Неправомірні дії посадових осіб

Кожен із нас хоч раз стикався з несправедливістю державних органів. Хтось не зміг подати документи у робочий час, у когось їх не прийняли без поважних причин, комусь територіальна громада відмовила в оренді землі, а комусь безпідставно відмовили у приватизації та багато іншого. Звичайно, можна спробувати з кількох спроб реалізувати своє право, але іноді це не допомагає.

Законодавство України у таких випадках передбачає можливість захистити свої права та інтереси шляхом звернення до суду.

Так, кожен має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового чи майнового права та інтересу.

Скарга на неправомірні дії посадових осіб

Скарга на неправомірні дії посадових осіб може бути подана:

  • до вищого органу в порядку адміністративного оскарження, або
  • безпосередньо до суду

Способи захисту

Спосіб захисту може бути:

  • визнання незаконними рішень, дій чи бездіяльності органу державної влади чи органу місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб
  • відшкодування за рахунок держави або органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень

Зазначені норми передбачають оскарження рішень, дій чи бездіяльності органу місцевого самоврядування чи органу виконавчої влади у суді. При цьому слід пам'ятати, що суд має дати правову оцінку їхньої відповідності вимогам закону, але не наділений повноваженнями щодо вирішення питань, віднесених до компетенції відповідних державних органів.

Наші юристи та адвокати підготують та подадуть до суду позов про визнання незаконними рішень, дій чи бездіяльності органу державної влади, а також позов про відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди.

Ви не зобов'язані доводити незаконність дій чи бездіяльності посадової особи – це функція суду, але факт порушення Вам довести необхідно. Для цього суду потрібно зібрати, підготувати та подати докази факту порушення.

Наші юристи допоможуть зібрати докази факту порушення органами державної влади та вдягнути їх у потрібну форму.

Тільки якщо буде доведено, що факт порушення органом державної влади мав місце, суд може зобов'язати відповідача у повному обсязі усунути порушення, пов'язані з обмеженням Ваших прав та свобод та відшкодувати завдані збитки та моральну шкоду.

Ми будемо раді допомогти Вам оскаржити в судовому порядку неправомірні дії посадових осіб, усунути порушення та відшкодувати збитки, які Ви зазнали у зв'язку з неправомірністю дій органів державної влади.

ЗВОНІТЬ
На основі