Апостиль та Легалізація документів

Легалізація документів може знадобитися, якщо Ви хочете надати документи, наприклад диплом, довіреність, трудову книжку та ін., до офіційних органів іноземної держави. Легалізація надасть таким документам юридичної сили біля іноземної держави.

Легалізація документа

Легалізація документа - це вчинення низки певних формальних процедур для надання документу юридичної сили на території іншої держави. Кінцевою метою процедури легалізації документа, виданого на території однієї держави, є можливість його подання до офіційних органів іншої держави.

Залежно від виду документа та країни призначення/офіційних органів країни призначення наші юристи проконсультують Вас про можливий спосіб легалізації, тимчасові витрати на проходження легалізації, а також пройдуть процедуру легалізації (апостилювання або консульська легалізація) від самого початку до кінця.

Легалізація документа потрібно практично завжди, коли його необхідно подати до офіційних органів іншої держави. Документ, виданий, в Україні, має юридичну силу лише на території України, де його можна повноцінно використовувати, але для його подання до офіційних органів іншої країни потрібна легалізація.

Легалізація не потрібна:

  • коли установа, до якої Ви представляєте документ, не вимагає її легалізації
  • коли між Україною та державою, на території якої ви плануєте використати документ, укладено двосторонній договір, що скасовує вимогу легалізації
  • коли легалізація документа неможлива через його вид/тип/характер самого документа

Легалізація документа завжди здійснюється на території тільки тієї країни, де він був виданий та/або оформлений.

Види легалізації

Існує два основні види легалізації документів:

  • проставлення штампу «Апостиль«
  • консульська легалізація

Вибір виду легалізації в кожному конкретному випадку залежить від країни призначення документа, тобто країни, в офіційні органи якої він буде згодом подано.

Проставлення штампу «Апостиль» або «спрощена легалізація» або «апостилювання» застосовується для відправлення документа до країн, що приєдналися до Гаазької конвенції від 5 жовтня 1961 року, що скасовує вимогу консульської легалізації та вводить процедуру спрощеної легалізації».

Апостилювання здійснюється досить швидко і лише одним уповноваженим органом, внаслідок чого документ набуває юридичної сили на території всіх країн, що приєдналися до Гаазької конвенції.

Апостиль

Проставлення штампу «Апостиль» здійснюється на:

  • оригіналах документів, виданих різними державними органами
  • копії документів посвідчених нотаріально (це можуть бути копії особистих документів: свідоцтв про народження, смерть, укладення шлюбу, розірвання шлюбу, дипломів, атестатів тощо), а також копії установчих документів юридичних осіб: статутів, установчих договорів, свідоцтв про постановку на облік податкових органах та ін., а також багато інших документів)
  • документи, оформлені у нотаріуса (наприклад, довіреності, згоди на виїзд дитини за кордон і т.д.)

Якщо ж країна, в яку ви готуєте документ, не є учасницею Гаазької конвенції, потрібна консульська легалізація. Ця процедура включає посвідчення документа в органах Міністерства юстиції України, органах МЗС України, а потім у консульстві країни призначення в Україні. При цьому документ матиме юридичну силу на території лише тієї країни, позначка консульства якої стоїть на ньому.

Незалежно від виду легалізації відповідного документа, наші фахівці надають послуги з прискореної легалізації у зручний для Вас термін.

На основі