Заповіт подружжя

Спільний заповіт подружжя — це коли чоловік та дружина становлять один заповіт щодо майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності.

У разі складання спільного заповіту частка у праві спільної сумісної власності після смерті одного з подружжя переходить до другого з подружжя, яке його пережило.

Другий із подружжя немає права відчужувати майно, зазначене у заповіті, оскільки нотаріус накладає заборона його відчуження. У разі смерті останнього з подружжя право на успадкування за заповітом мають особи, визначені обома подружжям у заповіті.

Особливістю спільного заповіту подружжя є те що, що право відмовитися від загального заповіту подружжя має кожен із подружжя лише за життя іншого подружжя. Така відмова підлягає нотаріальному посвідченню.

Щоб наочно показати, які переваги має спільний заповіт порівняно з простим заповітом, розглянемо такий приклад:

Фабула:

Подружжя у спільному шлюбі немає дітей, хоча дружина має дочку, а чоловік сина від першого шлюбу. Вони хотіли б оформити спадщину таким чином, щоб у разі смерті одного з них все майно перейшло до другого чоловіка, і лише у разі смерті другого чоловіка — до їхніх дітей у рівних частках.

Два простих заповіти від чоловіка та дружини:

Дружина становитиме заповіт на користь чоловіка, а чоловік на користь дружини. Оскільки кожен із цих заповітів абсолютно самостійно, то може вийти так, що після смерті дружини чоловік отримає все спадкове майно і напише новий заповіт лише на користь свого сина чи нової дружини. Аналогічний ризик виникає у разі смерті чоловіка, оскільки дружина може змінити заповіт на користь своєї дочки. Щоб уникнути цієї ситуації, найкраще в такому разі скласти спільний заповіт подружжя.

Спільний заповіт подружжя:

Спільний заповіт подружжя гарантуватиме, що після смерті одного з подружжя чоловік, який пережив, не зможе змінити заповіт і залишити будь-кого з дітей без спадщини. При цьому спільний заповіт не позбавляє подружжя у разі зміни ситуації змінити його як за домовленістю один з одним, так і в односторонньому порядку. Поки обидва чоловіки живі, кожен з них має право будь-якої миті відкликати своє розпорядження.

Як Ви змогли переконатися на конкретному прикладі, звичайний заповіт в описаній вище ситуації не міг би відповідати реальній волі подружжя. Тільки спільний заповіт дозволяє в цьому випадку врахувати інтереси всіх осіб, близьких до спадкодавця.

Ми допоможемо юридично правильно оформити волю подружжя - скласти спільний заповіт подружжя таким чином, щоб врахувати інтереси всіх близьких подружжя при наслідуванні.

ЗВОНІТЬ
На основі