будь-ласка, скільки я повинна заплатити держ.мита в суд за позовну заяву, при цьому моя сума позову складає 4348,80 грн.

Із позовних заяв — 1 відсоток ціни позову, але не менше 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і не більше 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Більш точно можна сказати знаючи предмет позову.

Я в ЖЭКе получила служебную квартиру, отработала 11 лет, обратилась по вопросу переоформления служебного ордера для приватизации квартиры, мне отказали. Правомерны ли их действия, могу ли я обратиться в суд?

На каких основаниях отказали? И какие были условия предоставления квартиры, только на время выполнения служебных обязаностей? Вы уволились?

Мы с женой разводимся по обоюдному согласию. Я проживаю двухкомнатной в квартире, приобретенной в браке, с общей дочерью 14-и лет, которую полностью обеспечиваю. Она согласна проживать со мной и после развода. Жена уже пять месяцев проживает у своих родителей. Мой отец проживает в аналогичной, двухкомнатной квартире. Я являюсь единственным наследником. Предлагаю жене оформить дарственную 50/50, на квартиру отца, при отказе от 50% квартиры, где я проживаю с дочерью, да ещё доплатить ей приличную сумму денег. Алиментов от жены не требую. Она все равно категорически против. Совместное проживание в одной квартире не возможно, из-за постоянных конфликтов между женой и дочерью. Подскажите, пожалуйста, как можно решить вопрос в мою пользу.
p.s. Все вышеупомянутые квартиры находятся в Киеве, в районах и домах с аналогичной ценой квадратного метра.

Вы не можете подарить то, что Вам пока не пренадлежит. Разве что Ваш отец напрямую подарит пол квартиры жене, либо оформит на нее завещание.

Дочь была в браке, от брака совместный ребенок (3 года), после брака (брак официально расторгнут) бывший муж подал иск в суд о том,что дочь и сын утратили право пользования его квартирой, а дочь подала встречный иск о вселении в эту квартиру, суд отклонил иск б/м и вселил их в эту квартиру. 3/4 части этой квартиры было подарено мужу его родителями и братом после свадьбы, а дочь с ребенком там прописаны. дочь и ребенок в этой квартире не проживают, отправляла по почте письмо с просьбой выписать ее одну без ребенка, он не соглашается! она отправила заявление в паспортный стол по почте!
теперь вопрос…. как сделать так, чтобы если бм подаст иск в суд о том, чтобы я оплачивала коммунальные услуги я их не оплачивала? вообще что меня ждет? и как лучше поступить в данной ситуации?

Оплачивает услуги собственник, на него возложено такое обязательство.

Купила квартиру в кооперативном доме. Между моей и смежной квартирой предыдущими хозяевами и соседями на лестничной площадке была построена перегородка. Получившееся помещение соседи используют как жилое с правом личной собственности: хранения вещей, овощей, проветривания кухонных запахов, выгула ротвейлера и т.д. Договориться убрать перегородку не получается: оскорбления, угрозы. Председатель кооператива советует обратиться в суд. Какие для этого нужны документы?

Правильно советует. Это территория общего пользования. Нужны любого рода доказательства.

Я відкрила картковий рахунок у банку. І уклала договір «На відкриття карткового рахунку та обслуговування платіжної картки». Але у договорі не вказано терміни дії договору. Коли можна вважати договір закінченим? І якщо за договором виникла суперечка, де відбуватиметься судове засідання: за місцем реєстрації банку чи за місцем моєї прописки (різні міста)?

Отже договір укладено на невизначений термін і може припинятися на підставах прямо передбачених договором (якщо є). Судове засідання проходитиме за місцем подання позову.

У мене така ситуація: у мене є кредитна машина, я дав людині автомобіль, щоб він платив кредит і після виплати я переоформляю авто на нього і дав довіреність, після чого він платив 6-8 місяців, потім перестав платити вже 6 місяців, за цей час пеня виросла. 800 дол., під час розмови він сказав що продав комусь і він мені повинен зателефонувати. Підкажіть, будь ласка, що можна зробити.

Відкликати довіреність та оплатити пеню, оскільки Ви залишаєтеся власником та на Вас оформлений кредит. Якщо, звичайно, немає іншого документа, що підтверджує кредитні зобов'язання зазначеної Вами особи.

Молода людина хоче подавати на розлучення з дружиною та хоче відсудити дитину. На даний момент людина не проживала за прописаною адресою, чоловік винаймав із сім'єю квартиру-хоча прописаний у маминій квартирі в м.Києві з ним на тимчасовій прописці там прописана його ще дружина. У шлюбі сім'я взяла машину в кредит, разом були куплені спальні меблі ... на даний момент чоловік працює не офіційно але має хороший дохід ... і ще питання-дитині 4,5 року чи має дитина право вибирати з ким залишитися і чи враховується бажання дитини з ким залишатися якщо дитина немає права вибору? Підкажіть будь ласка терміново як вчинити чоловікові у цій ситуації, щоб зберегти дитину?

Якщо молодий чоловік, чоловік і чоловік це одна особа в даному контексті, тоді шанси невеликі, оскільки, по-перше, немає офіційного заробітку, тобто стабільних коштів на утримання дитини, які можна було б підтвердити, а по-друге, як правило, суд на боці матері. Кредити та майно при розлученні діляться навпіл. У такому віці дитина ще не може зробити вибір, тому суд виходитиме з того, з ким із батьків інтереси дитини будуть краще забезпечені, звичайно ж буде призначено режим зустрічей з дитиною.

Моя тітка з дядьком заповідала мені квартиру, але тітка під впливом подарувала її зовсім стороннім особам, після смерті дядька вона оформила його частину на себе і уклала «довічне утримання» з тими самими людьми. Ще за життя вона найняла адвоката і хотіла все заперечити, але зненацька померла. Чи можу я розраховувати на свою частину?

У вас є на руках заповіт, оформлений на Вас? Якщо так, то від імені якого воно оформлене і прийняли ви його протягом 6 місяців після смерті заповідача. Якщо так, то можете.

Мій покійний чоловік був засуджений і 8 років провів у колонії м. Алчевська у тубзоні. Він весь цей час мав 2-у групу інвалідності. Нині я сама виховую нашу дочку (4,5 роки). Скажіть, чи належить моєї дитині пенсія чи якась допомога?

За загальним правилом покладено пенсію за втратою годувальниця, яка призначається виходячи з розміру пенсії за віком померлої годувальниці.

Моя мама після смерті батька і після 6 місяців пішла до державної нотаріальної контори оформляти спадщину 1/3квартири (квартира 48м2), і 1/4частина будинку (будинок 68м2) з неї вже взяли 1600грн за заяви і тепер кажуть що потрібно заплатити 17 . А мені здається це дорого. Будь ласка, проконсультуйте мене, а скільки це оформлення має коштувати?

При проходженні процедури оформлення спадщини стягується плата за нотаріальне оформлення кожного документа у розмірі, встановленому чинним законодавством, та до того ж за видачу свідоцтва про право на спадщину (при цьому не відіграє ролі згідно із законом або за заповітом) вноситься окрема плата, що становить два неоподатковувані податки. мінімуму доходів громадян – 34 гривні. При цьому існують певні пільги для окремих категорій осіб, які (пільги) слід заздалегідь обговорювати з нотаріусом. Так, не стягується мито за видачу свідоцтва про право на спадщину на житловий будинок, квартиру, яка належала спадкодавцю на праві приватної власності, якщо спадкоємець проживав у них протягом шести місяців з дати смерті спадкодавця. У будь-якому випадку спадкоємець завжди має право поцікавитись у нотаріуса, на підставі яких норм стягується та чи інша плата.

Заповіт оформлений і у мене. Заповіт написано від моєї тітки, після її смерті минуло 4 місяці. Що робити треба і куди йти з ним?

Все залежить від характеру заповіту: або це спільний заповіт подружжя, і в такому разі Ви маєте повні права на майно, або заповіт від імені лише тітки, в такому випадку важливо те, чи відкликала вона його за життя. У будь-якому випадку Вам у межах 6 місяців з дати смерті спадкодавця необхідно звернутися до нотаріуса за місцем відкриття спадщини (останнє місце проживання спадкодавця), за бажанням детально проконсультувавшись з юристом або адвокатом.

Я купила у кооперативному будинку квартиру на у людних торгах. У договорі не йдеться про борги цієї квартири. Ми довідалися коли купили. І голова цього кооперативу пів року не пускала нас у квартиру, опечатувала її, міняла замки в тамбурі, за допомогою міліції ми увійшли. Потім написали заяву про вступ до кооперативу, вона нам відмовила. Ми попросили зібрати правління кооперативу і ми чекаємо 1,5 року. За цей час вона відрізала газ, опалення та загрожує світло та воду. Ми їй запропонували вирішити проблему з боргом по квартирі подати до суду на попередніх господаря в місці, наші витрати, вона відповіла ні заплатіть і живіть сума не маленька 11000. що нам робити у мене 2 дітей.

Ситуація непроста, оскільки в принципі серед інформації про об'єкт прилюдних торгів не передбачено пункту про комунальні заборгованості попереднього власника. Але в той же час цей факт є суттєвим і міг би докорінно вплинути на намір покупців придбати нерухомість. Є кілька варіантів подальших дій: або заперечувати в суді дійсність договору купівлі з прилюдних торгів і домагатися його скасування, або звернутися до суду щодо дій голови кооперативу, або домагатися списання заборгованості. До речі, факт наявності дітей (якщо тільки вони не мають будь-яких пільг) не тягне на ситуацію з точки зору державних органів.

Ми з чоловіком та двома дітьми винаймаємо кімнату у квартирі, зараз господиня через суд хоче нас виселити, а господар (на нього відкритий особовий рахунок) немає, і про цю ситуацію нічого не знав. Договір ми не укладали і київської реєстрації ми не маємо…Чого нам чекати?

Основним є той факт, що у вас немає укладеного із власником договору оренди. За його відсутності ви вважаєтеся такими, що тимчасово проживають в об'єкті приватної власності з дозволу власника та прописаних на вказаній житлоплощі членів його сім'ї.

Які необхідні документи для укладення шлюбу з йорданцем у Києві? Чи можна отримати ці документи (довідка про те, що він неодружений) у Києві через посольство?

Як правило потрібні такі документи: національний паспорт з перекладом українською мовою, заява до РАГСу про намір укласти шлюб, національна довідка про неодруження з перекладом українською мовою (виходячи із загальної практики може бути отримана через Посольство), можуть вимагати національну довідку про несудимості. Найкраще звернутися з відповідним запитом або самостійно, або через представника-юриста (що безперечно краще) до РАГСу, де належить реєстрація шлюбу.

Сім'я військовослужбовців проживали у службовій квартирі, яку у зв'язку з переїздом до нового місця служби здали, але в ній залишилася проживати дочка повнолітня, яка працює у військовій частині протягом 10 років. У ній вона мешкає вже 4 роки одна, платить за неї, боргів немає, зробила ремонт. Чи можуть її виселити із займаної площі.

Роблячи висновок на основі наданої в запиті інформації, якщо немає жодних документів, що пов'язують житлову площу з самою житлоплощею, то ймовірність виселення висока. Але водночас завжди є можливість звернутися за захистом своїх прав до суду.

Дитина від громадянина РФ, які документи потрібні для суду на аліменти, скільки виплачуватиметься % і чи можна подати на утримання дитини до 3-х років.

Для суду потрібні стандартні для таких випадків документи: сама позовна заява, документи щодо дитини, при необхідності — докази щодо доходів відповідача, з яких буде стягнено. % виплачуватиметься на розсуд, але не більше визначеного законодавством розміру. Зміст дитини і є аліменти (+ деякі додаткові статті витрат). За детальною інформацією Ви завжди можете звернутися до нас, заздалегідь записавшись на усну чи письмову консультацію.

Сталося дтп, гаї зафіксувало порушення за статтею 16.13, але постраждалий не має прав та перебував у стані алкогольного сп'яніння, яке рішення винесе суд?

Суддя винесе рішення, яке вважає за правильне в даному випадку на підставі протоколу ДТП. Очевидно, що якщо Ви порушили положення ПДР, а другий учасник був без прав та в належно зафіксованому стані сп'яніння, судове рішення буде винесене не на користь обох осіб, що фігурують у ньому.

Як я можу звільнитись з посади Гендиректора ТОВ, якщо засновник не звільняє. При цьому вся статутна док-ція та печатка знаходяться у нього. Адреса проживання засновника невідома.

Насамперед потрібно відштовхуватися від положень Статуту ТОВ у частині зняття з посади директора. Якщо з засновником у Вас не укладено контракт, Ви вважаєтеся найманим працівником на умовах трудового договору та можете звільнитися на підставі загальних положень КЗпП. Щодо адреси засновника, як приклад, цю інформацію Ви можете отримати у того ж держреєстратора.

Я громадянин України, одружився з громадянкою Тайваню на території Тайваню, і тепер необхідно продовжити процедуру реєстрації шлюбу в Україні. Які документи необхідно надати до РАГСу і де вони мають бути переведені та легалізовані. Зрозуміло, що потрібний документ, який підтверджує шлюб у Тайвані. Знаючи нашу систему, напевно знадобляться ще якісь інші документи. Який термін допускається для цієї процедури і чи це обов'язково потрібно робити за місцем проживання, чи можна в будь-якому місті України.

Якщо шлюб вже офіційно зареєстровано на території іншої держави, він визнається в Україні автоматично, але у зв'язку з існуючим питанням невизнання Тайваню чи Китайської Республіки Україною є ймовірність невизнання такого шлюбу. Для більш детального аналізу ситуації, що склалася, доцільно звернутися до РАГС (за місцем реєстрації в Україні), або до адвокатів із сімейного права в порядку індивідуальної консультації.

Чи можливе виселення, яке пов'язане зі зверненням на квартиру, придбану за рахунок кредиту, якщо в цій квартирі прописана дитина 2-х років?

Можливе лише за рішенням суду.

Батько моєї доньки, з яким ми у розлученні 1,5 року бере доньку на вихідні, назад забирала не раз сама тому, що він не привозив. Останній троянд він забрав дочку від мами без дозволу, казав, що дочку не віддасть, «подавай до суду» говорив. Мені пощастило я забрала дочку коли вона була з мамою. Зараз він знову просить дочку, якщо він напише розписку, що бере дочку і зобов'язується привезти в такий день, вона щось означатиме? Або як мені вчинити, я боюся, щоб він знову не забрав дочку?

Якщо при розірванні Вашого шлюбу документально закріплено режим виховання та побачень дитини з кожним з батьків, то відштовхуватися потрібно від нього. Якщо такого документа немає, можна звернутися до суду з відповідними доказами ситуації неповернення дочки батьком до зазначеного рядка, з вимогою встановити вказаний вище режим.
Щодо розписки, то вона є документом, і у разі повторного неповернення з нею можна буде звертатися до відповідних інстанцій, як із доказом.
З іншого боку, якщо Ви не даватимете батькові бачитися з дитиною, звернутися за захистом своїх прав може вона, і тоді потрібно буде доводити свою правоту. Тому найкращим виходом може бути полюбовне врегулювання ситуації Вами та Вашим колишнім чоловіком.
Як варіант - скласти договір про порядок утримання та виховання дитини.

Підкажіть, будь ласка, при купівлі-продажу від якої вартості обчислюються податки, від вартості БТІ чи незалежного експерта?

Від зазначеної в договорі купівлі-продажу вартості нерухомості, яка може бути визначена БТІ (у відповідній виписці з реєстру), або за згодою сторін (так звана ринкова вартість, яка не може бути нижчою за певну БТІ).

У сім'ї чоловік таємно накопичував кошти у невідомому банку; як можна знайти банк, в якому відкритий рахунок, якщо чоловіка немає в живих.

Банків в Україні існує дуже багато, а їхніх відділень значно більше. Якщо Ви не знаєте хоча б назви банку (я не говорю вже про номер рахунку, який допустимо не знати), то на розшук потрібного Вам може піти багато часу та коштів. Як варіант, поговоріть з рідними або близькими друзями, яким чоловік міг розповісти інформацію, що Вас цікавить.
Розшуком спадщини, зокрема банківських вкладів, можуть зайнятися фахівці/юристи/адвокати з сімейного права.

Відбулася виробнича травма, яка ампутувала фалангу середнього пальця лівої руки. Які документи мені мають видати, куди далі поводитися з ними?

Звертатись потрібно до Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання з такими документами: Вашим письмовим поясненням того, що трапилося, довідкою з медустанови про першу медичну допомогу, копією наказу про створення на підприємстві комісії з розслідування нещасного випадку (за підписом керівника або уповноваженого) особи), актом розслідування нещасного випадку за формою Н-5, актом про нещасний випадок, пов'язаний з провадженням за формою Н-1, повідомленням про наслідки нещасного випадку за формою Н-2 (оформляє роботодавець після закінчення тимчасової непрацездатності), укладанням МСЕК, копією трудової книжки, довідкою про середню зарплатню, копією лікарняного листа з печаткою підприємства, копією Вашого ідентифікаційного номера. Більшість цих документів Вам має надати на підприємстві. Відповідно до законодавства Фонд має право вимагати додаткові документи на власний розсуд. Фонд має 10 днів після подання всіх необхідних документів призначення страхових платежів. Важливо знати, що це підприємство зобов'язане оплатити 5 днів тимчасової непрацездатності, проте інше має оплатити Фонд. Іноді роботодавець платить не лише 5 днів, а потім все сплачене понад стягує з Фонду.

Хочу продати квартиру і поїхати на пмж до грузії. Але є проблема з опікунською радою, оскільки дитина брала участь у приватизації. Мені сказали, що я повинна надати йому житло і для покупки житла мені потрібен завдаток. Покупці звернулися до приватного нотаріуса для оформлення розписки, що я отримала від них завдаток, але нам відмовили, сказали, що потрібно оформити купівлю-продаж в розстрочку. Підкажіть, як нам бути в цій ситуації!

Для відчуження нерухомості, власником якої є неповнолітній, можна лише з одночасним забезпеченням дитини рівноцінним майном. При цьому отримати «зелене світло» від органу опіки та піклування можна лише при покращенні або непогіршенні умов проживання дитини внаслідок забезпечення її новим майном. У Вашому випадку розписка нотаріально не засвідчується, і швидше за все нотаріус не оформить договору купівлі-продажу з відстроченням платежу без дозволу органу опіки та піклування.

Мою матір звинувачують у підпалі будинку, сама міліція сказала, що матір звинувачують за 115 ст. Наскільки це важка ситуація та як можна її пом'якшити?

Якщо звинувачують за 115-ю статтею, то за наявності складу злочину ситуація справді непроста. При розгляді справи відповідний суд може взяти до уваги пом'якшувальні обставини, зазначені у ст. 66 КК України.

У мене 1 рік і 7 місяців тому забрали права, причина (управління не в тверезому стані) як забрали права через місяць прийшла повістка до суду Прийшов до суду, судячи сказав штраф або позбавлення на 1 рік, щоб я вирішував. Але ухвалу суду, мені не дали. Мені треба було виїхати, ось приїхав і хотів дізнатися, як можна забрати свої права що робити? допоможіть порадою будь ласка.

У Вашому випадку необхідно знати, коли була ухвала суду, оскільки з цієї дати починається відрахування строку позбавлення прав. Для цього зверніться безпосередньо до суду. Після закінчення терміну позбавлення прав потрібно звертатися до ДАІ або за місцем їх вилучення (якщо права потрібні терміново), або письмово вимагати переслати права в ДАІ за місцем реєстрації (з посиланням на дату і місце проведення судового розгляду). В обох випадках можуть перевірити знання правил дорожнього руху перш ніж повернути посвідчення водія.

Як правильно скласти заперечення за позовною заявою «про стягнення заборгованості за кредитним договором» у якій банк проситиме суд стягнути з мене суму заборгованості за кредитом, суму відсотків, суму пені за порушення строків, у тому числі шляхом звернення стягнення на предмет іпотеки). На даний момент я перебуваю в декреті, у зв'язку з підняттям курсу долара ми не в змозі сплачувати повний призначений платіж, але ми оплачуємо щомісяця, не пропускаючи лише частину суми. Платити ми не відмовляємось і продати квартиру ми не можемо, бо нам ніде більше жити. Допоможіть розібратися в ситуації, що склалася.

Найпростіше (і така практика існує) домовитись із банком. Для більш інформативної відповіді потрібно хоч би ознайомитися з документами. У будь-якому випадку при складанні заперечення потрібно вказати всі обставини, які у Вас склалися, і які не дозволяють Вам виконати свої зобов'язання за договором кредитування.

З моєю сім'єю у складі (двоє дітей 7 та 8 років, чоловік та я) проживає мій батько (алкоголік) без прописки та з рішенням суду про його виселення. Іти йому нікуди, бажання теж у нього немає. Чи можна його оформити до якоїсь державної структури на постійне проживання чи лікування. До яких інстанцій мені потрібно буде звернутися чи краще вирішувати за допомогою адвоката?

Звернутися можна до міліції із заявою про незаконне проживання на чужій території. Також можна оформити по суду примусове лікування, яке буде тимчасовим. Залежно від віку та стану, його можна оформити в будинок для людей похилого віку, перебування в якому оплачувати швидше за все необхідно Вам.

Як отримати спадщину у Франції, без заповіту, спадкоємців 8 чоловік племінники. Потрібно буде туди їхати? Хто може там продати нерухомість? Який податок сплатити в Україні?

Спадкування у Франції відбувається згідно з французьким законодавством. Туди можна і не їхати, уповноваживши місцевого представника, який може продати нерухомість. В Україні ставка податку залежить від виду податку, який Ви збираєтесь сплачувати.

Я розлучилася з чоловіком. У нас дитина 10 років. Він офіційно не працює, але я точно знаю, що він отримує 4000-5000грн. Я подала на аліменти та мені присудили 30% від прожиткового мінімуму. Він виплачує по 300 грн. Чи можна мені знову подати на аліменти і запросити їх у твердій грошовій сумі? І що для цього потрібно?

30 % від прожиткового мінімуму і є фіксована сума, оскільки прив'язка йде не до зарплати колишнього чоловіка, а до прожиткового мінімуму, що офіційно встановлюється і періодично переглядається державою. У будь-якому випадку звернутись до суду заново Ви можете. Необхідно одне: докази, що обґрунтовують Вашу правоту.

Мій дядько, 6рат мамі, інвалід іншої групи (недорозвинений). Живе у селі і моя мама доглядає за ним. У нього є опікун (їхній 6рат спільний). Хата належить дяткові. Батьківщина спільно погодилася, що6 хата 6ула моя після його смерті. Якщо документально не завірити на мене, то кому перейде хата, якщо він помре? І як зро6ити, що6 хата 6ула моя? (Вже мама ходила до адвоката і там їй порадили оформити як подарунок, і ще 6ув варіант написати заповіт. А мені радили зро6ити купівлю-продаж, що6 не платити податків і тому поді6не. Тож порадьте, 6уд-ласка, оптимальний варіант.

Якщо дядько помре, хата за відсутності заповіту перейде до його дружини, дітей та батьків (перша черга спадкування) або рідних сестер та братів (друга черга спадкування). Проте тут є багато нюансів. Усі вказані у зверненні варіанти є можливими. При купівлі-продажу налоги сплачуються в будь-якому випадку, причому вони є більшими, ніж, наприклад, при даруванні.

В мене померла мати, громадянка України. Згідно із заповітом будинок і земля повинні відійти 3 спадкоємцям: 2 синам (я 1 з них) та її онуку. Я громадянин Росії. Чи маю я право на землю, дім? Чи правда, що якщо я вступлю у право власності, то я буду зобов'язаний, будучи громадянином іншої держави, сплачувати великі податки?

Ви, як іноземець, маєте право наслідувати нерухомість у вигляді будинку без обмежень. Що стосується землі, то Ви маєте право беззастережно успадковувати землі несільськогосподарського призначення в рамках населених пунктів, а поза населеними пунктами - лише землі несільськогосподарського призначення, на яких розміщені споруди, що також входять до складу спадщини. Щодо земель сільськогосподарського призначення існує застереження: Ви маєте право їх успадковувати, але протягом одного року з моменту успадкування зобов'язані їх відчудити. Податки для нерезидентів залежать від характеру дій, які вони здійснюють із власністю в Україні. Як правило, стосовно іноземців діє подвійна ставка оподаткування (наприклад, у разі спадкування – 30 відсотків).

Мені від матері у спадок перейшла 1/2 квартири, а 1/2 моїй сестрі. Зараз я хочу продати свою частину, але із сестрою ніяк не можу зв'язатися. Чи можу я продати свою частину без її згоди?

У цій ситуації квартира належить Вам із сестрою на праві спільної часткової власності, а це означає, що Ваша сестра має право пріоритетної купівлі 1/2 квартири, яка належить Вам. У зв'язку з цим Ви зобов'язані повідомити Вашу сестру про рішення продати 1/2 частину квартири, про ціну та умови продажу. Якщо Ваша сестра відмовиться купувати, Ви маєте право продати іншій особі. Якщо Ви не можете зв'язатися з Вашою сестрою, слід надіслати їй поштою (з повідомленням про вручення або під розписку) нотаріально завірену заяву з повідомленням про продаж. У такому разі, якщо Ваша сестра протягом місяця з моменту вручення їй заяви не здійснить дій для покупки квартири, тоді Ви маєте повне право продати 1/2 квартири, що належить Вам, іншій особі.

Дружина після розлучення вмовляє мене дуже наполегливо залишити їй квартиру за деяку суму грошей. Квартиру залишили мені мої батьки, а 1994 року я вписав себе і дружину в приватизацію. Вона каже що якщо я не погоджуся взяти гроші та лишіть їй квартиру вона через суд зможе вигнати мене з моєї ж квартири. Я їй кажу, що якщо в тебе є гроші, купи собі іншу квартиру, а я тобі додам зараз і дам гроші пізніше, але вона нічого не хоче чути — їй потрібна саме моя квартира. Скажіть, будь ласка, чи може вона через суд вигнати мене з моєї ж квартири?

Відштовхуючись від викладеного, швидше за все дружина зможе претендувати лише на 1/2 частину.

Мені 23 роки, чи може мене удочерити мій вітчим? (Мій рідний батько помер).

Повнолітня особа може бути усиновлена за рішенням суду у виняткових випадках:
а) якщо воно не має матері, батька, або було позбавлено їх турботи,
б) враховуючи сімейний стан усиновлювача, зокрема відсутність у нього власних дітей та інші обставини, що мають суттєве значення,
в) різниця у віці між усиновлювачем та усиновленим не може бути меншою, ніж вісімнадцять років.

ЗВОНІТЬ