Вичерпний комплекс послуг із оформлення спадщини на майно, а саме:
- квартиру або частину квартири
- земельна ділянка
- грошові вклади
- цінні папери
- частку статутного капіталу
- автотранспорт
- банківський осередок
- авторські права
Право на спадщину
Право на спадщину у Вас може виникнути у двох випадках.
Спадкодавець склав заповіт, згідно з яким Ви є одним із спадкоємців з правом спадкування частини майна або Ви призначені єдиним спадкоємцем з правом спадкування всього майна спадкодавця.
Якщо померлий спадкодавець не склав заповіту за життя, заповів лише частину майна, заповіт визнано недійсним (повністю або частково), спадкоємець за заповітом відмовився від спадщини або не прийняв його, помер раніше спадкодавця, усунений від права на спадкування згідно із законом, тоді Ви можете успадкувати згідно із законом у порядку черговості.
Процедура наслідування
Процедура успадкування складається з таких етапів:
- подання заяви нотаріусу (державному або приватному) про прийняття спадщини протягом 6 місяців з моменту її відкриття та відкриття спадкової справи;
- збирання необхідних документів для оформлення свідоцтва про право на спадщину;
- отримання свідоцтва про право на спадщину;
- реєстрація прав власності на нерухоме майно.
На етапах подання заяви про прийняття спадщини та відкриття спадкової справи нотаріусу необхідно подати документи, що підтверджують факт смерті спадкодавця, час та місце відкриття спадщини, наявність підстав для покликання до спадкування особи, яка подала заяву, склад спадкового майна, на яке видається свідоцтво про право на спадщину.
Документи, що підтверджують факт смерті спадкодавця
Факт смерті спадкодавця, час відкриття спадщини підтверджують такі документи:
- свідоцтво органу реєстрації актів цивільного стану про смерть спадкодавця;
- повідомлення чи інший документ про загибель спадкодавця на фронті, видане командуванням військової частини, адміністрацією шпиталю, військовим комісаріатом чи іншими органами Міністерства оборони України.
Доказ родинних стосунків
Доказом родинних та інших відносин спадкоємців із спадкодавцем виступають такі документи:
- свідоцтво органу реєстрації актів цивільного стану;
- витяг із книги записів актів цивільного стану;
- запис у паспортах про дітей, про іншого чоловіка;
- копія рішення суду, що набрав чинності, про встановлення факту родинних та інших відносин.
Підтвердження знаходження на утриманні
Підтвердженням факту знаходження на утриманні у спадкодавця виступають такі документи:
- довідка виконавчого комітету місцевої Ради народних депутатів або місцевої державної адміністрації, житлово-експлуатаційної організації, правління житлово-будівельного кооперативу або з місця роботи спадкодавця про наявність тих, хто перебуває у нього на утриманні;
- довідка органу соціального захисту населення про призначення пенсії у зв'язку із втратою годувальника;
- копія рішення суду, що набрало законної сили, про встановлення факту знаходження на утриманні. Ці документи повинні містити дані про час та період, коли особа перебувала на утриманні спадкодавця.
Непрацездатність
Непрацездатність того, хто перебуває на утриманні, пов'язана з віком, перевіряється за:
- паспорт;
- свідоцтво про народження;
Непрацездатність, пов'язана зі станом здоров'я, перевіряється за:
- пенсійної книжки;
- довідку, видану відповідним органом медико-соціальної експертизи;
Місце відкриття спадщини
Місце відкриття спадщини підтверджують такі документи:
- свідоцтво органів реєстрації актів цивільного стану про смерть спадкодавця, якщо останнє постійне місце проживання та місце смерті збігаються;
- довідка житлово-експлуатаційної організації, правління житлово-будівельного кооперативу виконавчого комітету місцевої Ради народних депутатів або відповідної місцевої державної адміністрації або з місця роботи померлого про постійне місце проживання;
- запис у домовій книзі про постійну прописку спадкодавця;
- документ (довідка виконавчого комітету місцевої Ради народних депутатів та ін.) про місцезнаходження спадкового майна або його частини (якщо місце проживання померлого невідоме).
У зв'язку з подіями у Криму та на південному сході України Президентом підписано закон, що дозволяє переселенцям оформляти спадщину не за місцем смерті спадкодавця, а на будь-якій території України.
Факт існування успадкованого майна
Факт існування нерухомого успадкованого майна підтверджують такі документи:
- правовстановлюючий документ на успадковане майно, що належить на праві власності спадкодавцю (свідоцтво про право власності на квартиру, земельну ділянку, або будинок, договір або акт передачі, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та інше);
- вилучення з Реєстру прав власності на нерухоме майно;
- довідка виконавчого комітету відповідної Ради народних депутатів (у місцевостях, де інвентаризація не проводилась).
Ми допоможемо визначити вичерпний список документів, який у кожному конкретному випадку може уточнюватись після відкриття спадкової справи.
Збір документів, що підтверджують вищезазначені факти, пов'язаний з необхідністю відстояти чималі черги в різних організаціях, заповнити різні бланки, відповісти на цілу низку питань фахівців, сплатити державні мита, оформити зазначені вище документи для того, щоб нотаріус долучив їх до спадкової справи та оформив Вам свідчення. спадщину.
Ми допоможемо зібрати та подати вищезгадані документи, а також у разі втрати відновити їх.
На перший погляд, процедура оформлення спадщини зрозуміла і ясна, але, крім вище перерахованих технічних моментів і тимчасових витрат пов'язаних з отриманням необхідних документів, існує безліч нюансів на кожному з етапів, про які Ви можете не знати і у зв'язку з цим бути позбавлені права наслідування майна померлого спадкодавця.
Причому, позбавлення права спадкування може бути викликане не тільки дією, таким як умисне позбавлення потенційним спадкоємцем життя спадкодавця або будь-кого з можливих спадкоємців, замах на їх життя, умисне перешкоджання складання заповіту, внесення змін або його скасування, позбавлення батьківських прав, ухилення від виконання зобов'язань за змістом спадкодавця, визнання шлюбу недійсним, але також і бездіяльність, найпоширенішою бездіяльністю «незнання» є пропуск терміну подання заяви про прийняття спадщини.
Ми допоможемо Вам відновити строки в судовому порядку або встановити факт прийняття спадщини в тому ж суді.
Важливою є необхідність визначитися, чи будете ви успадковувати після померлого спадкодавця. Щоб зробити правильний вибір, потрібно знати, що саме Ви успадкуєте, адже при спадкуванні до потенційного спадкоємця переходять не лише права, а й обов'язки спадкодавця. При цьому Ви не можете відмовитися від обов'язків та прийняти лише права. Якщо Ви подали в установленому порядку заяву про прийняття спадщини, але дізнавшись про борги спадкодавця, вирішили відмовитися від неї.
Ми допоможемо Вам відкликати подану заяву про прийняття спадщини.
Не слід також забувати, що навіть якщо Ви є єдиним спадкоємцем за заповітом чи законом, законодавчо передбачено захист таких верств суспільства, як неповнолітні та повнолітні непрацездатні діти, непрацездатні чоловік та батьки спадкодавця, які мають право на обов'язкову частину та успадковують 1/2 частину, яка б належала кожному з них у разі успадкування за законом.
Ми проконсультуємо Вас з усіх питань, пов'язаних із прийняттям успадкованого майна, проведемо переговори з іншими спадкоємцями щодо прийняття спадщини та врегулювання можливих суперечок.
Після видачі свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно, яке підлягає державній реєстрації, Ви не є його власником доти, доки не зареєструєте його у відповідних державних органах. Тільки після реєстрації Вас як нового власника успадкованого майна Ви стаєте його повноправним власником.
Ми допоможемо Вам довести процедуру оформлення спадщини до логічного висновку, зареєструвати право власності на успадковане майно, та в результаті користуватися, володіти та розпоряджатися, а значить стати законним власником майна, що перейшло до вас у спадок.