Консультації

Для отримання консультації надішліть повідомлення з форми

або ознайомтеся з проведеними консультаціями, можливо, там вже є відповідь

Між мною та чоловіком укладено шлюбний контракт, за яким житловий будинок з будівлями сьогодення та майбутнє належить мені. Зараз я збираюся розлучитися з чоловіком. Чи можливо вчинити нотаріальний виконавчий напис на шлюбному договорі та зареєструвати майно на себе? Який порядок дій за даної ситуації?

Згідно з українським законодавством у разі невиконання одним із подружжя своїх обов'язків за договором, на підставі виконавчого напису нотаріуса можуть вилучатися аліменти, якщо у шлюбному договорі визначено умови, розмір та строки їх виплати.

1. Що стосується нерухомого майна, Ви справді у шлюбному договорі можете домовитися, що майно, придбане під час шлюбу, у Вашому випадку будинок є Вашою особистою приватною власністю. У такому випадку у Вас має бути документ, що встановлює право, на підставі якого Ви є єдиною власником будинку.

2. Але за шлюбним договором не може передаватися у власність одному з подружжя нерухоме майно та інше майно, право на яке підлягає державній реєстрації. Будинок, набутий Вами до одруження, є Вашою особистою приватною власністю і не може бути предметом шлюбного договору.
Тому для державної реєстрації Вам не потрібний виконавчий напис нотаріуса, та й жоден нотаріус такий не зробить.

Для державної реєстрації речових Вам необхідно подати до органу державної реєстрації заяву з відповідними документами, що підтверджують виникнення, перехід, припинення прав на нерухоме майно, в даному випадку будинок.

Мені 25 років, а моєму братові 14, нам від мами у спадок перейшла квартира, нас лише двоє спадкоємців. Я хочу, щоб усе перейшло братові. Чи потрібно мені писати відмову від майна?

Існує два варіанти дій у цій ситуації.

По-перше, Ваш брат неповнолітній і має право на обов'язкову частину. Якщо Ваш брат навіть не напише заяву про прийняття спадщинивважається, що він прийняв його автоматично.

Що стосується Вас, то Ви можете або протягом 6 місяців не оформити заяву про прийняття спадщини, або оформити заяву про відмову від Вашої частини на користь молодшого брата. У першому випадку, якщо справді інших спадкоємців ні за законом ні за заповітом не існує, тоді Ваша частина автоматично перейде Вашому братові, оскільки Ви не прийняли спадщину протягом 6 місяців.

У другому випадку, Ваша частина напевно перейде Вашому братові, якщо відсутні інші спадкоємці, які за законом мають право на обов'язкову частину. Другий варіант надійніший, але в такому разі вам необхідно буде витратитися на нотаріальну заяву, вирішувати вам!

Ми з чоловіком склали заповіт подружжя. Нещодавно я сильно захворіла і на моє превелике здивування чоловік не виявив підтримки і наші стосунки дуже погіршилися. Чоловік відмовляється скасовувати заповіт і як мені пояснив нотаріус я не можу це зробити без чоловіка. На судді у мене немає часу, та я боюсь, що після мого відходу мій син від першого шлюбу нічого не отримає. Що порадите робити у такій ситуації.

З юридичної точки зору Вам нема чого хвилюватися, оскільки заповіт подружжя відрізняється від звичайного завіту тим, що після смерті одного з подружжя нотаріус накладає заборону на відчуження майна зазначеного в заповіті, і лише після смерті іншого з подружжя майно переходити до спадкоємців відповідно до волі подружжя. Таким чином, якщо Ви при складанні заповіту подружжя, зазначили майно, яке має перейти до Вашого сина, то Ваш чоловік не зможе змінити Вашу волю без Вашої на ті згоди.

Мені від матері перейшла спадщина. Частину спадщини в Україні, її я вже прийняв (минув 6 місяців), а частина за кордоном, яку я ще не оформив. Чи можу я скористатися спадщиною в Україні?

Оскільки на кожен вид успадкованого майна нотаріус видає окреме свідоцтво про право на спадщину, оформлена спадщина в Україні може використовуватися як Ваша власність. Якщо спадок за кордоном складається з нерухомого майна, то спадкова справа заводитиметься в країні знаходження майна і таким чином ніяк не стосується української частини спадщини. Якщо ж за кордоном успадковується рухоме майно, спадкова справа щодо якого згідно із законодавством України заводиться в Україні, то нотаріус відповідно видасть на нього окреме свідоцтво про право на спадщину для дії за кордоном, про яке йшлося вище.

Я розлучилася з чоловіком 3 роки тому. Тиждень тому дізналася про порушення та шахрайство з боку колишнього при розподілі майна. Я звернуся до юриста, але мені сказали, що терміни звернення до суду вже спливли. Що мені робити?

Термін позовної давності для звернення до суду у Вашому випадку становить 3 роки, але цей термін обчислюється з моменту, коли Ви дізналися або могли дізнатися про порушення права, якщо це сталося тиждень тому – сміливо звертайтесь до суду!

При укладанні шлюбного договору я можу застрахувати себе від поділу моєї квартири при тому, що у нас спільна дитина?

Можете, спільна дитина цього не впливає. Головне, щоб квартира була придбана та зареєстрована на ваше ім'я до шлюбу або під час шлюбу (згідно шлюбного договору) на Вас. Права дитини на квартиру – це окреме питання. Якщо він не є з власником, а наприклад лише прописаний у ній, він може лише проживати у ній. А ось якщо Ви захочете продати квартиру, яка належить Вам на праві власності, але в якій прописана неповнолітня дитина, то Вам знадобиться отримати; згода органу опіки та піклування.

Як дізнатися про спадщину? Як дізнатися, що є спадком і де воно знаходиться.

Тут важлива послідовність.
Ви можете отримати спадщина за законом, якщо ви є родичем померлого (тої черги, яка успадковує).
Для цього протягом 6 місяців після смерті спадкодавця Вам необхідно прийти до нотаріуса, приватного чи державного, не має значення, різниця лише в часі та витрачених грошових ресурсах, надати йому свідоцтво про смерть спадкодавця та Ваші документи (паспорт та код), написати заяву про прийняття спадщини. Нотаріус заводить спадкову справу і через 6 місяців може вже видавати свідоцтво на спадщину. Пошуком успадкованого майна можете займатися самі, нотаріус, який веде спадкову справу або адвокат/юрист.

Як прищепило, той нотаріус, який веде спадкову справу та займається пошуком успадкованого майна на умовах відповідної оплати. При цьому вже на етапі написання заяви про прийняття спадщини Ви повідомляєте нотаріус про відоме Вам майно, що належить спадкодавцю, і за наявності надаєте відповідні документи, що підтверджують це.
Такими можуть бути правовстановлюючі документи на квартиру, машину та інше майно, договір банківського вкладу.

Після цього нотаріус подає запит у відповідні органи, наприклад, якщо в нього є інформація про наявність банківського вкладу в певному банку, тільки нотаріус може подати запит і працівники банку зобов'язані будуть йому відповісти якісь рахунки і скільки грошей на них є на момент смерті спадкодавця.

Якусь участь у пошуку майна здійснюють й інші спадкоємці, оскільки вони можуть знати про майно невідоме Вам, та повідомити про це нотаріус, а оскільки успадковують у рівних частинах, Ви матимете право на частину в цьому майні. При спадкуванні за заповітом все набагато простіше, Вам видається свідоцтво на спадщину лише на те майно, яке заповідав спадкодавець.

При отриманні спадщини під час шлюбу матері, чи підлягає поділу спадщини матері після розлучення?

Відповідно до Сімейного кодексу, майно придбане під час шлюбу в порядку наслідування належить Вам на праві особистої приватної власності, тобто не підлягає поділу у разі розірвання шлюбу.

Я громадянин України, який проживає на території України! Є знайомий громадянин Білорусії, який проживає в Білорусії, у якого є автомобіль, відповідно з білоруськими номерами!
Чи може він оформити на мене довіреність?
Чи можу я їздити з цією довіреністю, на цьому авто, територією України?
Якщо так, то що потрібно буде зробити, як довго я зможу перебувати на території України та з якою періодичністю зможу до неї в'їжджати?

Існує два варіанти. Ваш знайомий гр. Білорусь може видати довіреність на території Білорусії, причому така довіреність не підлягає ні апостилюванню, ні легалізації, і автоматично є дійсною в Україні. Гр. Білорусії також може оформити довіреність на автомобіль з білоруськими номерами в Україні. Щодо питання про терміни перебування в Україні та періодичності в'їзду/виїзду на/з її територію/і, то без реєстрації в ДАІ транспортний засіб з іноземними номерами може використовуватися в Україні не більше 10 діб, які відраховуються з моменту перетину державного кордону. Після закінчення цього терміну для подальшого використання транспортного засобу необхідно або виїхати та знову в'їхати в Україну, при цьому відраховується новий 10-денний термін, або зареєструвати автомобіль у ДАІ.

Мій законний чоловік хоче удочерити мою повнолітню дочку від першого шлюбу. Що для цього потрібно і куди звертатися?

Дійсно, новим Сімейним кодексом передбачена можливість усиновлення повнолітньої особи. Для цього слід звертатися до суду із заявою про усиновлення. Різниця у віці між особою, яка бажають усиновити, та особою, яка хоче це зробити, не може бути менше 18 років.

При цьому необхідно враховувати, що повнолітня особа може бути усиновлена лише у виняткових випадках, зокрема, якщо вона є сиротою або була позбавлена батьківського піклування до повноліття. Враховуючи винятковий характер права на усиновлення повнолітньої особи, суди при розгляді такої справи встановлюють додаткові обставини, зокрема необхідність усиновлення та неможливість оформлення іншого правового зв'язку між особою, яка бажають усиновити, та особою, яка хоче це зробити (складання заповіту тощо). ).

При цьому звернення до суду із заявою про усиновлення не повинно бути обумовлене бажанням досягти іншого правового наслідку, ніж юридичне оформлення спорідненості (можливо вже наявного фактично). Суд також враховує наявність чи відсутність у усиновлювача своїх дітей. Закон не встановлює заборони на усиновлення повнолітньої особи тим, хто має власних дітей, проте суд враховує цей факт, виходячи з обставин, що визначають можливість рідних дітей бути спадкоємцями. У кожному конкретному випадку суд під час вирішення питання про усиновлення повнолітньої особи може врахувати й інші обставини.

Чи можуть поставити одночасно статтю 187 ч.4 (розбій з летальним результатом) і ст.115 ч.2, 6 значок (вбивство з наміром)? Наскільки я розумію, ці 2 статті схожі і має бути чи одна чи інша!
А також, чи можуть у справу внести інформацію про те, що людина перебувала у наркотичному сп'яніння, якщо експертизу не проводили.
І якщо людина із СІЗО пише клопотання до прокуратури, чи має їй прийти відповідь письмово чи можна вірити тому, що вона прикріплена просто у справу!

Відповідно до кримінального законодавства України зазначені Вами статті стосуються злочинів різних категорій: у разі ст. 187 Кримінального кодексу – це злочин проти власності, а у випадку зі ст. 115 Кримінального кодексу – це злочини проти життя та здоров'я людини. Виходячи з цього, суд при розгляді конкретної справи відповідно до ст. 70 КК спочатку визначає покарання за кожен окремо взятий злочин, після чого на свій розсуд і залежно від обставин справи та тяжкості злочину може визначити кінцеве покарання або шляхом поглинання менш суворого покарання суворішим, або шляхом повного чи часткового підсумовування призначених покарань.

Що ж до перебування людини, яка вчинила злочин, може наркотичного чи алкогольного сп'яніння, це безумовно є обтяжливою обставиною відповідно до ст. 67 КК. За відсутності експертизи такий стан людини суд може визначити, ґрунтуючись на свідченнях свідків злочину.

Щодо клопотання із СІЗО до Прокуратури, подання якого входить до прав підозрюваного (ст. 43-1 Кримінально-процесуального кодексу), і яке надсилається або через адвоката, або особисто через адміністрацію СІЗО, відповідь надається у письмовій формі.

Помер батько. Я позашлюбний син. Спадкоємців 5 чол я його дружина двоє дітей та його мати. Усі вони мешкали з ним. Батько був великий фермер із землею технікою та нерухомістю.
Яка моя частина і як ділитиметься. Його дружина каже, що її 50% а нам по 10%.
Документів мені ніяких не дадуть на його майно.
Що робити, щоб отримати 1/5 рівну частину і як зібрати всі документи?

За законом Ви, дружина, діти та мати спадкодавця є спадкоємцями 1 черги, які успадковують майно в рівних частинах, тобто по 1/5 (у вашому випадку). Для отримання спадщини Вам необхідно прийняти її шляхом подання заяви про прийняття спадщини нотаріуса протягом 6 місяців після смерті спадкодавця. Нотаріусу необхідно буде серед інших надати документ, що підтверджує Ваш родинний зв'язок із померлим (свідоцтво про народження, в якому померлий записаний батьком). Через 6 місяців Ви можете отримати свідоцтво про право на спадщину на 1/5 майна спадкодавця.

Вирішили загальну власність будинок і землю поділити в натурі, експерт зробив висновок про можливість виділення в рівних частках будинку та землі і для обслуговування своїх часток зробив дві ділянки маленьких спільної власності замість сервітуту. Тепер коли торкнулися отримання окремих держ. актів на землю та паспортів бті, присвоєння окремих номерів та поштових адрес на свої частки нерухомості та землі, скрізь футболять зі словами що у вас присутня спільна власність і без її розділу вам ніхто не буде реєструвати право ваших часток виділених у натурі за рішенням суду. Прошу дати правову оцінку в діях державних органів.
Чи мають вони рацію?
Чи правда, що якщо є виділені частки в натурі і присутня частина спільної власності, то розділ у натурі не зареєструють у земному. ресурси?
Як краще тепер вчинити?

Виділення частини не припиняє загального характеру власності, лише переводить їх у спільну часткову власність. Поділ власності припиняє її загальний характер. Тому у Вашому випадку, якщо існує згода сторін, зазначений поділ може бути оформлений у вигляді відповідного договору, що підлягає нотаріальному засвідченню, або у разі відсутності згоди сторін таке питання поділу майна (не плутати із виділенням) вирішується у судовому порядку. Після однієї із зазначених процедур частини розділеного майна підлягають реєстрації у відповідних органах (у тому числі бті та зем ресурси).

Чи потрібно легалізувати переклад документів у МЗС, якщо оригінали вже там легалізовані?

Потрібно, оскільки легалізація (консульська легалізація чи апостиль) свідчать про дійсність країни призначення лише оригіналів, а чи не їх перекладів. У зв'язку з цим переклади підлягають окремій легалізації.

Як мені правильно вказати у заяві про вступ у спадок батька на рахунок у банку та дізнатися суму, яка залишалася на момент смерті?
Як прописати в заяві, що я претендую на врожай. Прибиранням зараз займається його дружина.
І як правильно вказати, що я претендую на частину його бізнесу сільськогосподарського підприємства?
І на частину орендованої землі у селян?

У заяві Ви вказуєте лише намір прийняти спадок, а який і в яких частках перевіряє та вирішує нотаріус згідно із законом. Ви можете йому допомогти, повідомивши про відоме Вам майно спадкодавця з підтвердженням відповідних документів. Про рахунок та наявність грошей тільки нотаріус може зробити запит до банку на підставі наданого Вами нотаріуса договору банківського вкладу або інших документів.

Ми з чоловіком планували купувати 2-кімнатну квартиру, але нам надійшла пропозиція від моєї матері йти жити в її 3-х кімнатну квартиру, а вона згодна жити в купленій 2-кімнатній. Проблема полягає в тому, що стосунки у нас зіпсовані (3 роки тому мама просто виставила нас зі своєї квартири) і чоловік тещі просто не довіряє… Мама хоче зробити на мене дарчу, а чоловік боїться, що через якийсь час вона може її відкликати та повернути собі квартиру. Тому ми вирішили купувати, оформити все офіційно, а не приймати дарчу. Питання: Як правильно оформити цю угоду та які податки (%) ми повинні будемо сплатити при покупці квартири? Чи зможе вона потім розірвати угоду купівлі-продажу та повернути собі квартиру? І якщо буде дарчою, чи зможе мати відкликати її і з яких причин?

Дарувальник має право відмовитися в односторонньому порядку від передачі дару у майбутньому (у разі укладення договору з зобов'язанням передачі дару у майбутньому), якщо після укладання договору його майновий стан суттєво погіршився.

Дарувальник має право вимагати розірвання договору дарування нерухомих речей або іншого особливо цінного майна, якщо:
— обдарований навмисне скоїв злочин проти життя, здоров'я, власності дарувальника, його батьків, дружини (чоловіка) чи дітей;
— обдарований вчинив умисне вбивство дарувальника, спадкоємці дарувальника мають право вимагати розірвання договору дарування;
- обдаровується створює загрозу безповоротної втрати дару, що має для дарувальника велику немайнову цінність;
— якщо внаслідок недбалого ставлення того, що обдаровується до речі, що становить культурну цінність, ця річ може бути знищена або суттєво пошкоджена;

Дарувальник має право вимагати розірвання договору дарування, якщо на момент пред'явлення вимоги дар збережений.
У разі розірвання договору дарування обдарований зобов'язаний повернути дар натури.

Оформлення дарчої - 1 % від суми договору (у Вашому випадку, оскільки Ви родичі 1 лінії спорідненості), інакше 5 %.
Оформлення купівлі-продажу - 2 % від суми договору.
У цьому як договір дарування і купівлі продажу може бути визнані недійсними з підстав передбачених законодавством. Вони однакові обох видів договорів.

У вашій ситуації дешевше буде оформити дарчу, але при купівлі-продажу менше ризиків.

Після смерті дядька не залишилося сім'ї та дітей. Він проживав у Росії. Минуло вже 16 років. Чи можна подати до суду зі вступу у спадок на будинок і земельну ділянку домоволодіння, яке йому належало (земля правда не була приватизована) - це був 1995 рік. Це взагалі колись належало бабусі.

Законодавством РФ прийняття спадщини встановлено обмежений термін. Він дорівнює шести місяців від дня смерті спадкодавця. Якщо в належні шість місяців спадкоємці не приймають майно, воно переходить у власність державі.
Можливе продовження строку успадкування через суд, за доказом факту неможливості прийняти спадщину вчасно.

Зарплата нам перераховується на рахунок в одному з банків нашого міста, і, природно, за допомогою картки ми їх знімаємо з рахунку. Гроші пішли на рахунок 30 червня, досі їх на рахунку немає. Я знаю, що гроші по Україні йдуть упродовж 5 робочих днів, але цей час уже минув, а гроші не прийшли. Що я маю робити в цьому випадку стосовно банку, писати скаргу чи може якісь інші дії? Раніше завжди через день приходили гроші, таке один раз.

Своєчасна оплата заробітної плати є насамперед зобов'язанням Вашого роботодавця, який укладає відповідний договір із банком. Як правило, при перерахуванні грошей вони надходять на рахунок того ж дня або на наступний (залежно від банку).

Міжнародні перекази зазвичай 3 дні (якщо через кілька банків), а якщо на пряму — 1 день. У такому разі Ви можете написати запит до банку, де вказати реквізити переказу. Це можливо, якщо Ви клієнт банку, а якщо рахунок відкрити на чоловіка, тоді потрібна довіреність. Скарга тут навряд допоможе. А от якщо на запит не дадуть відповіді, тоді можна і скаргу написати.

Можливо, у договорі роботодавця з банком вказано інші максимальні строки зарахування, Вам навряд чи відомо.

Порушення термінів виплати заробітної плати покладає на Вашого роботодавця відповідальність у вигляді накладення штрафів та ін. Ви можете звернутися до роботодавця з цього питання, а він, у свою чергу, має безпосередньо зв'язатися з банком.

Колишній чоловік подав заяву до опікунської ради з питанням, щоб я дозволяла брати дитину на півдня і щоб вона забирала мою доньку після садка.
Їй два з половиною роки, аліментів він не платить. Йому дозволять чи ні.

Все залежить від органу опіки та піклування. Якщо вони вирішать, що це буде на користь дитини, можуть і дозволити, адже Ваш колишній чоловік не позбавлений батьківських прав. Як правило, такі рішення приймаються на засіданнях комісії у присутності батьків, кожен із яких висуває свої доводи. Ваш колишній чоловік може сказати, що у нього не було можливості, а тепер він знайшов роботу і може виплачувати дитині аліменти, хоче брати участь у вихованні і вважає, що дитина її потребує, може також сказати, що Ви перешкоджали їй бачитися з дитиною, у такому разі органи опіки можуть встановити випробувальний термін або, наприклад, дозволити забирати дитину 2 рази на тиждень на цілий день, або встановити будь-який інший режим спілкування з дитиною. У той же час, якщо орган опіки вирішить, що Ваш колишній чоловік небезпечний для дитини, наприклад, зловживає спиртним, наркотиками або піднімає руку, може заборонити режим спілкування, при цьому встановивши виправний термін, після якого призначити повторне засідання.

У мене три дні тому народилась донька! Дружина громадянська. Зараз треба буде дитину реєструвати у РАГСі.
Дружина не хоче залишати дитині прізвище колишнього чоловіка.
Я у 2000 році змінював собі прізвище та ім'я!
Ми спільно вирішили дати нашій дитині моє перше прізвище по-батькові по моєму першому (справжньому) імені. Моє свідчення про зміну імені та прізвища є.
Надалі я хочу повернути своє справжнє ім'я та прізвище! Чи не буде РАГС проти?
І чи не буде у нас проблем у собі при оформленні допомоги (це третя дитина у моєї громадянської дружини)!
Свої стосунки ми оформлятимемо пізніше в будь-якому випадку!
І що з нас можуть вимагати в плані документів у собі?

На момент реєстрації дитини йому можуть дати прізвище матері або батька. Якщо Ви хочете дати дитині Ваше прізвище, то тільки актуальне, інакше РАГС не запише. Після того, як Ви повернете собі колишнє прізвище, Ви зможете дати її дитині без її згоди до досягнення нею 7 років.
При правильній реєстрації проблем із соцзабезом не повинно виникнути.
Для призначення одноразової допомоги при народженні дитини до органу праці та соціального захисту надаються такі документи:
1) заяву про призначення допомоги, яка складається за формою, затвердженою Мінпраці;
2) копія свідоцтва про народження дитини та довідка, видана державним органом реєстрації актів цивільного стану для призначення одноразової допомоги при народженні дитини.

Чи необхідно буде усиновлювати дитину її біологічному батькові, якщо ми розпишемося після народження дитини, якщо дитина записана на прізвище батька, у свідоцтві про народження вона є батьком, але ми не перебуваємо офіційно в шлюбі.

Факт батьківства встановлюється не перебуванням у шлюбі, а записом у свідоцтві про народження дитини, тому після реєстрації шлюбу потреба в усиновленні не виникне.

Я купую квартиру і не знаю, як бути. Продавець хоче в договорі купівлі-продажу вказувати оцінну вартість квартири (з БТІ), а не ринкову, щоб заощадити витрати під час операції. Так як за новим законом йому доведеться сплатити 5% від вартості квартири, оскільки володіє нею менше 3-х років. Мене ця ситуація насторожує, людина зовсім не знайома, боюся щоб надалі не було неприємної ситуації, якщо раптом угоду можна буде розірвати з якихось причин, виходить за договором продавець мені повинен буде повернути суму виходячи з оцінної вартості квартири, а сума буде в рази вище за ту, що з БТІ.. Як убезпечити себе в такому випадку? Можливо, потрібно скласти якийсь спеціальний договір? Чи може тут бути якась афера, якщо продавець відмовляється вносити реальну вартість квартири в договір?

Убезпечити себе Ви можете лише нотаріальним договором. Оскільки Ви покупець, то згідно із законом, можете придбати квартиру за тією вартістю, яка буде вказана в договорі купівлі-продажу. Якщо продавець хоче заощадити, тоді його дохід становитиме оцінну, а не ринкову вартість, а якщо він хоче продати за гарною ціною, то нехай сплачує податок. Гіпотетично можна оформити як каже продавець, але у разі виникнення будь-яких суперечок, Ви ніяк не доведете, що придбали за іншою ціною, ніж зазначеною в договорі, а якщо спробуєте довести, наприклад, у суді, що придбали за іншою ціною, тоді це ухилення від сплати податків. Можна заощадити на 5 %, а втратити набагато більше.
Рекомендуємо професійно оцінити потенційні ризики, зібравши необхідну інформацію через юристів, що спеціалізуються на угодах з нерухомістю.

Після смерті батька звернулася до нотаріуса для прийняття спадщини за заповітом, але надійшов лист про відмову у видачі свідоцтва про право власності через неправильно оформлені документи на житловий будинок з господарськими спорудами відсутня точна адреса житлова та загальна площа, перелік споруд. необхідно звернеться до суду. Підкажіть з яким позовом його назву, зразок.

Нотаріус видає свідоцтво про право спадщину, а чи не про право власності. Свідоцтво про право власності на майно видає БТІ або місцева рада. Для того щоб стати власником майна, що розглядається, необхідно зареєструвати право власності на підставі свідоцтва, виданого нотаріусом. Якщо документи, що встановлюють право, оформлені неналежним чином, потрібно звернутися до органу, який їх видав для внесення відповідних змін і доповнень. Після цього нотаріус зможе видати вам свідоцтво про право спадщини, на підставі якого Ви зможете зареєструвати право власності.

Чи можна виписати з муніципальної кімнати по суду колишню дружину, про яку 23 роки немає жодних відомостей про її місцезнаходження. Т.к. крім того, що плачу комунальні послуги усі ці роки, ще й не можу приватизувати кімнату. Чи може суд мені відмовити. Т.к. з усіх боків чую, що суди неохоче вирішують такі справи позитивно.

Спочатку потрібно в судовому порядку визнати Вашу дружину безвісти відсутньою або померлою, а потім на підставі такого рішення звернутися до державних органів за її випискою.

Я громадянин РФ, мені необхідно довірити своїй матері, громадянці України, представляти мої інтереси в суді. Чи буде дійсною звичайна нотаріальна довіреність чи краще оформити на мою дружину, яка збирається туди їхати, з правом перевірки, чи взагалі мені потрібно з цим питанням до консульства?

Україна та РФ є учасниками Мінської конвенції про правову допомогу, згідно з якою документи, видані в одній державі, не вимагають апостилювання в іншій та мають юридичну силу в такій іншій державі. Можете спокійно видавати на маму довіреність. В Україні буде потрібно лише її нотаріально завірений переклад.

У мене така ситуація моя бабуся виховувала мене з народження і була опікуном, хоче мені зробити заповіт на землю-пай, але її син не хоче давати документи для оформлення заповіту, оскільки він є прямим спадкоємцем з моїм батьком після смерті. Вони вже одну спадщину отримали після смерті свого батька дім і землю і самі мають свою, яку видавали в колгоспі, виявляється їм цього мало. Якщо зробити секретний заповіт написаний від руки і у нотаріуса запевнити чи потрібні документи на землю?
Чи можна в цьому листі позбавити права спадщини спадкоємців згідно із законом?
Які я маю шанси після його розтину, якщо лист скласти юридично коректно.
Підкажіть мені, будь ласка, як правильно вчинити.
Бабуся перебувати в здоровому глузді але вона боїться свого сина, який і не дає їй ці документи на землю.
Допоможіть вони позбавили мене вдома, в якому я виросла і мені доводиться знімати квартиру з двома дітьми цих 10 років. І ще йому мало. Жадібність людини безмежна.

Не обов'язково складати секретний заповіт. Ваша бабуся може або позбавити права на спадщину її сина або заповідати вам все рухоме та нерухоме майно, що належить їй. Якщо ж ваша бабуся хоче заповідати тільки земельну ділянку, тоді бажано вказувати номер державного акта, кадастровий номер, реквізити документа, що встановлює право, можна цих даних і не вказувати, але тоді буде складно реалізувати право на таку спадщину.

За яких обставин дружина померлого тата може претендувати на майно спадщини 50%?
В даному випадку йде розділ агрофірми, яку він створив, будучи з нею в шлюбі.

Майно спадкодавця успадкуватимуть спадкоємці згідно із законом у порядку своєї черги. Чоловік, діти і батьки, що пережили, є спадкоємцями 1 черги і успадковують в рівних частинах. Відповідно, якщо спадкоємців двоє: ви і дружина, що пережила, то ви будете успадковувати на спадщину в рівних частинах по 1/2. Отримане в шлюбі майно є спільною сумісною власністю подружжя. Відповідно до вашого батька належала 1/2 агроферми, частина якої ви в рівних частинах успадкуєте.

Як довести насильство над малолітнім онуком, якщо мати перешкоджає спілкуванню з онуком. Дочка зареєструвала шлюб із двічі судимим він нібито взявся за виховання.

Заперечити перешкоду спілкування з онуком можна через орган опіки та піклування або суд. Щодо насильства над онуком, необхідно звертатися до міліції. Можуть знадобитися свідки та медична експертиза.

Ми продали машину за дорученням за невелику суму, оскільки машина була стара як на розбирання. Покупцеві пояснили, що потрібно дивитися самому на стан і робити, щоб їздити. Він копирсався і погодився. Відповів: бачили очі, що купували та й не дорого.
За тиждень дзвонить і каже хочу повернути, передумав. Але гроші витрачені та й невідомо, що він з нею дивував.
Говорить ремонт буде тисяч 8 грн. Продали мікроавтобус за 10 тис. грн. Посилається захисту прав споживача п.№6,8.
Хто правий.

Продати машину за дорученням НЕ МОЖНА. Право власності за довіреністю не переходить, Ви можете будь-якої миті її відкликати і так званий «покупець» навіть не матиме права користуватися авто. На сьогоднішній день Ви залишаєтеся власником.

Збираюся звільнятися за власним бажанням із підприємства. На даний момент заборгованість підприємства мені із заробітної плати складає за часом 6 місяців.
Бухгалтерія довідки про заборгованість не видає. Скажіть, якщо я звільнюсь із підприємства, чи є можливість отримати цю заборгованість?
Підкажіть, будь ласка, що мені робити?

Ви можете звернутися з відповідною скаргою до територіальної інспекції праці, яка уповноважена проводити перевірки щодо дотримання трудового законодавства, зокрема своєчасної виплати заробітної плати, а також притягувати до відповідальності роботодавця, який порушує трудове законодавство. Однак перед зверненням до Інспекції слід ще раз спробувати попросити роботодавця виплатити непогашену заборгованість або надати довідку про заборгованість, в іншому випадку попередити роботодавця про звернення до Інспекції у разі неусунення останніх порушень.

Мені хотілося б дізнатися:
1. Вид діяльності на спорт клуб та які податки (приблизна сума)?
2. Якщо відкривати ще й діяльність на торгівлю (фітнес-бар), чи підвищується податок? Якщо так, то скільки? І до якої саме діяльності цей вид торгівлі належить?
3. Якого виду діяльності належить спортивне харчування?
4. На якому податку краще працювати у діяльності спорт клубу?

Вигляд будь-якої діяльності, що Вас цікавить, можна визначити за Класифікатором Видів Економічної Діяльності (КВЕД). Для визначення ставок податків та їх кількості необхідно мати детальнішу інформацію про заплановану діяльність. За загальною інформацією видно, що матиме місце податок на прибуток та ПДВ.

У мене 3 група інвалідності (захворювання крові), мене взяли на стажування на посаду «менеджер з продажу», але робота передбачає тривалі відрядження за кордон. Роботодавець після проходження стажування зобов'язує пройти медогляд та оформляє медстрахування.
Боюся повідомляти роботодавця про інвалідність, т.к. це може злякати. Якщо я не повідомлю, чи обов'язково роботодавець дізнається про інвалідність сам? Як я розумію, при медстрахування – це стане відомо.

Ви абсолютно правильно розумієте. Оскільки роботодавець сам зобов'язує пройти медогляд, він напевно дізнається про інвалідність.

Які документи має надати нотаріус після оформлення спадщини на руки.

Нотаріус повинен видати свідоцтво про право на спадщину на кожен вид майна, що успадковується.

Маму під тиском змусили підписати заповіт на сина. Хоча вона толком і не знає, що підписувала. Тобто. робилося це примусово і через вік людина недоосмислював свої дії. Як визнати такий заповіт недійсним та чи правомірні дії нотаріуса при оформленні такого заповіту?

В описаній Вами ситуації можливі наступні варіанти її розвитку:
1) спадкодавець (мама) відповідно до норм законодавства має право у будь-який момент скасувати заповіт, або внести до нього відповідні зміни;
2) спадкодавець може оформити новий заповіт, який автоматично скасовує попередній;
3) або після смерті спадкодавця зацікавлені особи можуть оскаржити заповіт у судовому порядке.
Нотаріус діяв правомірно, якщо не був учасником примусу, який у свою чергу вимагає доведення.

Куди звернеться для отримання інформації про судову адміністративну справу, яка перебуває в апеляційному суді. Справа пов'язана з неправильною виплатою пенсій та зарплат. Було розглянуто у місцевому суді з рішенням на нашу користь після передання до Апеляційного суду. Конкретно потрібно дізнатися номер справи та прізвище судді у якого перебуває ця справа. Чи можливо це зробити письмово? При спробах дізнатися про справу по телефонному дзвінку повідомили що таку інформацію не надають, посилаючись на те, що у них величезна кількість справ і таку інформацію вони не надаються по телефону?

Інформацію про номер справи та прізвище судді можна дізнатися в канцелярії суду при пред'явленні документа, що посвідчує особу, учасника процесу або його представника за довіреністю. У деяких судах потрібно заповнення заявки встановленого судом зразка.

У 2006р. за рішенням суду мій батько отримав право на жил.площадь (будинок від його тітки). Почали процес приватизації (всі процедури пройшли та сплатили), БТІ було призначено день приходу їхнього експерта, але тижнем раніше батько помер. Як мені, дочки, оформити на себе цю квартиру. (я там мешкаю).

Виходячи з викладеного успадкувати майно Ви не можете, оскільки Ваш батько юридично право власності так і не оформив (краще додатково з нотаріусом проконсультуватись). Якщо нотаріус підтвердить, лише через суд із залученням адвоката-юриста у спадок.

Виникло таке запитання: знайома удочерила дівчинку 5 років. Граючи у дворі, їй сусідські дівчатка розповіли, що вона з дитбудинку. Коли знайома дізналася, що розповіли її доньці таємницю, то написала заяву до міліції про несення кримінальної відповідальності батьків сусідської дівчинки за ст. 168 КК.
Який результат цієї справи може бути? яка практика розгляду такої справи?

Підсумок може бути різний, з одного боку, суд може накласти штраф, а з іншого довести винність дуже складно. Відповідно до закону розголошення має здійснюватися проти волі усиновлювача. Виникає питання, звідки сусідські дівчатка дізналися про удочеріння. Якщо від усиновлювача, то про відповідальність навіть не йдеться, а якщо від своїх батьків, складно буде довести в суді, що вони самі розповіли це, адже дитина могла підслухати розмову або взагалі почути інформацію на вулиці від інших дівчаток. Якщо навіть від батьків, то куди вони могли знати таку інформацію, або від усиновлювачів або з інших джерел. Суд звертає увагу на те, коли таємниця перестала бути такою і хто є джерелом розголошення.

Моїй бабусі за заповітом її свекруха написала заповіт додому, але бабуся відмовляється вступати у спадок, але свекруха вже померла 8 років тому, більше спадкоємців немає, окрім правнуків. Як оформити цей будинок на правнука, який там прописаний і проживає?

Якщо йдеться про правнука свекрухи, тоді він може успадковувати за правом уявлення, якщо він проживав разом зі свекрухою на одній житлоплощі на момент її смерті. Важливо відзначити, що таке право може виникнути, якщо дідусь правнука помер до моменту смерті свекрухи. Якщо такий варіант не підходить, тоді у разі абсолютної відсутності будь-яких родичів по прямій або бічній лінії спорідненості, правнук може звернутися до суду про поновлення строків для прийняття спадщини (хоча дуже малоймовірно, що суд їх відновить, має бути поважна причина, адже 8 років минуло).

Прошу проконсультувати мене щодо еміграційного питання.
Я постійно проживаю у Швейцарії, але є громадянкою України. За сімейними обставинами я маю змінити своє прізвище, взявши прізвище моєї мами.
Питання: який порядок дій при отриманні нового паспорта і як із абсолютно чистим паспортом я зможу виїхати з країни до Швейцарії, де всі документи, природно, на моє прізвище. Наскільки ця процедура складна і скільки займає часу.

Є два варіанта.
Перший — звернутися до РАГС/ЗАГС, написати заяву про зміну прізвища, отримати свідоцтво про зміну прізвища, звернутися з ним до ОВІР для отримання нового закордонного паспорта, з цим звернутися до МЗС.
Другий — будучи у Швейцарії звернутися до консульства з відповідною заявою про зміну прізвища, надалі отримання нового закордонного. Обидва варіанти займуть не менше 3 місяців.

Наша бабуся має квартиру. Право власності лише на неї. Дитина в неї була лише одна — наша мама. Вона померла. Батько живий. Маю рідну сестру. Чи треба робити заповіт на мене та мою сестру чи ні (у бабусі є рідна сестра), і якою буде процедура набуття нами права власності.

Якщо ваша бабуся становитиме заповіт на вас, тоді ви будете єдиними спадкоємцями. Якщо вона заповіт не складе, тоді Ви по праву уявлення успадкуєте після мами за законом. В обох випадках сестра бабусі не наслідуватиме. Якщо хочете перестрахуватися, тоді краще скласти заповіт. Після смерті бабусі протягом шести місяців необхідно буде звернутися до нотаріуса для прийняття спадщини.

Я був засуджений до шести років позбавлення волі. Відсидів п'ять, вийшов за амністією у 2001р. Минуло 10 років, жодних правопорушень не чинив. Чи можу я отримати довідку про несудимість, або про погашену судимість? Я не сильно знаюся на цьому. Звертаюся до Вас через проблеми з працевлаштуванням.

Погашення судимості можливе від 2 до 8 років залежно від тяжкості злочину. У будь-якому випадку ваша судимість вже погашена, оскільки навіть у разі особливо тяжкого злочину судимість була б погашена у 2009 році. За довідкою слід звернутися до центрального відділення міліції у вашому населеному пункті.

Хочемо приватизувати кімнати у гуртожитку (3 кімнати загальною площею 50,44 квадрата) Прописано 2 особи з 1996 року. Житлова комісія дозволу не дає, вимагаючи здати одну кімнату (зайва житлоплоща) Чи правомові їхні вимоги?

Безоплатна приватизація здійснюється з розрахунку 21 кв. загальної площі на наймача та кожного члена його сім'ї, плюс додатково 10 м кв. на сім'ю. Площа, що перевищується, можна приватизувати шляхом доплати, якщо Ви на ній проживаєте.

У мого хлопця, тато і мама не були розписані, і мама в рядку батько замість прізвища батька написала своє прізвище.
Мама померла, хлопцеві вже 22, і він хоче вписати прізвище батька. Батько згоден, але він поїхав на ПМП до Німеччини, але громадянином Німеччини не є, лише прописано там. Ми ми пішли до суду думали що хлопець може подати заяву до суду, але нам сказали, що заява має подавати батько. Чому саме батько? І як краще буде вчинити?

Якщо Ваш хлопець хоче просто змінити прізвище, то для цього йому достатньо звернутися до РАГСу, в якому реєструвався факт його народження та написати відповідну заяву. У випадку ж, якщо Ваш хлопець хоче не тільки поміняти прізвище, але й внести дані про батька в актовий запис про своє народження і відповідно до свідоцтва про народження, то саме його батько повинен звернутися до суду з позовом про усиновлення.

Я був засуджений за ст.185 ч.1 4 роки тому, вирок був штраф. Щоб влаштуватися працювати потрібна довідка про не судимості. Хочу запитати, що буде написано у цій довідці?

Відповідно до чинного законодавства у Вашому випадку термін погашення судимості становить 1 рік з моменту відбуття основного виду покарання у разі не вчинення нового злочину. Таким чином, оскільки Ваша судимість вже погашена, про неї в довідці про несудимість згадуватися не буде.

Я військовослужбовець за контрактом (громадянин України) ВМС України, служу другий рік першого контракту, вирішив звільнитися за неповною службовою відповідністю зі служби, подані документи на звільнення з НСС до штабу флоту, а також рапорт написаний мною про небажання проходити надалі військову службу контракту та підписані моїм командиром корабля. Документи досі перебувають на розгляді у штабі з червня місяця. На руках у мене є оригінал документа, в якому вказується, що зі мною буде розірвано контракт, і звільнення мене з лав ВМСУ підписаний командиром моєї частини. Підкажіть будь ласка, що мені загрожує, якщо я перестану з'являтися на службі зовсім? І в який термін має розглядатись заява про моє звільнення?

Законодавством України справді передбачено можливість звільнення військовослужбовців за контрактом до закінчення його дії як з ініціативи самих військовослужбовців, так і з ініціативи командування. Звільнення у зв'язку з неповною службовою відповідністю, як і в інших випадках, відбувається на підставі наказу командування, терміни для якого, на жаль, не встановлено. Документ у Вас на руках свідчить про намір розірвати контракт, і у разі Вашої неявки на місце служби Ви можете понести відповідальність згідно з Дисциплінарним статутом.

Я з дитиною та чоловіком живу у гуртожитку. Приписані: я, дитина, чоловік, свекруха і сестра чоловіка в 2 кімнатах а орден у свекрухи я можу при розлученні притендувати на 1 кімнату з дитиною 2 кімната по квадратурі 18м дитині 5 років а ще одне питання боюся що свекруха випише мене жити та у шлюбі жити просто вже неможливо.

Не можете, але дитину навряд чи випишуть, оскільки вона неповнолітня, хіба що свекруха зможе її прописати в іншому місці.

Суть проблеми така — є знайома, яка мешкає в селі за 250 км від Києва і має проблеми з сусідами.
— То сусіди їй двері в хату відчинять і в хаті поріються, то відчинять і гроші вкрадуть з хати, то подвір'ям щось вкрадуть, то просто двері в хату відчинять — ну коротше за її словами реальний кримінал.
Але не міліція не сільська рада куди вона зверталася не хочуть нічого робити, вона вже не знає куди звертатися просто(((( Зателефонувала і просить якось допомогти людина дуже хороша і хочеться якось допомогти).
Які є поради ідеї?

Щодо попередніх порушень необхідно звернутися до міліції з письмовою заявою ще раз, зареєструвати її та вказати про необхідність надання письмової відповіді. У разі відмови звернутися до суду з копією зареєстрованої заяви про бездіяльність представників правоохоронних органів. У разі нових правопорушень необхідно спричинити міліцію на місце події.

Купували квартиру, розділили її на мене (як мати) - 2/3, синові - 1/6 та його дружині 1/6. У його дружини є перший син від першого шлюбу і другий дитина від мого сина. Діти у приватизації не брали участі. Допоможіть розібратися у ситуації. Якщо вони розлучаться, кому і скільки дістанеться кв/м, як вона ділиться?! Квартира 2х кімнатна - 47,9 кв/м (загальна). У мене є ще син, старший, він також у приватизації не брав участі, чи дістанеться йому якась частина?!

Якщо на даний момент квартира перебуває у спільній частковій власності, тоді після розлучення за власниками збережуться їх частини (2/3, 1/6, 1/6). Ваші сини матимуть право на вашу частину (2/3) у рівних частках тільки у разі спадкування після вас.

Помер батько у Києві. Він володів половиною квартири у Києві. (Я живу в іншому місті). Подав заяву на прийняття спадщини до 2-ої Держ. нот. контору Києва. Але свідоцтво про право власності на квартиру перебуває у власника іншої половини квартири (колишньої дружини батька), вона там і мешкає. У мене є лише ксерокопія цього свідчення. Давати оригінал вона не хоче.
Скільки приблизно може коштувати представництво моїх інтересів у нотаріуса, БТІ і т.д. у цій справі?

Для оцінки справи необхідно додатково надіслати копію правовстановлюючого документа щодо успадкування. За вартістю дзвоніть юристам у спадок уточнюйте залежно від обставин справи.

Я працюю в банку з 2006 року, з лютого до теперішнього часу в банку розпочався процес ліквідації (вже 1,5 року), з травня перестали платити зарплату, заставне майно ліквідатор не продає, а грошей із продажу основних засобів вистачає лише для оплати оренди та комунальних послуг. Не хочу йти за власним бажанням, хочеться отримати допомогу зі скорочення, тому що не з моєї волі я втрачаю роботу. Нас, хто залишився, обманюють, кажуть, що ось-ось розрахуються і нічого не відбувається. НБУ вже в курсі того, що є заборгованість, районна прокуратура теж пише лист і зобов'язує виплатити зарплати співробітникам, але знову ж таки нам нічого не платять. Як вчинити у цій ситуації? І до речі, людей, яких скоротили ще у травні, теж не розрахували при звільненні.

Насамперед роботодавець повинен оплачувати заробітну плату працівникам, та був інші платежі пов'язані з діяльністю. Зверніться зі скаргою до територіальної інспекції праці та позову до суду.

Я подала заяву на видачу судового наказу про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати. у суді мені консультацію відмовилися надати. що мені робити далі? вони тільки сказали, що до них має повернутися повідомлення про отримання листа. Що далі – я не знаю! підкажіть будь ласка!

Після отримання повідомлення про отримання листа, заінтересована особа може протягом 10 днів звернутися із заявою про скасування; якщо заінтересована особа не скористалася своїм правом, тоді наказ протягом 3 днів набирає чинності; після чого ви разом із оригіналом наказу звертаєтесь до виконавчої служби.

Я знайшов на придбання не приватизований будинок з ділянкою. Він має господаря, який мені пропонує здійснити угоду через суд. Взагалі, який механізм буде у цієї угоди? Що ми маємо зробити?

Про яку угоду йдеться? Якщо будинок та ділянка не приватизовані, їх господар спочатку має здійснити приватизацію, а потім продати його вам за договором купівлі-продажу.

Я зібрався купувати будинок, а вірніше половину будинку, ситуація така, померла бабуся і залишила у спадок ділянку з будинком двом племінникам, вони набули права на спадщину отримали документи в суді. Але не конкретизували де чия сторона і яка частина будинку кому належатиме. У них у документах і в одного та в іншого написано, що вони мають право на 1/2. Мені пропонують придбати половину і потім уже самому ділити будинок і ділянку з другим господарем, чи це можливо і які для мене це матиме наслідки? Чи будуть рівні права, не вийде, що пріоритет вибору буде у нього і як він захоче так і розділять, а мої побажання не будуть враховані. Ділянка та будинок не приватизовано.

По-перше, господар 1/2 має право пріоритетної покупки,
по-друге, продати майно може лише його власник, а для цього необхідно спочатку приватизувати будинок та ділянку,
по-третє, 1/2 потрібно виділити в натурі;
Після здійснення всіх вищезгаданих дій може йтися про продаж.

Я працюю у приватній компанії (ТОВ). Директор на моє питання про оплату відпустки сказав, що підприємство комерційне, а отже, відпустка не оплачується. Наскільки це є правомірним і чи існують у Законодавстві такі форми власності підприємств, де допускаються неоплачувані відпустки та лікарняні.

Ви маєте право на щорічну оплачувану відпустку у розмірі 24 календарних днів. Таке право ви отримуєте, якщо працюєте на підприємстві понад 6 місяців. Ви також маєте право на оплачувану лікарняну.

У моєї дочки дитина 2 роки, заміжня не була. Але на момент пологів батько дитини був поряд і зареєстрував дитину на своє прізвище. Нині вже 1,5 року, як він зник, не з'являється і не допомагає у вихованні дитини. Чи можна його позбавити батьківських прав, якщо він є громадянином Росії, який проживає в Чехії. І як це правильно зробити?

Однією з підстав позбавлення батьківських прав є ухилення від виконання зобов'язань щодо виховання дитини. Позбавлення батьківських прав у такому разі розглядатиметься за правом держави, громадянином якої є дитина або де вона проживає.

Я хочу купити автомобіль за довіреністю пригнаний 5 років тому під інваліда. Інвалід ще живий. Можуть вписати мене до техпаспорту.
ПИТАННЯ: чи забирає СОБЕС такі авто після смерті інваліда, і чи я зможу якось переоформити цей автомобіль на себе.

Автомобіль, отриманий у вигляді гуманітарної допомоги, повертається до фонду соціального забезпечення, претендувати на частину, виплачену інвалідом самостійно, можуть лише його спадкоємці.

Після смерті чоловіка, його син від першого шлюбу отримав 30% від 2-х кімнатної кв. Спільне проживання не можливе, на пропозицію про викуп його частини не йдеться. Ситуація зайшла в глухий кут. Чи є з неї вихід?

Звернутися до суду за розділом квартири в натурі, а оскільки це у вашому випадку швидше за все неможливо, зобов'язати другу сторону продати свою частину, яка менша за Вашу, на підставі неможливості подальшого проживання в одній квартирі через систематичне порушення порядку другою стороною, для цього Вам необхідно покласти на депозитний рахунок суду суму викупу на момент розгляду справи у суді.

Мою племіницю визнано виною за ст.296 ч.2 к.к. України. Назначили наказання у вигляді 1 р. позбавлення волі. Відповідно до ст.105 звільнити від призначеного наказання, застосувати примусові заходи виховного характеру у вигляді передачі неповнолітньої під нагляд матері на 1 рік. Зараз через вирок є загроза виключення її з медичного коледжу. Чи має вона право продовжувати навчання.

Ваша племіниця має право на продовження навчання.

Як виписати дитину з моєї квартири (вона дісталася мені у спадок)?
З колишньою дружиною у розлученні. Вона не була прописана у квартирі. Має де жити.

Тільки за рішенням органу опіки та піклування.

Я громадянка Росії, за чоловіком за громадянином України, планую отримати посвідку на проживання в Україні.
А питання наступне — чи можу я оформити опікунство над неповнолітньою громадянкою Росії в Україні? Чи дасть мені дозвіл на проживання таку можливість?

Встановлення опіки над громадянкою іншої держави можливе у такій державі. Ні вид на проживання, ні громадянство України Вам такої можливості не надає.

Наприкінці серпня мені зазвичай перераховують аліменти, але їх не перерахували, з чим це може бути пов'язано. Чоловік колишній служить у ВМФ-підводник, у м. Заозерську, чи може це бути через те, що він пішов у відпустку і йде перерахунок у Міністерстві Оборони? (перераховує Міністерство оборони)

Це навряд, оскільки перерахунок якщо й проводиться, то має бути завершено у строк звичайної виплати зарплатню. Краще уточнити у колишнього чоловіка із чим пов'язана затримка.

Чоловік із батьком прописані в одній квартирі. Квартира приватизована на двох і після суду має два особові рахунки. Батько не мешкає у цій квартирі 20 років, але за свою частину платить комунальні. Нині він написав генеральну доручення на дочку своєї громадянської дружини. Вона вирішила продати чоловікові свою частину. Домовилися про ціну. Зараз ми чекаємо на рішення банку на взяття кредиту. Але їй не терпиться, почала нам загрожувати, що вирішуватиме питання інакше. Що вона може зробити у цій ситуації? Адже чоловік – перший покупець на цю частину квартири. І як можна накласти арешт на квартиру у цій ситуації? Чи є її погрози підставою для позову до суду?

Ваш чоловік має право на пріоритет купівлі частини. Тільки у разі його письмової відмови вона має право продати її частину іншій особі.

Хочу одружитися з громадянином Сирії, який проживає в Дубаї. Шлюб хочемо реєструвати у Дубаї. Проконсультуйте як мені правильно вчинити. Щоб у разі розлучення мені не довелося стикатися з великими проблемами розлучення та повернення в Україну.

Щоб максимально убезпечити себе краще шлюб укладати в Україні попередньо ретельно проконсультувавшись із сімейним адвокатом.

Після померлої матері залишилася 2/4 частки у квартирі. Заповіт вона не залишила. Крім мене, пред'явила права моя сестра. Якій за законом дісталася 1/4 частки. Тепер у квартирі 3/4 належать мені та 1/4 сестрі. Я маю неповнолітню дочку. Сестра вимагає викупити в неї цю частку за 500 тис. руб. Не дивлячись на те, що вся квартира коштує максимум 1600000 руб. На жодні компроміси не йде. За свою частину ніколи не платила. Я повністю оплачую квартиру. Будь ласка підкажіть, на що я можу розраховувати і як мені поводитися, щоб не залишитися з дитиною на вулиці.

Краще домовився про викуп за реальною ринковою вартістю, а якщо не вийде — знайти покупця на всю квартиру, гроші поділити відповідно до частин.

Державний нотаріус відмовив мені в оформленні спадщини згідно із законом. Мотив: немає правоустановчих документів на землю та нерухомість. При зверненні до суду чи зможу я отримати рішення щодо визначення за мною права влвсності? Чи зможу я зареєструвати нерухомість у бті, чи повинна вводити в експлуатацію нерухомість, щоб отримати сертифікат? Які діі із землею?

Державний нотаріус відмовив правомірно. До суду подавати можна, але для цього потрібно мати докази права власності. Реєстрація в БТІ здійснюється на підставі правовстановлюючих документів, свідоцтва про право на спадщину у разі спадкування або за рішенням суду.

Я одружена з англійцем. Ми побралися в Дубаї.
Я хочу розлучитись — куди мені потрібно звернутися і де знайти адвоката.

Розірвання шлюбу з іноземцем залежить від місця реєстрації шлюбу з іноземцем: якщо це консульство України, тоді заяву треба подавати або до консульства України в Дубаї або до РАГС в Україні. Аналогічна процедура якщо шлюб реєструвався у коснсульстві СБ. Якщо шлюб реєструвався в РАГСі Дубаї, тоді туди подається і заява про розлучення.

У моєї тітки помер чоловік, чоловік за життя заповів свою квартиру її племіннику, але він так став поводитися по-хамськи що вона хоче змінити заповіт, чи має вона на це право? Із чоловіком прожила довге сімейне життя!

Змінити заповіт (скласти новий заповіт, який автоматично скасовує старий) може та людина, яка цей заповіт становила.
Якщо заповіт становив покійний чоловік вашої тітки, то тітка не може змінити заповіту її покійного чоловіка, тобто документа, який вона не становила.
За певних обставин можна визнати заповіт недійсним – докладніше.

Мені потрібна довідка з місця проживання (про склад сім'ї) для оформлення допомоги на дитину. Цю довідку мені зобов'язана надати голова ОСББ, але вона відмовляється це робити, обґрунтовуючи свої дії тим, що за мною значиться велика заборгованість за комунальні послуги. Письмова відмова писати не хоче (і я певен не напише ніколи). Говорить скаржся куди хочеш. Я сам сирота і допомоги чекати мені нема від кого. Дуже Вас прошу відгукніться! Чи можливо написати рекомендований лист із вимогою надати мені цю довідку, посилаючись на закони? Якщо так, то навчіть, як це правильно зробити!

Закон України щодо звернення громадян. Спочатку пишіть письмове звернення з посиланням на вказаний закон та вимогою дати письмову відповідь у місячний термін. Якщо відповіді не нададуть, тоді звертаєтесь до суду.

Чи можливий продаж квартири, маючи дарчу на неї?

Можлива, на підставі договору дарування та реєстрації Вас власником у БТІ (технічний паспорт та вилучення з реєстру прав власності).

Моя мати, своєму неповнолітньому онукові (моєму синові) хоче відписати частину землі та будинку (новий акт та кадастровий номер). Надалі планується добудова цієї частини будинку. Чи можливе будівництво, якщо власник неповнолітня дитина? яка процедура?

Дії такого роду здійснюються через рішення органу опіки та піклування.

Як можна відмовитися від адвоката і повернути кошти, якщо він нічого не робить.

Дивіться умови угоди з адвокатом, у разі відсутності таких керуйтесь правилами адвокатської етики. А взагалі, перед тим, як наймати адвоката, користуйтеся базовими правилами — як вибрати адвоката.

як можна усиновити дитину, якщо рідна мати відмовиться від материнства? Чи можливе це без участі органів опіки? Які мої дії у цьому випадку?

Тільки за участю органів опіки та піклування, за умови, що інші, ближчі родичі не захочуть встановити опіку.

Ми раніше мали гуртожиток, де великі коридори, спільна кухня з електроплитами, душові (там уже 10 років немає води), ігрова кімната (десь 22кв.м). Багато позаймали частини коридору біля квартир (приблизно по 8 кв.м.) самозахопленням. Квартири приватизовані, а коридори немає — чи можна законно оформити зайняту територію коридору і ще у нас у документах зазначено, що будинок газифікований — а у нас що зараз робити?

Коридор приватизувати не можна, це тертторія загального користування. Щодо газифікації зверніться до ЖЕКу.

Їхала вночі на машині була ожеледиця, машину занесло, перевернуло, тобто. потребує повного відновлення кузова. ДТП не зафіксовано ДАІ (викликала знайомих та машину відтягли до гаража). Знайомий порадив людину, яка може зробити кузов. Кузов зробили, взяли з мене не малі гроші і зараз машину треба фарбувати. Але фахівець не береться фарбувати машину, каже, що кузов зібраний не рівно і машина перекошена (оскільки я в цьому нічого не розумію, мені її зробили абияк). Чи можу я вимагати повернення моїх грошей, якщо ця людина не зможе добре відновити машину? Підкажіть мої подальші дії!

Якщо є договір із описом виду робіт та вартості, а також підтвердження оплати (документальне, а не на словах), тоді можна вимагати повернення грошей на підставі неналежного виконання зобов'язань за договором.
За відсутності договору та підтвердження сплати грошей шансів мало. Для початку можете попросити розписку, як формальність, для звітності. У разі відмови можете звернутися до особи, яка здійснювала ремонт, з проханням усунути неполадки або повернути гроші. У разі відмови звернутися до суду. Оскільки будь-які документи, що підтверджують ремонт та оплату, відсутні, необхідно надати непрямі докази. При цьому суд може навіть не прийняти у провадження позов через відсутність предмета спору, оскільки він, крім слів, нічим не підтверджується.

Я закінчую 5 курс університету. Навчаюсь на бюджеті всі 5 років. ВНЗ вимагає, щоб до кінця березня 2012 року ми принесли гарантійний лист про працевлаштування. Причому за фахом. Інститут нас працевлаштовувати не буде. Сама я не хочу працювати за фахом, та й такої роботи у місті я не знайду. Інститут погрожує, що якщо ми не влаштуємося, то з нас вимагатимуть відшкодувати всю суму за навчання. (Коли я надходила контракт коштував приблизно 3500 грн. на нашій спеціальності). Що можна зробити у такій ситуації? тобто, якщо я не знайду роботу? Чи можуть з мене якось вимагати ці гроші?

Все залежить від того, що написано у договорі. Якщо там така умова прописана, тоді ви зобов'язані її виконувати.

Перелік (якщо можливо форма) документів для оформлення недієздатності особи повнолітнього віку за поточним захворюванням (неврологія). А отже, наступні дії та відповідні документи для оформлення опіки над цією особою?

Недієздатною може бути визнана лише особа, яка не усвідомлює своїх дій або не може ними керувати, а не просто хворою. Для цього до суду слід звертатися із заявою про визнання особи недієздатною. До заяви додається висновок судово-психіатричної експертизи та інші докази психічного стану особи. Суд встановлює та опіку над особою.

Нас у сім'ї четверо дітей, наша мати була позбавлена материнських прав. Один брат опинився під опікою бабусі я в притулку, а сестру з ще одним братом розкидали по різних дет.домах. Брата я знайшла, а інформацію, де моя сестра опіка мені не дає. у травні мені виповнилося 18 років я в черговий раз приїхала до брата в дитячий будинок, а мені кажуть що його забрали якась сестра і тітка. Підкажіть, будь ласка, що мені робити?

Потрібно для початку з письмовим запитом звернутися до органу опіки та піклування. У разі відмови попросити надати його письмово. Рідних братів та сестер не мають права роз'єднувати. Вам повинні надати інформацію про місце перебування рідних братів і сестер, а у разі визначення їх у сім'ї, дозволити бачитися. З позовом та цією відмовою звертайтеся до суду.

Питання щодо повернення товару після закінчення 14 днів, але в період гарантійного обслуговування. Загалом купила електроінструмент, гарантія 18міс, через місяць він зламався, відвезла до сервісного центру (СЦ далі), він там пролежав 3 тижні, після моєї наполегливості мені повідомили він не підлягає ремонту, і СЦ робить акт на повернення товару до магазину посилаючись на заводський шлюб що не усувається. Нахабство СЦ мене вразило т.к. мені підмінили мій агрегат, а серійний номер переклеїли - на ньому явно видно сліди переклеювання та на липкій стороні приклеєні ворсинки. Інструмент був увесь подряпаний, пошматований, брудний. На запитання «що ви з ним зробили» мені відповіли — «це він у нас валявся»… Зрештою, мені видали акт і агрегат. Збираюся їхати до магазину повертати.
Запитання:
1.Приймуть у мене інструмент у повній комплектації, але без коробки, т.к. після закінчення 14 днів з моменту покупки я її викинула.
2. Як боротися з такими гарантійними СЦ, які підміняють товар, і як це можна довести?

Можуть і не ухвалити. Коли ви віддаєте річ у СЦ, її описують за актом приймання-передачі, а коли повертають у тому акті робиться опис. Перед підписанням такого акта потрібно або описати стан, у якому товар повертають, вказавши всі подряпини та зміни, або відмовитись приймати. Вони повинні повернути товар у такому ж стані або з усуненням неполадок, але не в гіршому стані.

Підкажіть, будь ласка, послідовність дій у такій ситуації: я хочу перевезти до себе (в Україну) на ПМП свою бабусю — громадянку Росії. Вона пенсіонер. Інвалід. Громадянство міняти не будемо. Прописати бабусю хочу в себе.
Які документи та де необхідно оформити, щоб бабуся могла легально проживати в Україні, отримувати тут пенсію та медичне обслуговування?

Зверніться до компанії, яка займається цими питаннями або до державної міграційної служби України. Оскільки ваша бабуся інвалід і буде у вас на утриманні, оформлення ПМП може здійснюватися у спрощеному порядку.

Вибирала собі ноутбук у магазині, продавець порадив, точніше красиво розповів про товар, переконав мене в тому, що це саме те, що мені підходить, але в наявності його не було щоб хоча б подивитись на нього, тобто. за характеристиками та картинками мені його описали. Я сказала, що до завтра подумаю, а вони кажуть: «Завтра може його вже і не бути т.к. товар швидко розкуповується» я зробила передоплату і підписала це, вони сказали, що завтра буде товар. Приїхавши додому я прочитала квитанцію, яку сплатила, там дрібним шрифтом написано: «що клієнт не має права відмовитися від даного товару, у разі відмови внесена передоплата не повертається». Побачивши цей товар насправді він мені не сподобався, і попросила повернути мені гроші т.к. товар мене не влаштовує. вони мені відмовили, кажуть або забирайте його або до побачення. Що мені робити, підкажіть будь ласка.

Можна звернутися до управління захисту прав споживачів (якщо 14 днів ще минуло) за наявності чека і збереження товарного виду. Якщо безрезультатно, тоді потрібно звернутися до суду з тим, що ви уклали договір, тому що вас ввели в оману.

Я працюю у комунальному підприємстві. На мене було накладено адміністративний штраф, як посадова особа, але підприємство хоче оплачувати його, т.к. це буде нецільове витрачання бюджетних коштів. Чи можу я вимагати сплату штрафу, якщо так, то на підставі чого?

Якщо ви є винуватою і на вас складено протокол, ви зобов'язані сплатити штраф. Можете попросити відняти його із зарплати та сплатити.

Я громадянка РФ після смерті батька (громадянина РФ) прийняла спадок, частина якого (будинок) знаходиться в Запорізькій обл. Спадкова справа відкрита в Росії за місцем смерті спадкодавця. Нотаріус з України вимагає від мене надати свідоцтво про право на спадщину для дії за кордоном для відкриття спадкової справи на території України. Нотаріус у Росії заявляє, що такі довідки вони надсилають лише на запит від нотаріуса іншої країни (в даному випадку України), який робиться вже ПІСЛЯ відкриття спадкової справи на території України.

Повинно заводиться 2 спадкові справи. В Україні за місцем знаходження нерухомості відкривається окрема спадкова справа. У разі відмови зверніться до іншого приватного нотаріуса. У разі відмови у державного нотаріуса — попросіть його письмово та зверніться до Міністерства Юстиції України. При цьому спадок в Україні необхідно прийняти до 6 місяців з моменту смерті.

Я звернувся до РАГСу про розлучення, тобто. приніс довідку про рішення суду (розлучення) нас розвели ще в 1999 році, друк не ставив той час не було, то не напружувало, а зараз вирішив дооформити, але я не маю вже давно прописки. Мені відмовили в оформленні розлучення (поставити друк і т.д.) Я живу в Україні… Чи правомірно?

Швидше за все, в оформленні розлучення вам відмовили не правомірно. Попросіть письмову відмову, на цій підставі можете звертатися до Міністерства Юстиції.

Будучи з чоловіком у розлученні та живучи цивільним шлюбом він прописав мене та двох дітей у державній квартирі.
4 роки тому він вигнав нас із дому, але ми залишилися прописані у квартирі. У нас із дітьми немає іншого місця проживання. Чи можемо ми претендувати на житло в квартирі, в якій прописані і чи може він виписати нас з квартири, якщо ми не маємо іншої жилої площі? Синові 24 роки, дочці 10 років.

Швидше за все вже виписав Вас та сина. Дочка до досягнення повноліття може виписати лише з дозволу органу опіки та піклування.

Дружина хоче розлучитися зі мною та розділити майно: квартиру, машину та гараж. Квартиру та гараж залишили мені батьки, а машину я купив за генеральною довіреністю. Дітей немає. Як буде відбуватися поділ майна?

Квартира та гараж як успадковані залишаються Вам, купити за довіреністю майно не можна. Тому автомобіль залишається за його власником, який видав на Вас тимчасову довіреність.

Нам терміново потрібно продати 3-кім. квартиру чоловіка, 2/3 цієї квартири належать чоловікові, 1/3 - його брату (у спадок від мами), який і живе у цій квартирі. Брат там прописаний і не хоче виселятися. Як можна примусово виселити брата та продати квартиру, віддавши йому його частину грошима?

У цій ситуації (якщо ви описали вичерпно) примусово виселити не можна. Тільки домовитись. Спробуйте запропонувати продати йому свою частину або купити його або знайти покупця або розміняти на дві квартири.

У 3-х кім-ній, не приватизованій квартирі (яку отримали колись батьки чоловіка) прописаний мій чоловік і наші троє дітей, так само в квартирі прописаний і проживає племінник чоловіка. Племінник прописаний тут, але брав участь у приватизації іншої квартири, тож право на приватизацію він не має. Мій чоловік та діти в приватизації ще не брали участі. Чи може чоловік і наші діти приватизувати всю цю 3-кімнатну квартиру? Племінник прописаний і мешкає там, згода ні на що не дає, сам уже в приватизації брав участь і нам ставить палиці в колеса, каже, що без його згоди ми нічого зробити не зможемо, а він своєї згоди не дасть і відмови на нашу користь на приватизацію не підпише. Що робити не знаємо, хотілося б приватизувати квартиру, але як це зробити правильно не знаємо… І ще… Документи на цю квартиру, ордер, знаходиться у його мами, на прохання віддати документи, слід відмова. Як бути?

Насамперед право на приватизацію має той, на кого оформлено ордер та члени його сім'ї. Племінник міг використовувати повною мірою своє приватизаційне право, що дає йому право довикористовувати його беручи участь у приватизації даного житла (якщо ордер видано нього чи його мати). Як не найпростіший, але альтернативний варіант звернення до суду про визнання права власності на нерухомість.

Я пропрацювала в банку 1 місяць, зараз ще на випробувальному рядку (3 місяці), хочу звільнитися, але мене змушують відпрацьовувати 2 тижні, але я не можу (сімейні обставини)! Скажіть будь ласка я мушу відпрацьовувати ці 2 тижні? чи можна відмовитись?

За загальним правилом, потрібно відпрацювати. КЗпП передбачено низку обставин щодо найму та звільнення працівників, які дозволяють не відпрацьовувати 2 тижні, у тому числі стан здоров'я та інші.

У нас 2 дітей двійнята. ходимо в садок, ми рік платили у фонд групи за одного (оскільки сказали що у вас 2 дітей) а тепер сказали що платити потрібно за двох, я один працюю, а дружина в декреті. Скажіть, є такий закон, що якщо двоє дітей потрібно платити 50%.

Закону такого немає. Необхідно читати внутрішні правила дитсадка чи договір з дитсадком (за наявності такого).

Мій батько є власником приватизованої квартири, в якій він не прописаний сам і не проживає в ній. А прописані і проживають я, мій другий чоловік і двоє моїх неповнолітніх дітей, причому старший від першого шлюбу. Зараз тато хоче оформити даровану на мене на цю квартиру. Я була в нотаріуса почала збирати документи і начебто все зрозуміло, але заковика в опікунській раді. Мені сказали, що потрібно заяви всіх батьків, зокрема й колишнього чоловіка (аліменти не платить ось уже років 10), а він відмовляється приїжджати і писати. Як мені бути? Чи достатньо лише моєї заяви та мого теперішнього чоловіка? Як мені отримати дозвіл опікунської ради на вчинення дарування?

Для отримання відповідного дозволу органу опіки та піклування дійсно потрібна письмова згода обох батьків. Якщо Ваш другий чоловік не усиновив дитину, або перший чоловік, який є батьком дитини, не позбавлений батьківських прав, потрібна письмова заява останньої. Його може подати або особисто, або через представника, або направити поштою. Як варіант, за наявності вагомих підстав можете в судовому порядку першого чоловіка позбавити батьківських прав, щоправда, це займе досить тривалий період часу.

Жила з людиною у цивільному шлюбі, у нас з'явилася дитина (зараз їй 8 місяців). Спочатку ми записали його на прізвище батька, але потім розійшлися і змінили моє прізвище. На аліменти не подавала, т.к. він сказав, що буде платити сам. Але через місяць він вимагає, щоб я написала офіційно відмову від аліментів. Я не хочу мати з цією людиною жодного відношення, вона готова написати відмову від батьківських прав. Дайте відповідь будь ласка чи можливо це? Чи якось мирним шляхом по-взаємною згодою позбавити його батьківських прав? Що для цього потрібно?

Оскільки позбавлення батьківських прав є крайнім заходом, воно можливе виключно у судовому порядку, і виключно на перерахованих у Сімейному кодексі України підставах (у тому числі у разі неучасті у утриманні та вихованні дитини).
Щодо аліментних зобов'язань: батько дитини має платити їх добровільно. Ви можете написати відмову від аліментів, але оскільки Ви не зверталися до компетентних органів для їх стягнення, то за відсутності будь-яких вимог з Вашого боку щодо цього він їх може не платити і без відмови.

Батько перед розлученням переписав квартиру на моє ім'я, але згодом мама змусила мене підписати документи про передачу їй прав на житло. Квартира не була приватизована, мені тоді виповнилося 18. Наразі мама продала квартиру і купила за виручені гроші склад. Чи маю шанс відсудити цей склад?

Судячи з викладених Вами фактів, практичні шанси відсудити склад невеликі. Потрібно довести, що Ви передали своє право власності матері добровільно. Так як повернути при цьому квартиру не можна, бо Ваша мама продала її і нинішній власник вважається сумлінним покупцем, вона повинна компенсувати Вам її вартість, що за відсутності грошей можна буде зробити майном, тобто складом. Для всього вищеописаного необхідно, по-перше, враховувати термін позовної давності, і, по-друге, доказову базу.

Якщо квартиру затопив водою сусід з верхнього поверху, які мають бути мої дії?

Ваші дії: викликати представників ЖЕКу для складання акта затоплення, експертів для опису пошкодження та підрахунку збитків, звернутися з відповідною претензією до сусідів, що затопили Вас. У разі відмови добровільно відшкодовувати збитки — звернутися по захист своїх прав до суду.

Можливо оформити купівлю-продаж без (витягу з реестру прав власності на нерухоме майно) та нащо воно впливає.

Без зазначеного документа жодного нотаріального правочину із нерухомістю вчинити неможливо, оскільки Витяг з регістру, який є дійсним протягом 3 місяців з моменту отримання, підтверджує державну реєстрацію прав власника на немайно.

У мене є 3-кімнатна квартира, де я прописана разом зі своєю рідною сестрою, але фактично я там не проживаю, в цій квартирі проживає моя сестра зі своїм співмешканцем. Я зі своїм чоловіком і 8-місячною дитиною проживаю на орендованій квартирі, в даний момент працює тільки чоловік, оскільки я перебуваю в декретній відпустці. Питання: чи маю я оплачувати комунальні послуги у 3-х кімнатній квартирі, де фактично не проживаю? PS Сестра із співмешканцем вимагають половину оплати за комунальні послуги мотивуючись тим, що я прописана у цій квартирі.

За загальним правилом, обов'язок за оплату комунальних послуг лежить на власнику нерухомості. Якщо Ви з сестрою обидві є власниками, то обов'язок покладено на вас двох. У Вашій ситуації можна або домовитися полюбовно, або укласти договір про порядок користування житлоплощею та розмір оплати комунальних платежів, або в судовому порядку встановити порядок користування комунальними послугами та їх оплати. Як варіант, Ви, будучи власницею половини, можете здавати її в оренду, тоді орендар оплачуватиме комунальні послуги.

Планую винаймати квартиру у родичів. Вони гроші за квартиру не братимуть. Але для житлово-побутової комісії потрібно скласти договір найму житлового приміщення. Але я хочу вказати, що договір найму буде на безоплатній основі. Підкажіть, як грамотно вказати цей пункт у договорі.

Договір найму за своїм визначенням може бути безоплатним. У вашій ситуації можна оформити такий договір, вказавши суто символічну платню за користування житлом.

Чи можливо отримати документ про зміну імені мого брата за дорученням? Він може отримати, т.к. проживає зараз за кордоном. І яким законом це дозволяється чи забороняється?

Вказаний Вами документ справді можна отримати за довіреністю, складеною в консульській установі України за кордоном, або в іноземного нотаріуса з подальшою легалізацією та перекладом українською мовою. Як варіант, Ваш брат може самостійно зажадати документ у тому ж консульському закладі України за кордоном, або в Українському РАГСі, надіславши запит поштою. Який варіант краще скористатися залежить від терміновості ситуації.
Регулюються подібні питання до Правил реєстрації актів громадянського стану в Україні.

Я військовослужбовець УДВ України (це так званий колишній 9-й відділ КДБ). Кілька місяців тому я підписав контракт на 5 років служби в цій організації, величезний плюс якої був у тому, що стаж вважався як 1,5 року за 1 календарну службу. Хороший варіант, тому що через 13 календарних років служби можна було йти на пенсію 50% від зарплати. З набранням чинності пенсійною реформою рік за півтора скасували, тепер як усім військовим 25 календарів. Така ситуація мене зовсім не влаштовує, хочу звільнятись, але немає можливості звільнитися за власним бажанням. підкажіть як простіше звільнитися? Керівництво природно проти. Я одружений, дитині 3 роки.

Підставами можуть бути: стан здоров'я, службова невідповідність, систематичне невиконання умов контракту командуванням, розлучення та утримання неповнолітньої дитини, хвороба близьких та необхідність догляду за ними, що заважає проходженню служби.

Я був незаконно звільнений з роботи, подав позов до суду про відновлення на роботі. Після 4 років розгляду я був змушений влаштуватися на більш високооплачувану роботу на інше підприємство. Через 5 років суд своїм рішенням відновлює мене на колишньому місці роботи. Мені відновлюють стаж роботи та виплачують компенсацію за вимушений прогул. Не бажаючи продовжувати роботу на попередньому місці роботи я звільняюся. Проходжу медкомісію під час звільнення і в мене знаходять захворювання пов'язані з попереднім місцем роботи. Через це захворювання мене звільняють з останнього місця роботи з формулюванням звільнено за станом роботи. Чи можу я подати позов про компенсацію втраченого заробітку у зв'язку зі втратою здоров'я до тієї організації, де було втрачено здоров'я. Різниця у заробітку дуже значна.

Можете, тільки потрібно мати вагомі докази та враховувати строки позовної давності.

Підкажіть будь ласка, двоє малюків-мої племінники (брат та сестра рідні) залишилися сиротами. Чи можу я оформити опіку лише над одним із них. Чи не можна їх поділяти?

Можете за певних обставин.

У мене є друг він. Зараз є громадянином ін. країни не СНД. У нього там своє ТОВ з ІТ. В Україні свій колл-центр — телефоном пропонують, на кшталт лотереї російськомовним ізраїльським громадянам зараз вони робитимуть дзвінки мешканцям Ізраїлю, пропонуючи підключитися до його комп'ютерних програм. інформаційні послуги. йому потрібно відкрити компанію офіційно в Україні, дівчаток потрібно офіційно оформити на роботу. Він просить, щоб я відкрила юр. особа Приватне підприємство на себе. за статутом директором теж буду я (інформаційні, посередницькі та ін. комерційні послуги). — узаконити цей колл-центр та його діяльність. Працівників оформлятимемо офіційно, податки теж платить він за все. Бухгалтерію я веду. Але лякають, що мене можуть у в'язницю посадити, якщо він щось накрутити, або не те, що треба обдзвонювати. Але ж друк у мене. але він матиме доступ до рахунку.

Якщо переживаєте, буде краще, якщо засновником стане ваш друг — нерезидент, а ви — директор. Так спатиме спокійніше!

Що можна зробити, якщо мій колишній співмешканець регулярно бере через свого знайомого в органах роздрук на мої телефони? Змінювати номер марно — тоді береться роздрук телефону моєї мами і дізнається мій номер. По роздруківці потім він дзвонить на всі номери, шле ммс зі вкраденими в мене особистими фото, ображає мене та людей. Остання роздруківка у мене на руках. Куди можна звернутися та захистити себе від подібного?

Міліція та суд. Тільки в тому випадку, якщо у Вас є прямі докази і у разі потреби Ви зможете їх надати. Врахуйте, що докази мають прямо вказувати на те, що протиправні дії робить саме Ваш колишній співмешканець.

Сина заарештовано 11 серпня, в Росії, за ст. 309 ч.1. Чекає на депортацію в Україну вже 3-й місяць. Хоча його мали відпустити. Що порадите зробити, щоб його там звільнили?

Найкраще звернеться за допомогою до адвоката до РФ. Необхідно зрозуміти, на якій підставі його затримують, якщо вже мали відпустити. Якщо незаконно, тоді адвокат має звернутися до відповідних органів. Якщо законно, тоді вжити заходів щодо захисту.

Мій чоловік платить першій дружині 25% від зарплати аліменти, чи може він подати заяву до суду на зменшення аліментів, у зв'язку з іншою сім'єю та дитиною чи мені теж потрібно подати на аліменти, щоб між нами розділили 33% на двох?

Може Ваш чоловік, можете Ви, а можете одночасно. Головне щоб аліменти на одну дитину були не меншими за встановлений законодавством ліміт.

В мого брата проблеми. Він працює начальником поштового осередку. Обставини склалися так, що для погашення кредитів йому довелося брати гроші з каси протягом кількох місяців. Загалом він набрав грошей на суму 18 тисяч гривень. Пройшла ревізія, і, звісно, виявили цю нестачу. Йому на роботі дали термін погасити цю нестачу до 24 жовтня. Звісно, грошей немає, і кредитів він узяти вже не може. Раніше брат ніколи не чинив правопорушень, скрізь характеризувався позитивно. Але ми побоюємося гіршого… Скажіть, будь ласка, якщо пошта подасть на нього до суду, як розглянуть цю справу в суді і яку міру покарання йому можуть присудити?

Можуть присудити 7-12 років позбавлення волі з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років.

Хочу продати автомобіль за генеральною довіреністю. У разі якихось неприємностей, я нестиму відповідальність?

Продати автомобіль можна за договором купівлі-продажу, а за дорученням Ви залишаєтеся власником і також несете відповідальність.

Мама власник приватного сектору та будинку на ньому, все приватизовано. Хоче залишити Мені та братові дім і ділянку як правильно зробити за заповітом чи дарчою. Бо є син нашого померлого третього брата, який теж може претендувати на долю. Ділити не хочеться, що все-таки правомірніше Заповіт чи дарчість?

Заповіт за його оформлення не потрібно сплачувати податок у розмірі 1%, як при даруванні за кожним договором.

Чоловікові рішенням суду було призначено аліменти у розмірі 500 грн. Виплачуватись аліменти вже мали (день звернення до суду позивача), але до сьогодні виплат ще зроблено не було. Значить, є заборгованість. Підкажіть який розмір заборгованості на сьогоднішній день 5 або 6 міс, і чи можна почати її погашати частинами (прикладом по 100 грн на місяць), або треба погашати по 500 грн/міс. (як вирішив суд), чи виплатити всю суму? Чи може позивач через суд вимагати повної виплати заборгованості зараз?

Строк сплати аліментів вважається не з моменту звернення позивачем до суду, а з моменту винесення рішення чи дати, зазначеної у рішенні суду. Правильно було б виплатити всю суму заборгованості та продовжувати платити по 500 грн. щомісяця, позивач може вимагати саме повну виплату.

Ми з дружиною купили у шлюбі квартиру. Сім'я складається із трьох осіб, синові 9 років. Дружина на момент покупки квартири всього працювала 4 місяці. Кредити та право власності оформлено на мене. Квартира була куплена 5 років тому.
Питання: У разі розлучення на якусь частку від квартири я можу претендувати?

Не має значення працювала дружина чи ні все навпіл: кредит та квартира.

Звертаюся до Вас із наступним питанням: Будучи громадянином України, я отримав право на земельну ділянку сільгосппризначення (отримав пай під час розподілу при ліквідації колгоспу). Пізніше я змінив громадянство і став громадянином Росії. Як не втратити своєї землі. Чи можу я переписати її на свою матір (громадянку України) шляхом дарування чи ще якось? Чи можна зараз це зробити? Чи є інші варіанти?

Найкраще оформити договір дарування. Подарувати треба протягом року з моменту виходу з громадянства України.

Мій чоловік від першого шлюбу має повнолітню дочку, яка навчається у ВНЗ. Судом було призначено аліменти 25% від заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму. Чоловік не працює. На підставі рішення суду державний виконавець призначив 30% прожиткового мінімуму, який ми регулярно платили 2.5 роки. Але вчора нас викликав новий державний виконавець і сказав, що перерахував розмір аліментів за всі 2.5 роки виходячи із середньомісячної зарплати на території, де ми проживаємо. Чи правочинно він вчинив? І що нам тепер робити?

Вам до суду потрібно звернутися, щоби зменшили розмір аліментів до 30 % від прожиткового мінімуму у зв'язку з безробіттям чоловіка (і ця ставка має бути відображена у рішенні суду).

Хочу поміняти своє прізвище на прізвище свого дідуся. Мене цікавить перелік документів, необхідних для подання заяви, і треба їх подавати за місцем прописки або за місцем проживання. І чи можу я за місцем проживання (прописана у Кіровоградській обл., а живу у дідусем із бабусею у Києві).

Дивіться нижче відповідь (витяг із закону):
Державна реєстрація зміни імені проводиться за заявою про зміну імені фізичної особи, яка досягла віку, встановленого законом, відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем її проживання. України. Для зміни імені фізичної особи, яка досягла чотирнадцятирічного віку, разом із відповідною заявою подаються свідоцтво про народження та довідка з місця проживання. Фізична особа, яка досягла шістнадцятирічного віку, але не отримала паспорт громадянина України, пред'являє свідоцтво про народження та довідку з місця проживання за умови, якщо від дня досягнення зазначеного віку минуло менше одного місяця.До заяви про зміну імені додаються: а) свідоцтво про народження заявника; б) свідоцтво про шлюб (у разі коли заявник перебуває в) свідоцтво про розірвання шлюбу (у разі коли шлюб розірвано); г) свідоцтва про народження дітей (у разі, коли заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей); ґ) свідоцтва про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно раніше було змінено; д) фотокартка заявника; е) квитанція про сплату державного мита. Під час подання заяви про зміну імені працівника відділу державної реєстрації актів цивільного стану звіряє вказані в ній відомості з поданими документами заявника, попереджає його про встановлену законодавством відповідальність за повідомлення неправдивих відомостей та про необхідність обміну паспорта»

У тому році в мене загинув батько, а точніше сказати, вчинив самогубство після цих трагічних подій мати мого батька (бабуся) стала поширювати чутки про мою матір всіляко обзивати її публічно і так далі і це вже не припиняється 9 місяців. Скажіть, чи можна на неї подати до суду за образу особистості та заподіяння моральної шкоди, що для цього потрібно, або ж зробити якесь попередження щодо її висловлювань.

Краще спочатку зробити попередження. Якщо розповсюдження чуток не припиниться, тоді слід звернутися до суду. При цьому потрібно буде надати докази.

Моя бабуся жила у Франції померла. Я підписав документ про спадщину, але не оформив його. 1999 року померла моя мама, рідна дочка бабусі. Вся спадщина дісталася нам. Нас п'ятеро сестер та братів. Одна з наших сестер вкрала всі паспорти та документи про спадщину та поїхала з чоловіком жити у Францію. Допоможіть будь ласка порадою. Куди треба звертатися, щоб відновити наше право на спадщину. Моя сім'я живе в Україні, а я резидент Іспанії.

Який документ ви підписали? Якщо спадщина мала прийняти Ваша мати, а не Ви. Які документи забрала Ваша сестра? Якщо ви не оформили прийняття спадщини після смерті Вашої мами, а сестра оформила та поїхала з цими документами, то Ви пропустили строки прийняття спадщини, які можуть бути відновлені лише через суд.

У дитини інше прізвище та по батькові. Чи може колишня дружина подати на аліменти?

Так, якщо Ви біологічний батько і не позбавлені батьківських прав.

Я замовив вікно підписали договір за договором і підприємець говорив протягом 10 робочих днів привезуть і встановлять вікно! минуло вже 14 днів передзвонюючи їм вони кажуть вже 4 день що завтра встановлять але так ніхто та не прибуває! дзвонячи до них вони починають грубити і вимикають телефон підкажіть будь ласка що потрібно робити! передоплату вони взяли!

Які терміни вказані у договорі? Якщо 10 днів, тоді має місце невиконання зобов'язань за договором. У такому разі можна звернутися до суду.

Купуємо квартиру в іншому місті, що вже вручили господарям завдаток. Документи на право власності та паспорт господаря нам показали. Хазяї прописані в іншому місці. Вже пізніше випадково дізналися, що у 2007 році цей житловий будинок перебував під арештом, через що мешканців не прописували. Як ми можемо самостійно до угоди перевірити відсутність арештів на житло, що продається? Чи для кого можна звернутися для цього?

Сподіваюся, завдаток оформили нотаріально. Ну по-перше, якщо будинок під арештом Вам квартиру не продадуть, оскільки для цього в БТІ необхідно взяти витяг про право власності, а це зробити дуже складно за наявності арешту. Без цього вилучення нотаріус договір не оформить. Зверніться за інформацією до місцевого БТІ або замовте комплексну послугу перевірки у нотаріуса.

У мене померла мама, після неї залишилася спадщина. Усю спадщину я хочу оформити на одну людину – на себе. Ще є брат, батько та сестра, вони написали всі відмови. Я до 6 місяців подала заяву на прийняття спадщини, але так як 2 відмови у сільраді написали з помилками (батько та брат), у мене їх не прийняли сказали переробити, і не уточнили, коли їх потрібно принести. Відповідно я прийшла вже через півроку (7 місяців) із виправленими відмовими. Зрозуміла справа мені сказали, що вже пізно, бо минуло півроку, тому спадок буде ділитися, і оформлятися на трьох — я батько та брат. Скажіть, будь ласка, є ще якийсь варіант (може через суд?), щоб спадщину все-таки оформити на одну людину. Якщо через суд те, що для цього потрібно? Чи вже в будь-якому випадку, все оформлятиметься на трьох?

На трьох лише тоді, коли брат і батько написали заяву про прийняття спадщини. Інакше вони вважаються такими, які пропустили терміни прийняття і успадковуватиме лише той, хто прийняв.

Я мешкаю у звичайному дев'ятиповерховому будинку. Мій сусід викупив квартиру прямо над моєю та оформив як ПП «Послуги готельного бізнесу» і здає цю квартиру подобово. Це не квартира, а кошмар. Постійні любовні пригоди парачок (і не тільки парачок), гучні та галасливі гуляння молоді. Молодь гуляти нормально не вміє, якщо на дворі свято, то музика та крики чути постійно. Музика звучить до самого ранку, люди випили та гуляють. У них одна відмовка, ми тут не живемо, ми заплатили гроші або ж «Ну свято». Для відзначення свят є кафе та ресторани, а в готелях є покоївки та охорона, яка цей процес завжди контролює та не дозволяють таких вольностей. Як це питання можна вирішити? Наскільки законний такий бізнес? До кого можна звернутися по допомогу? І яких заходів потрібно вживати?

Спершу зробіть попередження власнику такого бізнесу. Якщо нічого не зміниться після 23:00 ночі дзвоніть до міліції. Вони розберуться і з шумом, і з бізнесом та його правомірністю.

Мені треба успадкувати будинок в Україні, а я громадянка РФ. Підкажіть, будь ласка, яка ставка податку в Україні застосовуватиметься в цьому випадку і до якої оціночної вартості, ринкової чи після оцінки БТІ?

15% - 17%. Оплачується до оформлення свідоцтва про право спадщину. Оцінка БТІ/оцінювачі.

Хочемо відкрити спільне підприємство разом із турецькими представниками на території України. Мене цікавить, чи є пільги спільно турецько-українському підприємству при оподаткуванні, коли виникає імпорт продукції з Туреччини до України, де виготовляється остаточний продукт, йдеться про чайні інгредієнти.

Якщо порівнювати з українським ТОВ, де засновником 100% є резидент — ні.

У мене дарна на квартиру. Чи можу я оформити квартиру на свою неповнолітню дитину і бути опікуном, якщо я не перебуваю в цивільному шлюбі?

Можете подарувати квартиру або оформити заповіт.

Чоловік подав на розлучення. В нас син 10 років. Квартира купувалась у шлюбі і вже була дитина. Брали кредит для покупки. 2000 рік одруження, 2001 народився син, купівля квартири 2003. 2003 поїхав до іншого міста і більше ми не жили разом. Усі платежі по квартирі здійснювала я. Під час розлучення він планує свою частину віддати синові. Чи можливо передачу своєї частини квартири оформити до засідання суду щодо розірвання шлюбу? як можна це зробити, щоб я була впевнена, що він відмовиться від обіцянок і не буде претендувати на наше житло.

Так буде навіть правильніше. Нехай оформить договір дарування своєї частини, а оскільки Ви поки що одружені, для оформлення такого договору знадобиться Ваша нотаріальна згода.

Я продала дві кімнати в комунальній квартирі сусідам, а також підписала з ними дод. угоду до договору, про те, що я проживатиму в проданих кімнатах ще місяців, але сусідка змінила замки і в квартиру ми потрапити не можемо щоб взяти свої речей, як мені бути? що можна зробити?

Ваші сусіди тепер власники, тож спробуйте домовитися. Якщо не вийде, тоді варто звернеться до суду. Щоб сказати точно потрібно дивитися договір.

Нещодавно мій чоловік позичив у знайомого 500 у.о. із терміном на 3 місяці. У цей термін ми вклалися, борг віддали. Але цей «знайомий» каже, що ми йому нічого не віддавали і вимагає з нас повторно 500 у.о. Він написав на чоловіка заяву до міліції, що ніби той украв у нього гроші. При цьому всім ніякої розписки спочатку про займу або віддачі грошей не писалася. Як бути в такій ситуації?

Якщо немає розписки, тоді міліція в нього навіть заяву не прийняла б. Якщо ваш знайомий заявив про крадіжку, тоді він повинен був мати якісь докази, а їх у нього, виходячи з вашого листа, немає. Можливо залякує, щоб гроші вивудити. Не реагуйте ніяк, адже крім небезпек знайомого більше ніяких дій з боку державних органів не було.

Знаходжуся в декреті на роботу через місяць хочу на свою посаду, а мені пропонують посаду нижче, ніж я займала мотивуючи тим, що до декрету я пропрацювала тільки шість місяців. а за три роки все змінилося і навчати мене ніхто не буде. Чи мають вони на це право і як мені бути в такій ситуації?

Не мають, поясніть їм це, скажіть, що якщо не беруть на ту ж посаду порушують КЗпП України. У такому разі Ви можете поскаржитися до інспекції праці, якщо не допоможе – звернеться до суду.

Батько-одинак, який має трьох малолітніх дітей, зареєстрований і проживає в будинку у матері вирішив купити окрему квартиру, чи потрібно в цьому випадку дозвіл опікунської ради на виписку з будинку матері та на придбання квартири.

Так, щоб виписати малолітніх необхідно дозвіл опікунської ради. У такому разі краще спочатку купити квартиру, потім надати опікунській раді вагомі докази, що нова квартира краще і більше відповідає інтересам дітей, тільки в такому разі є ймовірність, що ви отримаєте такий дозвіл.

Підкажіть чим відрізняється опіка та опікунство? Що треба оформити над інвалідом 1 групи (дорослий, нервове захворювання), щоб зняти його внесок у банку та отримувати допомогу від держави (є довідка комісії про недієздатність)?

Опіка — встановлюється повнолітніми, недієздатними, піклування — над неповнолітніми, обмежено недієздатними.

Брат відмовився від заповіту письмово у нотаріуса минулий час він почав вимагати частку і звинувачує мене в шахрайстві допоможіть які можуть бути наслідки і може він вступити в права.

Ні, тільки якщо він у суді доведе, що його обманним шляхом змусили підписати відмову, або що він не усвідомлював своїх дій у той момент. Тоді він може отримати свою частку.

Підкажіть будь-ласка, скільки я повинна заплатити держмита до суду за позовну заяву, при цьому моя сума позову складає 4348,80 грн.

З позовних заяв — 1 процент ціни на позову, але не менше 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і не більше 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Більш точно можна сказати знаючи предмет позову.

Я в ЖЕКу отримала службову квартиру, відпрацювала 11 років, звернулася щодо переоформлення службового ордера для приватизації квартири, мені відмовили. Чи правомірні їхні дії, чи можу я звернутися до суду?

На яких підставах відмовили? І які були умови надання квартири лише на час виконання службових обов'язків? Ви звільнилися?

Ми з дружиною розлучаємося за взаємною згодою. Я мешкаю двокімнатною у квартирі, набутій у шлюбі, із загальною дочкою 14-ти років, яку повністю забезпечую. Вона згодна проживати зі мною і після розлучення. Дружина вже п'ять місяців мешкає у своїх батьків. Мій батько проживає в аналогічній двокімнатній квартирі. Я єдиний спадкоємець. Пропоную дружині оформити даровану 50/50 на квартиру батька, при відмові від 50% квартири, де я проживаю з дочкою, та ще доплатити їй пристойну суму грошей. Аліментів від дружини не вимагаю. Вона однаково категорично проти. Спільне проживання в одній квартирі не можливе через постійні конфлікти між дружиною та дочкою. Підкажіть, будь ласка, як можна вирішити питання на мою користь.
ps Усі вищезгадані квартири знаходяться у Києві, в районах та будинках з аналогічною ціною квадратного метра.

Ви не можете подарувати те, що Вам поки що не належить. Хіба що Ваш батько безпосередньо подарує підлогу квартири дружині або оформить на неї заповіт.

Донька була у шлюбі, від шлюбу спільна дитина (3 роки), після шлюбу (шлюб офіційно розірваний) колишній чоловік подав позов до суду про те, що дочка та син втратили право користування його квартирою, а дочка подала зустрічний позов про вселення до цієї квартири , суд відхилив позов б/м і вселив їх у цю квартиру 3/4 частини цієї квартири було подаровано чоловікові його батьками та братом після весілля, а доньку з дитиною там прописано. донька та дитина у цій квартирі не проживають, надсилала поштою листа з проханням виписати її одну без дитини, вона не погоджується! вона надіслала заяву до паспортного столу поштою!
тепер питання…. як зробити так, щоб якщо бм подасть позов до суду про те, щоб я оплачувала комунальні послуги, я їх не оплачувала? взагалі що на мене чекає? і як краще вчинити у цій ситуації?

Оплачує послуги власник, на нього покладено таке зобов'язання.

Купила квартиру у кооперативному будинку. Між моєю та суміжною квартирою попередніми господарями та сусідами на сходовому майданчику було збудовано перегородку. Приміщення сусіди, що вийшло, використовують як житлове з правом особистої власності: зберігання речей, овочів, провітрювання кухонних запахів, вигулу ротвейлера і т.д. Домовитися усунути перегородку не виходить: образи, погрози. Голова кооперативу радить звернутись до суду. Які для цього необхідні документи?

Правильно радить. Це територія загального користування. Потрібні будь-які докази.

Я відкрила картковий рахунок у банку. І уклала договір «На відкриття карткового рахунку та обслуговування платіжної картки». Але у договорі не вказано терміни дії договору. Коли можна вважати договір закінченим? І якщо за договором виникла суперечка, де відбуватиметься судове засідання: за місцем реєстрації банку чи за місцем моєї прописки (різні міста)?

Отже договір укладено на невизначений термін і може припинятися на підставах прямо передбачених договором (якщо є). Судове засідання проходитиме за місцем подання позову.

У мене така ситуація: у мене є кредитна машина, я дав людині автомобіль, щоб він платив кредит і після виплати я переоформляю авто на нього і дав довіреність, після чого він платив 6-8 місяців, потім перестав платити вже 6 місяців, за цей час пеня виросла. 800 дол., під час розмови він сказав що продав комусь і він мені повинен зателефонувати. Підкажіть, будь ласка, що можна зробити.

Відкликати довіреність та оплатити пеню, оскільки Ви залишаєтеся власником та на Вас оформлений кредит. Якщо, звичайно, немає іншого документа, що підтверджує кредитні зобов'язання зазначеної Вами особи.

Молода людина хоче подавати на розлучення з дружиною та хоче відсудити дитину. На даний момент людина не проживала за прописаною адресою, чоловік винаймав із сім'єю квартиру-хоча прописаний у маминій квартирі в м.Києві з ним на тимчасовій прописці там прописана його ще дружина. У шлюбі сім'я взяла машину в кредит, разом були куплені спальні меблі ... на даний момент чоловік працює не офіційно але має хороший дохід ... і ще питання-дитині 4,5 року чи має дитина право вибирати з ким залишитися і чи враховується бажання дитини з ким залишатися якщо дитина немає права вибору? Підкажіть будь ласка терміново як вчинити чоловікові у цій ситуації, щоб зберегти дитину?

Якщо молодий чоловік, чоловік і чоловік це одна особа в даному контексті, тоді шанси невеликі, оскільки, по-перше, немає офіційного заробітку, тобто стабільних коштів на утримання дитини, які можна було б підтвердити, а по-друге, як правило, суд на боці матері. Кредити та майно при розлученні діляться навпіл. У такому віці дитина ще не може зробити вибір, тому суд виходитиме з того, з ким із батьків інтереси дитини будуть краще забезпечені, звичайно ж буде призначено режим зустрічей з дитиною.

Моя тітка з дядьком заповідала мені квартиру, але тітка під впливом подарувала її зовсім стороннім особам, після смерті дядька вона оформила його частину на себе і уклала «довічне утримання» з тими самими людьми. Ще за життя вона найняла адвоката і хотіла все заперечити, але зненацька померла. Чи можу я розраховувати на свою частину?

У вас є на руках заповіт, оформлений на Вас? Якщо так, то від імені якого воно оформлене і прийняли ви його протягом 6 місяців після смерті заповідача. Якщо так, то можете.

Мій покійний чоловік був засуджений і 8 років провів у колонії м. Алчевська у тубзоні. Він весь цей час мав 2-у групу інвалідності. Нині я сама виховую нашу дочку (4,5 роки). Скажіть, чи належить моєї дитині пенсія чи якась допомога?

За загальним правилом покладено пенсію за втратою годувальниця, яка призначається виходячи з розміру пенсії за віком померлої годувальниці.

Моя мама після смерті батька і після 6 місяців пішла до державної нотаріальної контори оформляти спадщину 1/3квартири (квартира 48м2), і 1/4частина будинку (будинок 68м2) з неї вже взяли 1600грн за заяви і тепер кажуть що потрібно заплатити 17 . А мені здається це дорого. Будь ласка, проконсультуйте мене, а скільки це оформлення має коштувати?

При проходженні процедури оформлення спадщини стягується плата за нотаріальне оформлення кожного документа у розмірі, встановленому чинним законодавством, та до того ж за видачу свідоцтва про право на спадщину (при цьому не відіграє ролі згідно із законом або за заповітом) вноситься окрема плата, що становить два неоподатковувані податки. мінімуму доходів громадян – 34 гривні. При цьому існують певні пільги для окремих категорій осіб, які (пільги) слід заздалегідь обговорювати з нотаріусом. Так, не стягується мито за видачу свідоцтва про право на спадщину на житловий будинок, квартиру, яка належала спадкодавцю на праві приватної власності, якщо спадкоємець проживав у них протягом шести місяців з дати смерті спадкодавця. У будь-якому випадку спадкоємець завжди має право поцікавитись у нотаріуса, на підставі яких норм стягується та чи інша плата.

Заповіт оформлений і у мене. Заповіт написано від моєї тітки, після її смерті минуло 4 місяці. Що робити треба і куди йти з ним?

Все залежить від характеру заповіту: або це спільний заповіт подружжя, і в такому разі Ви маєте повні права на майно, або заповіт від імені лише тітки, в такому випадку важливо те, чи відкликала вона його за життя. У будь-якому випадку Вам у межах 6 місяців з дати смерті спадкодавця необхідно звернутися до нотаріуса за місцем відкриття спадщини (останнє місце проживання спадкодавця), за бажанням детально проконсультувавшись з юристом або адвокатом.

Я купила у кооперативному будинку квартиру на у людних торгах. У договорі не йдеться про борги цієї квартири. Ми довідалися коли купили. І голова цього кооперативу пів року не пускала нас у квартиру, опечатувала її, міняла замки в тамбурі, за допомогою міліції ми увійшли. Потім написали заяву про вступ до кооперативу, вона нам відмовила. Ми попросили зібрати правління кооперативу і ми чекаємо 1,5 року. За цей час вона відрізала газ, опалення та загрожує світло та воду. Ми їй запропонували вирішити проблему з боргом по квартирі подати до суду на попередніх господаря в місці, наші витрати, вона відповіла ні заплатіть і живіть сума не маленька 11000. що нам робити у мене 2 дітей.

Ситуація непроста, оскільки в принципі серед інформації про об'єкт прилюдних торгів не передбачено пункту про комунальні заборгованості попереднього власника. Але в той же час цей факт є суттєвим і міг би докорінно вплинути на намір покупців придбати нерухомість. Є кілька варіантів подальших дій: або заперечувати в суді дійсність договору купівлі з прилюдних торгів і домагатися його скасування, або звернутися до суду щодо дій голови кооперативу, або домагатися списання заборгованості. До речі, факт наявності дітей (якщо тільки вони не мають будь-яких пільг) не тягне на ситуацію з точки зору державних органів.

Ми з чоловіком та двома дітьми винаймаємо кімнату у квартирі, зараз господиня через суд хоче нас виселити, а господар (на нього відкритий особовий рахунок) немає, і про цю ситуацію нічого не знав. Договір ми не укладали і київської реєстрації ми не маємо…Чого нам чекати?

Основним є той факт, що у вас немає укладеного із власником договору оренди. За його відсутності ви вважаєтеся такими, що тимчасово проживають в об'єкті приватної власності з дозволу власника та прописаних на вказаній житлоплощі членів його сім'ї.

Які необхідні документи для укладення шлюбу з йорданцем у Києві? Чи можна отримати ці документи (довідка про те, що він неодружений) у Києві через посольство?

Як правило потрібні такі документи: національний паспорт з перекладом українською мовою, заява до РАГСу про намір укласти шлюб, національна довідка про неодруження з перекладом українською мовою (виходячи із загальної практики може бути отримана через Посольство), можуть вимагати національну довідку про несудимості. Найкраще звернутися з відповідним запитом або самостійно, або через представника-юриста (що безперечно краще) до РАГСу, де належить реєстрація шлюбу.

Сім'я військовослужбовців проживали у службовій квартирі, яку у зв'язку з переїздом до нового місця служби здали, але в ній залишилася проживати дочка повнолітня, яка працює у військовій частині протягом 10 років. У ній вона мешкає вже 4 роки одна, платить за неї, боргів немає, зробила ремонт. Чи можуть її виселити із займаної площі.

Роблячи висновок на основі наданої в запиті інформації, якщо немає жодних документів, що пов'язують житлову площу з самою житлоплощею, то ймовірність виселення висока. Але водночас завжди є можливість звернутися за захистом своїх прав до суду.

Дитина від громадянина РФ, які документи потрібні для суду на аліменти, скільки виплачуватиметься % і чи можна подати на утримання дитини до 3-х років.

Для суду потрібні стандартні для таких випадків документи: сама позовна заява, документи щодо дитини, при необхідності — докази щодо доходів відповідача, з яких буде стягнено. % виплачуватиметься на розсуд, але не більше визначеного законодавством розміру. Зміст дитини і є аліменти (+ деякі додаткові статті витрат). За детальною інформацією Ви завжди можете звернутися до нас, заздалегідь записавшись на усну чи письмову консультацію.

Сталося дтп, гаї зафіксувало порушення за статтею 16.13, але постраждалий не має прав та перебував у стані алкогольного сп'яніння, яке рішення винесе суд?

Суддя винесе рішення, яке вважає за правильне в даному випадку на підставі протоколу ДТП. Очевидно, що якщо Ви порушили положення ПДР, а другий учасник був без прав та в належно зафіксованому стані сп'яніння, судове рішення буде винесене не на користь обох осіб, що фігурують у ньому.

Як я можу звільнитись з посади Гендиректора ТОВ, якщо засновник не звільняє. При цьому вся статутна док-ція та печатка знаходяться у нього. Адреса проживання засновника невідома.

Насамперед потрібно відштовхуватися від положень Статуту ТОВ у частині зняття з посади директора. Якщо з засновником у Вас не укладено контракт, Ви вважаєтеся найманим працівником на умовах трудового договору та можете звільнитися на підставі загальних положень КЗпП. Щодо адреси засновника, як приклад, цю інформацію Ви можете отримати у того ж держреєстратора.

Я громадянин України, одружився з громадянкою Тайваню на території Тайваню, і тепер необхідно продовжити процедуру реєстрації шлюбу в Україні. Які документи необхідно надати до РАГСу і де вони мають бути переведені та легалізовані. Зрозуміло, що потрібний документ, який підтверджує шлюб у Тайвані. Знаючи нашу систему, напевно знадобляться ще якісь інші документи. Який термін допускається для цієї процедури і чи це обов'язково потрібно робити за місцем проживання, чи можна в будь-якому місті України.

Якщо шлюб вже офіційно зареєстровано на території іншої держави, він визнається в Україні автоматично, але у зв'язку з існуючим питанням невизнання Тайваню чи Китайської Республіки Україною є ймовірність невизнання такого шлюбу. Для більш детального аналізу ситуації, що склалася, доцільно звернутися до РАГС (за місцем реєстрації в Україні), або до адвокатів із сімейного права в порядку індивідуальної консультації.

Чи можливе виселення, яке пов'язане зі зверненням на квартиру, придбану за рахунок кредиту, якщо в цій квартирі прописана дитина 2-х років?

Можливе лише за рішенням суду.

Батько моєї доньки, з яким ми у розлученні 1,5 року бере доньку на вихідні, назад забирала не раз сама тому, що він не привозив. Останній троянд він забрав дочку від мами без дозволу, казав, що дочку не віддасть, «подавай до суду» говорив. Мені пощастило я забрала дочку коли вона була з мамою. Зараз він знову просить дочку, якщо він напише розписку, що бере дочку і зобов'язується привезти в такий день, вона щось означатиме? Або як мені вчинити, я боюся, щоб він знову не забрав дочку?

Якщо при розірванні Вашого шлюбу документально закріплено режим виховання та побачень дитини з кожним з батьків, то відштовхуватися потрібно від нього. Якщо такого документа немає, можна звернутися до суду з відповідними доказами ситуації неповернення дочки батьком до зазначеного рядка, з вимогою встановити вказаний вище режим.
Щодо розписки, то вона є документом, і у разі повторного неповернення з нею можна буде звертатися до відповідних інстанцій, як із доказом.
З іншого боку, якщо Ви не даватимете батькові бачитися з дитиною, звернутися за захистом своїх прав може вона, і тоді потрібно буде доводити свою правоту. Тому найкращим виходом може бути полюбовне врегулювання ситуації Вами та Вашим колишнім чоловіком.
Як варіант - скласти договір про порядок утримання та виховання дитини.

Підкажіть, будь ласка, при купівлі-продажу від якої вартості обчислюються податки, від вартості БТІ чи незалежного експерта?

Від зазначеної в договорі купівлі-продажу вартості нерухомості, яка може бути визначена БТІ (у відповідній виписці з реєстру), або за згодою сторін (так звана ринкова вартість, яка не може бути нижчою за певну БТІ).

У сім'ї чоловік таємно накопичував кошти у невідомому банку; як можна знайти банк, в якому відкритий рахунок, якщо чоловіка немає в живих.

Банків в Україні існує дуже багато, а їхніх відділень значно більше. Якщо Ви не знаєте хоча б назви банку (я не говорю вже про номер рахунку, який допустимо не знати), то на розшук потрібного Вам може піти багато часу та коштів. Як варіант, поговоріть з рідними або близькими друзями, яким чоловік міг розповісти інформацію, що Вас цікавить.
Розшуком спадщини, зокрема банківських вкладів, можуть зайнятися фахівці/юристи/адвокати з сімейного права.

Відбулася виробнича травма, яка ампутувала фалангу середнього пальця лівої руки. Які документи мені мають видати, куди далі поводитися з ними?

Звертатись потрібно до Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання з такими документами: Вашим письмовим поясненням того, що трапилося, довідкою з медустанови про першу медичну допомогу, копією наказу про створення на підприємстві комісії з розслідування нещасного випадку (за підписом керівника або уповноваженого) особи), актом розслідування нещасного випадку за формою Н-5, актом про нещасний випадок, пов'язаний з провадженням за формою Н-1, повідомленням про наслідки нещасного випадку за формою Н-2 (оформляє роботодавець після закінчення тимчасової непрацездатності), укладанням МСЕК, копією трудової книжки, довідкою про середню зарплатню, копією лікарняного листа з печаткою підприємства, копією Вашого ідентифікаційного номера. Більшість цих документів Вам має надати на підприємстві. Відповідно до законодавства Фонд має право вимагати додаткові документи на власний розсуд. Фонд має 10 днів після подання всіх необхідних документів призначення страхових платежів. Важливо знати, що це підприємство зобов'язане оплатити 5 днів тимчасової непрацездатності, проте інше має оплатити Фонд. Іноді роботодавець платить не лише 5 днів, а потім все сплачене понад стягує з Фонду.

Хочу продати квартиру і поїхати на пмж до грузії. Але є проблема з опікунською радою, оскільки дитина брала участь у приватизації. Мені сказали, що я повинна надати йому житло і для покупки житла мені потрібен завдаток. Покупці звернулися до приватного нотаріуса для оформлення розписки, що я отримала від них завдаток, але нам відмовили, сказали, що потрібно оформити купівлю-продаж в розстрочку. Підкажіть, як нам бути в цій ситуації!

Для відчуження нерухомості, власником якої є неповнолітній, можна лише з одночасним забезпеченням дитини рівноцінним майном. При цьому отримати «зелене світло» від органу опіки та піклування можна лише при покращенні або непогіршенні умов проживання дитини внаслідок забезпечення її новим майном. У Вашому випадку розписка нотаріально не засвідчується, і швидше за все нотаріус не оформить договору купівлі-продажу з відстроченням платежу без дозволу органу опіки та піклування.

Мою матір звинувачують у підпалі будинку, сама міліція сказала, що матір звинувачують за 115 ст. Наскільки це важка ситуація та як можна її пом'якшити?

Якщо звинувачують за 115-ю статтею, то за наявності складу злочину ситуація справді непроста. При розгляді справи відповідний суд може взяти до уваги пом'якшувальні обставини, зазначені у ст. 66 КК України.

У мене 1 рік і 7 місяців тому забрали права, причина (управління не в тверезому стані) як забрали права через місяць прийшла повістка до суду Прийшов до суду, судячи сказав штраф або позбавлення на 1 рік, щоб я вирішував. Але ухвалу суду, мені не дали. Мені треба було виїхати, ось приїхав і хотів дізнатися, як можна забрати свої права що робити? допоможіть порадою будь ласка.

У Вашому випадку необхідно знати, коли була ухвала суду, оскільки з цієї дати починається відрахування строку позбавлення прав. Для цього зверніться безпосередньо до суду. Після закінчення терміну позбавлення прав потрібно звертатися до ДАІ або за місцем їх вилучення (якщо права потрібні терміново), або письмово вимагати переслати права в ДАІ за місцем реєстрації (з посиланням на дату і місце проведення судового розгляду). В обох випадках можуть перевірити знання правил дорожнього руху перш ніж повернути посвідчення водія.

Як правильно скласти заперечення за позовною заявою «про стягнення заборгованості за кредитним договором» у якій банк проситиме суд стягнути з мене суму заборгованості за кредитом, суму відсотків, суму пені за порушення строків, у тому числі шляхом звернення стягнення на предмет іпотеки). На даний момент я перебуваю в декреті, у зв'язку з підняттям курсу долара ми не в змозі сплачувати повний призначений платіж, але ми оплачуємо щомісяця, не пропускаючи лише частину суми. Платити ми не відмовляємось і продати квартиру ми не можемо, бо нам ніде більше жити. Допоможіть розібратися в ситуації, що склалася.

Найпростіше (і така практика існує) домовитись із банком. Для більш інформативної відповіді потрібно хоч би ознайомитися з документами. У будь-якому випадку при складанні заперечення потрібно вказати всі обставини, які у Вас склалися, і які не дозволяють Вам виконати свої зобов'язання за договором кредитування.

З моєю сім'єю у складі (двоє дітей 7 та 8 років, чоловік та я) проживає мій батько (алкоголік) без прописки та з рішенням суду про його виселення. Іти йому нікуди, бажання теж у нього немає. Чи можна його оформити до якоїсь державної структури на постійне проживання чи лікування. До яких інстанцій мені потрібно буде звернутися чи краще вирішувати за допомогою адвоката?

Звернутися можна до міліції із заявою про незаконне проживання на чужій території. Також можна оформити по суду примусове лікування, яке буде тимчасовим. Залежно від віку та стану, його можна оформити в будинок для людей похилого віку, перебування в якому оплачувати швидше за все необхідно Вам.

Як отримати спадщину у Франції, без заповіту, спадкоємців 8 чоловік племінники. Потрібно буде туди їхати? Хто може там продати нерухомість? Який податок сплатити в Україні?

Спадкування у Франції відбувається згідно з французьким законодавством. Туди можна і не їхати, уповноваживши місцевого представника, який може продати нерухомість. В Україні ставка податку залежить від виду податку, який Ви збираєтесь сплачувати.

Я розлучилася з чоловіком. У нас дитина 10 років. Він офіційно не працює, але я точно знаю, що він отримує 4000-5000грн. Я подала на аліменти та мені присудили 30% від прожиткового мінімуму. Він виплачує по 300 грн. Чи можна мені знову подати на аліменти і запросити їх у твердій грошовій сумі? І що для цього потрібно?

30 % від прожиткового мінімуму і є фіксована сума, оскільки прив'язка йде не до зарплати колишнього чоловіка, а до прожиткового мінімуму, що офіційно встановлюється і періодично переглядається державою. У будь-якому випадку звернутись до суду заново Ви можете. Необхідно одне: докази, що обґрунтовують Вашу правоту.

Мій дядько, 6рат мамі, інвалід іншої групи (недорозвинений). Живе у селі і моя мама доглядає за ним. У нього є опікун (їхній 6рат спільний). Хата належить дяткові. Батьківщина спільно погодилася, що6 хата 6ула моя після його смерті. Якщо документально не завірити на мене, то кому перейде хата, якщо він помре? І як зро6ити, що6 хата 6ула моя? (Вже мама ходила до адвоката і там їй порадили оформити як подарунок, і ще 6ув варіант написати заповіт. А мені радили зро6ити купівлю-продаж, що6 не платити податків і тому поді6не. Тож порадьте, 6уд-ласка, оптимальний варіант.

Якщо дядько помре, хата за відсутності заповіту перейде до його дружини, дітей та батьків (перша черга спадкування) або рідних сестер та братів (друга черга спадкування). Проте тут є багато нюансів. Усі вказані у зверненні варіанти є можливими. При купівлі-продажу налоги сплачуються в будь-якому випадку, причому вони є більшими, ніж, наприклад, при даруванні.

В мене померла мати, громадянка України. Згідно із заповітом будинок і земля повинні відійти 3 спадкоємцям: 2 синам (я 1 з них) та її онуку. Я громадянин Росії. Чи маю я право на землю, дім? Чи правда, що якщо я вступлю у право власності, то я буду зобов'язаний, будучи громадянином іншої держави, сплачувати великі податки?

Ви, як іноземець, маєте право наслідувати нерухомість у вигляді будинку без обмежень. Що стосується землі, то Ви маєте право беззастережно успадковувати землі несільськогосподарського призначення в рамках населених пунктів, а поза населеними пунктами - лише землі несільськогосподарського призначення, на яких розміщені споруди, що також входять до складу спадщини. Щодо земель сільськогосподарського призначення існує застереження: Ви маєте право їх успадковувати, але протягом одного року з моменту успадкування зобов'язані їх відчудити. Податки для нерезидентів залежать від характеру дій, які вони здійснюють із власністю в Україні. Як правило, стосовно іноземців діє подвійна ставка оподаткування (наприклад, у разі спадкування – 30 відсотків).

Мені від матері у спадок перейшла 1/2 квартири, а 1/2 моїй сестрі. Зараз я хочу продати свою частину, але із сестрою ніяк не можу зв'язатися. Чи можу я продати свою частину без її згоди?

У цій ситуації квартира належить Вам із сестрою на праві спільної часткової власності, а це означає, що Ваша сестра має право пріоритетної купівлі 1/2 квартири, яка належить Вам. У зв'язку з цим Ви зобов'язані повідомити Вашу сестру про рішення продати 1/2 частину квартири, про ціну та умови продажу. Якщо Ваша сестра відмовиться купувати, Ви маєте право продати іншій особі. Якщо Ви не можете зв'язатися з Вашою сестрою, слід надіслати їй поштою (з повідомленням про вручення або під розписку) нотаріально завірену заяву з повідомленням про продаж. У такому разі, якщо Ваша сестра протягом місяця з моменту вручення їй заяви не здійснить дій для покупки квартири, тоді Ви маєте повне право продати 1/2 квартири, що належить Вам, іншій особі.

Дружина після розлучення вмовляє мене дуже наполегливо залишити їй квартиру за деяку суму грошей. Квартиру залишили мені мої батьки, а 1994 року я вписав себе і дружину в приватизацію. Вона каже що якщо я не погоджуся взяти гроші та лишіть їй квартиру вона через суд зможе вигнати мене з моєї ж квартири. Я їй кажу, що якщо в тебе є гроші, купи собі іншу квартиру, а я тобі додам зараз і дам гроші пізніше, але вона нічого не хоче чути — їй потрібна саме моя квартира. Скажіть, будь ласка, чи може вона через суд вигнати мене з моєї ж квартири?

Відштовхуючись від викладеного, швидше за все дружина зможе претендувати лише на 1/2 частину.

Мені 23 роки, чи може мене удочерити мій вітчим? (Мій рідний батько помер).

Повнолітня особа може бути усиновлена за рішенням суду у виняткових випадках:
а) якщо воно не має матері, батька, або було позбавлено їх турботи,
б) враховуючи сімейний стан усиновлювача, зокрема відсутність у нього власних дітей та інші обставини, що мають суттєве значення,
в) різниця у віці між усиновлювачем та усиновленим не може бути меншою, ніж вісімнадцять років.

ЗВОНІТЬ